9 maja 2020: jak się zrelaksować

Uwielbiam planować wakacje z wyprzedzeniem - proponujemy dowiedzieć się dzisiaj, jak odpoczywamy 9 maja 2020 r., Ile dni z rzędu zapewni nam oficjalne transfery i jaki dzień tygodnia będzie pierwszym dniem roboczym po długim „majowym urlopie”.

Majowe wakacje

Tradycyjnie w maju 2020 r. We wszystkich regionach Rosji obchodzone będą dwa główne święta:

 • 1 maja - Święto wiosny i pracy;
 • 9 maja - Dzień Zwycięstwa.

Wiosna i Święto Pracy

W 2020 r. Rząd zapewni Rosjanom naprawdę długie „majowe wakacje” 1 maja, ponieważ odpoczniemy przez 5 dni z rzędu od 05.01.2015 do 05.05.20 włącznie! A 30 kwietnia, jako przedświąteczny dzień pracy, zostanie oficjalnie skrócony o 1 godzinę.

Taka miła niespodzianka była możliwa dzięki dogodnemu rozkładowi dni wolnych wynikających z wprowadzenia ferii zimowych w weekendy (4 i 5 stycznia). Zasugerowano, że Ministerstwo Pracy Federacji Rosyjskiej w kwietniu 2019 r. Odłoży dwa weekendy w styczniu 4 i 5 maja.

Oczywiście te dwa dni można było odejść natychmiast w styczniu, otrzymując 10-dniowy okres wakacji noworocznych. Ale według psychologów tak długi przełom w pracy prowadzi do trudnego okresu adaptacji po wakacjach, poza tym 10 dni wolnych może natychmiast podważyć dobrobyt gospodarczy wielu firm, biorąc pod uwagę, że „ferie zimowe” są prawnie odpłatnym okresem odpoczynku dla przedsiębiorstw wszystkich formy własności.

Dzień Zwycięstwa

W 2020 roku będziemy obchodzić 75. rocznicę Wielkiego Zwycięstwa!

Według przekazów z 2020 roku, 9 maja nie odpoczywamy tak bardzo jak w Dzień Majowy. Weekend potrwa tylko 3 dni od 09/09/20 do 09/11/20, a ostatni dzień roboczy przed świętem 8 maja powinien zostać skrócony.

Poniedziałek, 11 maja, powstanie z uwagi na fakt, że w dniu 9 maja 2020 r. Przypada dzień wolny od pracy - sobota.

Nawiasem mówiąc, w 2019 r. Weekend majowy był o 1 dzień dłuższy (5 dni 1 maja i 4 dni w Dzień Zwycięstwa) z powodu weekendu przełożonego na maj, utworzonego przez nałożenie 23 lutego w dzień wolny.

Dlatego też dni robocze w pełnym wymiarze godzin w maju 2020 r. Rozpoczną się dopiero 12 grudnia, kiedy weźmiemy długi weekend w majowy dzień i świętujemy dzień zwycięstwa 9 maja. A jeśli zarząd pozwoli ci wziąć 3 dni bezpłatnego urlopu, możesz zaplanować wspaniałe wakacje o długości 11 dni!

  Ważne! Jak dotąd jest to projekt rezolucji, który nadal będzie rozpatrywany przez rząd. Podczas dyskusji dokument może być nadal zmieniany. Jeśli zostaną wprowadzone zmiany w kalendarzu weekendowym, jako pierwsi poinformujemy Cię o tych wiadomościach.

Wydarzenia w Rosji w Dzień Zwycięstwa

Ponieważ obchodzimy 75. rocznicę Zwycięstwa 9 maja 2020 r., W wielu regionach obchody będą jeszcze wspanialsze niż w poprzednich latach.

W Moskwie tradycyjnie planowane:

 • Parada na Placu Czerwonym, która rozpocznie się 9 maja 2020 r. Dokładnie o 10:00;
 • marsz „Nieśmiertelny Pułk”, który już stał się tradycyjny;
 • wystawy tematyczne poświęcone 75. rocznicy;
 • koncerty, podczas których sławni wokaliści i zespoły wykonają piosenki z lat wojny;
 • rekonstrukcje historyczne, w których możesz wziąć udział;
 • salut, który rozświetli nocne niebo stolicy w kilku miejscach jednocześnie.

Parada na placu czerwonym

Najlepszym sposobem, aby zobaczyć główną paradę kraju, są transmisje na żywo, ponieważ nie można po prostu dostać się do strefy centralnej, dostęp jest dozwolony tylko na zaproszenie, a także dla akredytowanych dziennikarzy.

Niemniej jednak raz w Moskwie 9 maja 2020 r. Można zobaczyć sprzęt wojskowy wracający z parady do jednostek wojskowych. Najlepsze lokalizacje dla tych, którzy chcą rozważyć czołgi, systemy rakietowe i transportery opancerzone to:

Przed paradą

Po paradzie

Autostrada Zvenigorod

Pierścień ogrodowy

św. Tverskaya-Yamskaya

Plac Puszkina

Zejście Wasilkowskiego

Nabrzeże Kremla

Vozdvizhenka

Nowy Arbat

Pierścień ogrodowy

Autostrada Zvenigorod

Miejsce na salut

Fajerwerki poświęcone obchodom 9 maja w 2020 r. Rozpoczną się tradycyjnie o godzinie 22:00. Możesz cieszyć się kontemplacją luksusowych parasoli i urzekających pokazów w stolicy w różnych częściach miasta. W sumie będzie działać ponad 120 witryn, z których głównymi będą:

 • Poklonnaya Gora (CJSC);
 • Kompleks olimpijski „Łużniki” (CAO);
 • Strona DOSAAF (SEAD);
 • Park w pobliżu kompleksu „Aquamarine” (SZAO);
 • Hyde Park (VAO);
 • Park Czerniachanka (NEAD);
 • Park Woroncowa (południowo-zachodni okręg administracyjny);
 • Park Przyjaźni (CAO);
 • Stawy Borysowskie (YuAO).

Oczywiście w regionie będzie wiele ciekawych rozrywek tematycznych wartych uwagi. Pełna lista wydarzeń poświęconych 75. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa znajduje się w artykułach na naszej stronie internetowej lub w regionalnych portalach informacyjnych.

W oczekiwaniu na Dzień Zwycięstwa 2020 sugerujemy przypomnieć, jaka była świąteczna parada na Placu Czerwonym w 2019 roku:

Zostaw Swój Komentarz