UAZ Prado w 2020 r

Vadim Shevtsov potwierdził, że w 2020 r. Uljanowski Zakład Samochodowy planuje wypuszczenie nowego UAZ, który w specyfikacji technicznej nie będzie gorszy od legendarnego SUV-a Prado. Oferujemy więcej informacji o tym, kiedy zobaczymy pierwsze zdjęcia krajowych wiadomości z klasy SUV, kiedy model wejdzie do serii i pojawi się w rosyjskich salonach samochodowych, a także jaka może być cena samochodu, biorąc pod uwagę wysoki standard wyposażenia i funkcjonalności producenta.

Nowa platforma

Wad na temat faktu, że nowy UAZ w 2020 roku będzie krajowym analogiem słynnego SUV-a Prado, Vadim Szewcow wyjaśnia, że ​​nowość zostanie zbudowana na całkowicie nowej platformie ramowej, która umożliwia produkcję samochodów w 4 wersjach nadwozia: SUV, monocab, pickup i furgonetka.

W ostatnich latach UAZ przeprowadzał tylko dwa równoległe opracowania nowych SUV-ów:

 1. UAZ Patriot 2020 - projekt obejmujący głęboką modernizację znanego modelu;
 2. UAZ-3170 - Całkowicie nowy średniej wielkości crossover, o którym praktycznie nie ma informacji, ponieważ prace postępują niezwykle powoli z powodu trudności finansowych firmy.

Najprawdopodobniej mówiąc o nowym produkcie na nadchodzący rok, Szewcow oznacza projekt UAZ Patriot 2020, ponieważ nowy samochód będzie miał zunifikowaną platformę z niezawodną ramą dźwigara, która powinna połączyć go z innymi przedstawicielami rodziny nowych krajowych SUV-ów. Według kierownika Sollersa w składzie oprócz SUV-a na pewno będą samochody dostawcze i pickup.

Na zewnątrz

Zewnętrznie nowy UAZ w 2020 r. Otrzyma znaczną zmianę wielkości i stylu jako całości, a według projektantów uzyska więcej podobieństw z Prado niż z poprzednią wersją Patriota. Specjaliści z Centrum Stylów FSUE NAMI pracowali nad opracowaniem koncepcji projektowej i zaproponowali projekt modernizacji technicznej w SPbPU.

Chociaż zdjęcia prezentowane w sieci to tylko domysły na temat tego, jak będzie wyglądał nowy UAZ Prado w 2020 r., Niezawodnie wiadomo, jakie zmiany zaplanowali projektanci. Najprawdopodobniej będzie to:

 • nowy grill chłodnicy, który powinien uczynić samochód bezpieczniejszym (niż stary UAZ nie mógł się pochwalić);
 • zupełnie inna optyka głowicy;
 • nowe zderzaki, które nadają samochodowi bardziej agresywny wygląd;
 • zmiany będą odbierane przez tylną klapę, z której zostanie zdjęta opona zapasowa (z uwzględnieniem skarg obecnych właścicieli Patriota).

Warto zauważyć, że kwestie modernizacji tylnych drzwi były rozpatrywane na długo przed uruchomieniem projektu UAZ Prado 2020. Podczas pracy projekt drzwi szybko przeprowadził się pod ciężarem rezerwy, co doprowadziło do wielu oczywistych problemów. Nie powiedzieliśmy jeszcze, gdzie dokładnie będzie poruszać się 5. koło, ale są dwie opcje - albo w bagażniku (objętość przestrzeni użytkowej zmniejszy się), albo pod spodem (prześwit zmniejszy się).

Nie należy liczyć na radykalną zmianę w wyciskaniu paneli nadwozia, ponieważ firma przeżywa ciężkie czasy, a każda nowa forma do produkcji elementów nadwozia może kosztować 1 milion dolarów. Jeśli chodzi o tylną klapę, wiadomo, że forma do jej produkcji wyczerpała już swoje zasoby i w każdym razie należy ją wymienić w najbliższej przyszłości.

Sam pomysł stworzenia samochodu UAZ w pobliżu Prado nie jest nowy. W 2000 roku prototyp eksperymentalnego modelu 3162T z wtykowym napędem na wszystkie koła został zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Moskwie. Jak również układ napędowy i skrzynia biegów 5VZ-FE, które zostały zapożyczone z Land Cruiser Prado J90.

Wnętrze

Salon nowego UAZ Prado jest tajemnicą i najprawdopodobniej producent nie spieszy się z jego prezentacją, prawdopodobnie przedłużając intrygę do 2020 roku, aż do oficjalnej premiery nowego przedmiotu.

Ponieważ głównym zadaniem projektantów było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa, można założyć, że w kabinie pojawią się najnowocześniejsze systemy pasywne i aktywne.

Eksperci uważają, że nowy UAZ zostanie wprowadzony na rynek w kilku opcjach tapicerki (w zależności od wyposażenia pojazdu). Kolorystyka z pewnością obejmie klasyczne odcienie, chociaż możliwe jest, że krajowy SUV zadowoli się dwukolorowym wykonaniem lub jasnymi akcentami w postaci kontrastowej linii lub wstawek.

Specyfikacje techniczne

Główną nowością, która zainteresowała wszystkich, nawet bardziej niż zdjęcie reklamowanego roku modelowego UAZ 2020 z obudową Prado, była nowa jednostka napędowa ogłoszona przez Szewcowa. Planują wyposażyć SUV w silniki ZMZ, w rozwoju których wzięli udział inżynierowie niemieckiej firmy FEV. W zakresie silnika zostaną przedstawione:

 • klasyczny 4-cylindrowy silnik wolnossący o pojemności 2,5 litra i mocy 145 KM dla konfiguracji budżetu;
 • turbodoładowana 2,3-litrowa wersja 170 KM dla miłośników aktywnej jazdy;
 • Modele bitfuel (benzyna + gaz).

To prawda, pozostaje tajemnicą, jakiego rodzaju urządzenia gazowe planują zainstalować na nowym UAZ Prado i czy modele dwupaliwowe pojawią się w 2020 roku. Jednak niezawodnie wiadomo, że wszystkie jednostki napędowe będą zgodne ze standardami Euro-5 i Euro-6.

Wygląd silnika wysokoprężnego nie jest wykluczony. Eksperci rozważają takie opcje:

 • Ford TDCi 2,2 L od Ford Transit;
 • Cummins ISF 2,8 l;
 • BAIC Yuchai YC4Y 2,2 L;
 • Isuzu 2.8 L 4GB1;
 • Mahindra mHawk EV 2,2 L;

Cena emisyjna

Budżet projektu UAZ-2020, którego jeszcze nie ma na zdjęciu, wynosi 482,9 miliona rubli, co oznacza, że ​​rozwój rosyjskiego Prado i organizacja rozpoczęcia produkcji powinny zmieścić się w 7,4 miliona dolarów, co jest bardzo mało, biorąc pod uwagę planowane zmiany.

Z tej kwoty 33% jest finansowane z dotacji celowanych przez państwo (60 mln rubli w 2017 r., 50 mln rubli w 2018 r. I 50 mln rubli w 2019 r.), A UAZ powinien pobrać 67% ze środków własnych. Zainteresowanie państwa jest oczywiste, ponieważ na podstawie nowego UAZ 2020 mogą pojawić się krajowe analogi wojskowe Prado, które zastąpią przestarzałe bochenki i 469. modele w szeregach.

Zgodnie z umową podpisaną przez Zakład Samochodowy w Uljanowsku prace inżynieryjne powinny zostać zakończone do 30.11.19 r., Aw 2020 r. Powinno zostać wydanych co najmniej 1750 sztuk nowego modelu. W przeciwnym razie Izba Obrachunkowa może zażądać zwrotu kwot zainwestowanych w projekt przez państwo.

W oczekiwaniu na UAZ Prado 2020 oferujemy obejrzenie wiadomości wideo: