Praca poczty w święta noworoczne 2020

Praca Poczty Rosyjskiej w święta sylwestrowe w 2020 r. Zostanie dostosowana. W niektóre dni instytucja państwowa będzie otwarta o godzinę mniej niż zwykle, a w niektóre dni w ogóle nie będzie działać. Aby poprawnie zbudować swoje plany, każdy Rosjanin musi znać harmonogram prac urzędów pocztowych w Nowym Roku.

Dni wolne

Listonosze i inni pracownicy pocztowi potrzebują okazji do świętowania Nowego Roku i Bożego Narodzenia - tak jak wszyscy inni obywatele Federacji Rosyjskiej. Dlatego będą mieli okazję odpocząć przez 3 dni:

 • 1 stycznia (środa);
 • 2 stycznia (czwartek);
 • 7 stycznia (wtorek).

W pozostałych dniach pracownicy będą pracować w trybie normalnym, ponieważ po prostu nie można zawiesić poczty na długi czas. Ta agencja rządowa musi nieprzerwanie wykonywać tak ważne zadania, jak:

 1. Przekazywanie korespondencji, paczek itp.
 2. Emerytura, którą niektórzy emeryci i renciści otrzymują za pośrednictwem urzędów pocztowych na początku każdego miesiąca.
 3. Dokonywanie przelewów, spłacanie pożyczek, płacenie za media (te i inne transakcje gotówkowe można również realizować pocztą).

Uwaga! We wszystkie pozostałe dni stycznia 2020 r. Poczta powinna działać w standardowym formacie. Jednak mogą pojawić się trudności z powodu wewnętrznych harmonogramów poczty. Na przykład, jeśli oddział zwykle nie działa w soboty, to 4 stycznia (sobota) może być również zamknięty.

Skrócone dni

Praca poczty w święta noworoczne w 2020 r. Implikuje obecność skróconych dni. To jest:

 • 31 grudnia (wtorek, Sylwester);
 • 6 stycznia (poniedziałek, Wigilia Bożego Narodzenia).

W tych terminach oddziały pocztowe w całej Federacji Rosyjskiej będą działać o 1 godzinę mniej niż zwykle. Nie da się dokładnie określić godziny zamknięcia biur, ponieważ mają one inne harmonogramy wewnętrzne. Na przykład, jeśli zazwyczaj poczta zostanie zamknięta o godzinie 18:00, to we wskazanych dniach zostanie zamknięta o godzinie 17:00. Inne oddziały pocztowe będą działać zgodnie z podobnym schematem.

24 godziny na dobę i służby

W większości osad jest całodobowe i dyżurne urzędy pocztowegdzie obywatel może udać się nawet w najbardziej nagłej sytuacji. Adresy takich oddziałów można znaleźć na oficjalnej stronie rosyjskiej poczty. Aby to zrobić, musisz użyć paska wyszukiwania, wprowadzić adres lub indeks swojej lokalizacji, a także wybrać opcję „24/7”.

Jednak święta 2020 r. Dostosują pracę nawet całodobowych i dyżurnych oddziałów Poczty Rosyjskiej. Mówimy o następujących zmianach:

 1. Od 21:00 31 grudnia (wtorek) do 10:00 1 stycznia (środa) przez całą dobę i dyżury będzie zamknięty.
 2. 3 stycznia (piątek) i 8 stycznia (środa) niektóre całodobowe i dyżurujące biura w Moskwie będą otwarte tylko od 08:00.

Główne urzędy pocztowe

W święta noworoczne w 2020 r. Zmieni się tryb działania głównych urzędów pocztowych Federacji Rosyjskiej (głównych urzędów pocztowych). Wiadomo, że:

 1. W sylwestra główny urząd pocztowy w Moskwie, położony w Moskwie, ul. Myasnitskaya, zm. 26, oddział 101000.
 2. W sylwestra główny urząd pocztowy w Petersburgu, położony w Petersburgu, ul. Pochtamtskaya, zm. 9, oddział 190000.

W pozostałe dni główne urzędy pocztowe będą działać przez całą dobę. Bliżej Nowego Roku główne urzędy pocztowe innych osiedli również dostosują swoje harmonogramy.

Jak wyjaśnić harmonogram prac

Aby znaleźć dokładny i aktualny harmonogram pracy dla konkretnego oddziału, możesz użyć kilku kanały komunikacji. Mianowicie:

 1. Osobiście odwiedź konkretny dział i uzyskaj wszystkie potrzebne informacje.
 2. Zadzwoń do agencji rządowej pod numer telefonu. Numer telefonu do serwisu wsparcia Poczty Rosyjskiej to 8-800-1-000-000.
 3. Wyślij wiadomość z pytaniem do konsultanta online na oficjalnej stronie Russian Post. Nie musisz tutaj podawać żadnych danych osobowych ani wypełniać długich formularzy.
 4. Skontaktuj się z pracownikami Poczty Rosyjskiej za pośrednictwem sieci społecznościowych - Vkontakte, Odnoklassniki, Instagram.
 5. Zainstaluj bezpłatną aplikację mobilną Russian Post Russian na swoim telefonie i regularnie monitoruj tutaj nowe informacje (w tym harmonogramy na poczcie).