Kiedy święta Nowego Roku zakończą się w 2020 roku

Tak zwane „Święta Bożego Narodzenia” to dla wielu najbardziej ulubiony czas podróży, co oznacza, że ​​musisz dowiedzieć się jak najwcześniej, gdy święta Nowego Roku zaczynają się i kończą w 2020 roku, abyś mógł terminowo kupić bilety i nie przegapić końca weekendu i pierwszego dnia roboczego.

Długi weekend w styczniu

Tradycyjnie rząd daje Rosjanom długie weekendy w styczniu, a rok 2020 nie będzie wyjątkiem - odpoczniemy od 1 do 8 stycznia (włącznie).

Na „ferie zimowe” Rosjanie czekają na dwie wielkie uroczystości:

 • Nowy rok - 01.01.20;
 • Narodzenia - 07.01.20.

Tak więc ostatnim dniem roboczym wychodzącego 2019 roku będzie 31 grudnia (wtorek) i będzie on o godzinę krótszy niż zwykle dni robocze. Norma ta jest zapisana w prawie i obowiązuje przedsiębiorstwa wszelkich form własności.

Pierwszym dniem roboczym roku 2020 będzie 9 stycznia (czwartek).

Dostosowanie do dni roboczych ułatwi fakt, że pierwszy tydzień roboczy będzie możliwie jak najkrótszy - tylko dwa dni robocze (9 i 10 stycznia), po których nadejdą kolejne 2 dni wolne od pracy.

Możliwe transfery

Co roku, w celu optymalizacji czasu pracy i stworzenia optymalnych okresów odpoczynku dla Rosjan, rząd zatwierdza dekret „w sprawie przeniesienia wakacji”. Zazwyczaj dokument jest akceptowany w drugiej połowie jesieni (pod koniec października lub na początku listopada).

Projekt uchwały, zaproponowany przez Ministerstwo Pracy, obejmuje przeniesienie dwóch świąt w okresie od stycznia do maja. Mówimy o weekendie, który powstaje podczas podszewki świąt noworocznych w sobotę i niedzielę (4–5 stycznia).

Zgodnie z prawem dni te można przenieść do następnych pracowników (odpowiednio 9 i 10 stycznia), co automatycznie rozlewałoby wakacje do 12 dnia włącznie. Ale takie długie wakacje mają dwie negatywne strony:

 • Ekonomiczny. Większość przedsiębiorstw poniesie poważne straty przy tak długim okresie przestoju.
 • Psychologiczne. Zbyt długie wakacje pociągają za sobą ten sam długi okres adaptacyjny, podczas którego wydajność pracy pracowników jest zmniejszona.

Nie zaniedbuj zdrowia narodu, mówią naukowcy i politycy, ponieważ większość ludzi spędza wakacje przy stole, objadając się i pijąc nadmierne ilości alkoholu, co negatywnie wpływa na zdrowie, powodując zaostrzenie różnych chorób przewlekłych.

W związku z tym, uzasadniając swoją decyzję, kierownictwo kraju sugeruje, aby obywatele spędzili dodatkowe 2 dni odpowiednio w majowych dniach świąt, odpowiednio w dniach 4 i 5 maja 2020 r. (Poniedziałek i wtorek), co pozwoli zorganizować kolejne „wakacje” trwające 5 dni.

Inne święta w styczniu

Oprócz głównych świąt przewidzianych w kalendarzu produkcji i zapewniających Rosjanom oficjalne święta, w styczniu 2020 r. Jest również wiele nieoficjalnych.

Stary Nowy Rok

Pierwsze miejsce wśród takich styczniowych dat to Stary Nowy Rok, który tradycyjnie będziemy obchodzić w 2020 r. W nocy z 14 stycznia.

Istnieje wiele pięknych tradycji związanych z wakacjami:

 • wróżbiarstwo;
 • gotowanie hojny kuti;
 • hojność (13 wieczorem);
 • siew (14 rano);
 • uroczystości.

Chrzest Pański

Święto, które tradycyjnie obchodzone jest w Rosji 19 stycznia.

Chrzest oznacza koniec świąt Bożego Narodzenia i daje możliwość oczyszczenia się z grzechów. W kościołach uświęć wodę.

 • Pierwszy raz - w świątyniach (podczas nabożeństwa);
 • Drugi raz - na wodach otwartych.

Po poświęceniu zbiornika najbardziej odważni zmywają swoje grzechy, pogrążając się w dziurze. Uważa się, że taki obrzęd zapewnia oczyszczenie i obciąża zdrowie przez cały rok.

Dzień Studenta (Dzień Tatyany)

Święto obchodzone jest co roku 25 stycznia.

Tego dnia pogratuluj wszystkim Tatjanom, a także studentom uniwersytetu, gryzącym granit nauki. Dają piękne mini-karty, śmieszne życzenia i komiczne quatrainy.

Wniosek

Oczywiście prawie każdy styczeń jest obfitujący w ciekawą datę, która może być doskonałą okazją do świętowania:

 • święta regionalne;
 • profesjonalny;
 • Ważne daty kalendarza prawosławnego.

Jeśli nie chcesz rozstać się z wakacjami, zalecamy zapoznanie się z pełną listą interesujących dat w 2020 roku:

Zostaw Swój Komentarz