Czy w Rosji nastąpi transfer zegarków w 2020 r

Około 10 lat w Rosji zegar został anulowany na „zimę” i „czas letni”, ale czy trend ten utrzyma się w 2020 r.? Czy w najbliższej przyszłości konieczne jest wstanie godzinę wcześniej lub później, przyzwyczajenie się do nowego trybu pracy i snu oraz odbudowanie własnych biorytmów? Rzeczywiście, takie innowacje, według badań medycznych, bardzo często powodują zaburzenia dyssynchroniczne i depresyjne w populacji.

Czy nastąpią zmiany w 2020 r

Niedawno w całym kraju przeprowadzono publiczną ankietę na temat tego, czy tłumaczyć zegar w 2020 r., Jak to było 10 lat temu. Pokazał, że 66% Rosjan nie chce żadnych zmian. Ustawodawcy Dumy Państwowej i Rządu Federacji Rosyjskiej solidaryzują się z ludnością tego kraju. Tylko kilku posłów wystąpiło z inicjatywą innowacyjną w Dumie Państwowej, proponując przesunięcie wskazówek zegara tylko w niektórych regionach Rosji, zwłaszcza na Syberii i na Dalekim Wschodzie, ale większość parlamentarzystów nie poparła ich inicjatywy. W przyszłym roku Rosjanie mogą spać spokojnie, nie będą musieli zadawać niepotrzebnego pytania: czy zmienimy zegar w 2020 roku i kiedy dokładnie, aby nie spóźnić się do pracy rano. Powrót do czasu „letniego” i „zimowego” nie jest planowany.

Co mówią eksperci?

Rosja odmówiła corocznych tymczasowych wahań, ponieważ prawodawcy wysłuchali opinii lekarzy. Somnologowie i psychologowie uważają, że oszczędzanie zasobów energetycznych nie jest tak ważne jak zdrowie publiczne. Godzinna awaria wiosną i jesienią prowadzi do zaostrzenia chorób przewlekłych, powoduje rodzaj „wstrząsu” dla organizmu, zakłóca snu, osłabia koncentrację i aktywność umysłową, a także prowadzi do wzrostu liczby wypadków drogowych.

Z drugiej strony niektórzy badacze twierdzą, że manipulowanie wskaźnikami na zegarze nie ma szczególnego negatywnego wpływu na zdrowie, ponieważ współczesny człowiek nie jest już tak bardzo zależny od praw przyrody. Zapewniają, że czas „zimowy” jest bardziej odpowiedni dla człowieka zgodnie z biorytmami, ponieważ jest on możliwie najbliższy astronomii. Rosjanie tak naprawdę nie lubią wstawać godzinę wcześniej rano, wysilając się, słysząc wczesny dzwonek budzika, wstać i po ciemku iść do pracy, zabrać dzieci do szkoły lub przedszkola.

Międzynarodowa praktyka tłumaczenia wskazówek zegarka

Według danych z poprzednich lat czas jest przekazywany corocznie wiosną do 81 krajów świata. Obejmują one prawie wszystkie kraje Unii Europejskiej, z wyjątkiem Islandii. Tymczasowe przelewy 2 razy w roku są przechowywane w Nowej Zelandii, Kanadzie i stanach USA, w niektórych regionach Ameryki Południowej, Afryki, Australii. Japoński rząd odmówił podwójnego tłumaczenia w latach 50. To samo dotyczy wielu stanów podzwrotnikowych i równikowych o długich godzinach dziennych. Sezonowe transfery pozostają tylko w Iranie, Namibii, Maroku, Chile, Syrii, Libanie, Burkina Faso, Izraelu, Paragwaju, Brazylii, Jordanii, na Cyprze i Filipinach. Strzały przewijają się dwa razy w roku, a mieszkańcy Meksyku, Bahamów i Bermudów na Kubie.

Transfer zegarków jest praktykowany w prawie całej Europie od wielu lat, chociaż według badań 80% populacji opowiada się za przejściem do stałego czasu. W 2018 r. Mieszkańcy Finlandii wysłali petycję do Komisji Europejskiej, aby anulować zmianę czasu. W rezultacie członkowie komisji zdecydowali, że przejściowe wahania wyrządzą więcej szkody Europejczykom niż korzyściom gospodarczym krajów. Ale debata w Parlamencie Europejskim trwa do dziś. Zgodnie z prawem UE każdy kraj musi indywidualnie podjąć decyzję w tej sprawie, czy zbliża się czas „zimowy” i „letni”, czy stabilna sytuacja.

Po co tłumaczyć wskazówki zegara

Zmiana czasu „letniego” i „zimowego” została wprowadzona po raz pierwszy w czasie szybkiego wzrostu technologicznego i gospodarczego w Stanach Zjednoczonych i Europie. Powstała taka potrzeba oszczędzania energii elektrycznej i pracy. Ta innowacja pomogła podczas drugiej wojny światowej, kiedy działania wojenne wyczerpały wiele krajów, i wymagały oszczędności nie tylko zasobów energetycznych, ale także przedłużenia godzin pracy w słońcu. Przeciwnicy tego przedsięwzięcia argumentowali, że sezonowe wahania czasu prowadzą do dodatkowych kosztów finansowych, to znaczy do potrzeby dostosowania odpowiedniego sprzętu w nowy sposób - maszyn roboczych, sprzętu elektrycznego, instrumentów pomiarowych.

W czasach starożytnej Rosji nasi rodacy rozprowadzali 24 godziny zgodnie z ruchem Słońca i kierowali się dzwonieniem dzwonów. W XIX wieku rozpoczął się rozwój komunikacji kolejowej między odległymi prowincjami. Ruch uliczny w Petersburgu był zorientowany czasowo, ale po wielkiej rewolucji październikowej w 1917 r. Wprowadzono europejską praktykę zmiany zegarków latem i zimą w celu przedłużenia lekkiego dnia pracy.

Jesienią wskazówki zegara ustawiono godzinę temu, a pod koniec marca o godzinę wcześniej. Ta reguła obowiązywała do 1924 r. Potem przyszedł „czas macierzyński”, ważny do 1981 r., Kiedy wskazówki zegara przesunęły się o godzinę do przodu i nie było już rocznych permutacji. Od 2011 r. Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret pozostawiając jedynie letni transfer. Następnie od października 2014 r. Rosjanie ponownie dostosowali się na 1 godzinę i zmienili na stały czas.