2020 BMW serii 4

BMW przygotowuje się do premiery nowego 4-serii kabrioletu w tej serii, a my proponujemy lekkie otwarcie kurtyny tajemnicy i omówienie, jak będzie wyglądać nowa generacja popularnego coupe po ocenie pierwszych zdjęć, a także jakie mogą być parametry techniczne i cena modelu produkcyjnego 2020.

Historia modelu

Kompaktowe luksusowe samochody BMW serii 4 zostały wprowadzone na rynek w 2013 roku. Były one wizualnie podobne do trzeciej serii coupe i kabrioletów, ze spektakularnymi rozwiązaniami projektowymi, doskonałymi specyfikacjami technicznymi i legendarną bawarską jakością.

W 2014 r. Oprócz dwóch wcześniej zaprezentowanych modeli na rynku pojawiła się sportowa wersja BMW M4, która otrzymała elektryczne wspomaganie kierownicy i mocną turbosprężarkę.

Pod koniec 2018 r. - na początku 2019 r. Coraz częściej słyszano oświadczenia, że ​​BMW przygotowuje się do wydania nowej generacji popularnego BMW serii 4, ale najprawdopodobniej samochód zostanie zaprezentowany pod koniec 2019 r. Lub na początku 2020 r.

Wiadomości zewnętrzne

Tradycyjnie przed bawarską premierą Bawarscy pilnie ukrywają wszystko, co wiąże się z funkcjami nowego modelu. Ale pierwsze zdjęcia dwóch zakamuflowanych nadwozi BMW 4 coupe przechodzących testy w zaśnieżonych obszarach Szwecji nadal pozwalają nam ocenić główne zmiany, które wystąpią w karoserii.

Z oczywistych zmian eksperci zauważają:

  • zmiana w konstrukcji kratki, która stanie się nieco węższa;
  • wymiana optyki głowicy (najprawdopodobniej reflektory uzyskają nową geometrię);
  • kabriolet otrzyma miękki składany dach.

Wnętrze

Do tej pory fotografom nie udało się uchwycić wnętrza BMW serii 4, ale jest całkiem możliwe, że wnętrze modelu 2020 będzie zawierało odniesienia do już przedstawionej „trojki”, chociaż TOP wersja sportowego coupe prawdopodobnie otrzyma najbardziej zaawansowane opcje, takie jak:

  • cyfrowy pulpit nawigacyjny;
  • wyświetlacz projekcyjny;
  • monitor dotykowy do sterowania nawigacją i funkcjami systemu multimedialnego;
  • nowoczesny przełącznik biegów i inne elementy sterujące w tunelu środkowym;
  • podświetlenie kabiny itp.

Specyfikacje techniczne

Dwa samochody wykryte przez fotografów w Szwecji mają pewne różnice w obszarze tylnego zderzaka. To, co można dokładnie ocenić, to różne końcówki układu wydechowego, co wyraźnie wskazuje, że samochody są wyposażone w jednostki napędowe o różnej mocy. Najprawdopodobniej producent testuje dwie opcje: konfigurację podstawową i TOP, chociaż eksperci nie wykluczają możliwości przetestowania nowego układu wydechowego.

Do tej pory nie otrzymano żadnych informacji na temat nowych jednostek napędowych Kwartetu i można oczekiwać, że nowe coupe i kabriolet mogą być wyposażone w standardową linię silników, które są znane z modeli serii 3 i Z4. Nie wiadomo również, czy firma planuje produkować hybrydy oparte na Kwartecie.

Przypomnijmy, że pierwsza generacja modelu była wyposażona w napęd na tylne koła lub napęd na wszystkie koła i otrzymała taką linię jednostek napędowych:

Typ silnika

Tom

Moc

Benzyna 420i

2,0 l

184 h.p.

Benzyna 430i

2,0 l

249 h.p.

Benzyna 440i

3,0 l

326 h.p.

420d diesel

2,0 l

190 h.p.

Wiadomo na pewno, że nowe BMW 4, które trafi do sprzedaży na początku 2020 r., Będzie oparte na platformie CLAR, co znacznie zmniejszy masę samochodu i zapewni możliwości jego dalszej modernizacji.

Cena i rozpoczęcie sprzedaży

Będzie za wcześnie, aby powiedzieć, jaka będzie cena nowej generacji seryjnego BMW 4 2020 roku modelowego, ponieważ nie ma pełnych informacji na temat właściwości technicznych, innowacyjnych technologii i opcji, jakie otrzyma model.

Prezentacja coupe powinna odbyć się jesienią 2019 r. (Najprawdopodobniej stanie się to podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie). Zaktualizowany kabriolet ma zostać pokazany na początku 2020 r.

Cena BMW serii 4 prezentowana dziś w salonach samochodowych zaczyna się od 2 730 000 rubli. TOP sprzęt kosztuje około 3640 000 rubli. Oczywiście, jeśli przyspieszysz i wyposażysz zupełnie nowy kabriolet do maksimum. że jego cena może przekroczyć znak 5 milionów rubli.

W oczekiwaniu na oficjalną premierę przedstawiamy przegląd BMW serii 4 pierwszej generacji: