Harmonogram weekendu na rok 2020 w Rosji

Uwielbiam wszystko planować z wyprzedzeniem - sugerujemy dzisiaj, aby dowiedzieć się, jaki będzie harmonogram oficjalnych weekendów i świąt na 2020 rok w Rosji, a także ile dni da nam rząd i w jakich terminach najlepiej zaplanować długie podróże.

Święta o znaczeniu ogólnorosyjskim

W 2020 r. Harmonogram świąt, które będą obchodzone we wszystkich regionach Rosji, nie ulegnie zmianie. Będzie tylko osiem czerwonych dat kalendarzowych:

Ponieważ trzy z ośmiu świąt przypadają w weekendy, w 2020 r. Będzie więcej dni wolnych od pracy, co da Rosjanom kilka długo oczekiwanych „długich dni wolnych”.

Łącznie 366 dni kalendarzowych w nadchodzącym roku będzie 118 dni wolnych i 248 dni roboczych, czyli o 1 więcej niż w roku poprzednim, ze względu na rok przestępny 2020. Warto zauważyć, że spośród 248 dni roboczych 4 dni będą krótsze o 1 godzinę:

  • 30 kwietnia;
  • 8 maja;
  • 11 czerwca;
  • 3 listopada

A teraz spójrzmy bardziej szczegółowo na każdy okres wakacyjny w 2020 roku.

Wakacje w styczniu

Najdłuższym okresem urlopowym dla mieszkańców Rosji będą „święta noworoczne”, które potrwają od 1 do 8 stycznia (włącznie). Możliwość odprężenia zostanie zapewniona nie tylko pracownikom organizacji państwowych, ale także pracownikom firm prywatnych, ponieważ prawo dotyczy przedsiębiorstw wszelkich form własności.

W pierwszym tygodniu stycznia będą działać wyłącznie służby ratownicze i przedsiębiorstwa, w których technologicznie niemożliwe jest zatrzymanie procesu produkcyjnego. W przypadku pracy w okresie od 01.01.2018 do 01.08.20 prawo wymaga podwyżki wynagrodzenia, podobnie jak w przypadku pracy w dni wolne od pracy.

Tak więc pierwszym dniem roboczym 2020 r. Będzie czwartek, 9 stycznia, a pierwszy tydzień roboczy będzie składał się tylko z 2 dni, co pozwoli Rosjanom możliwie jak najprędzej wyjść z wakacji i zacząć pracę.

Weekendy, które są wydawane w związku z nałożeniem świąt i weekendów 4 i 5 stycznia, zostaną przełożone na święta majowe (odpowiednio 4 i 5 maja 2020 r.).

23 lutego

Obrońca Dnia Ojczyzny (główny dzień mężczyzn) w 2020 r. Przypada w niedzielę, która zgodnie z prawem daje nam kolejny dzień wolny (poniedziałek 24.02.10) i długi trzydniowy okres na świętowanie, doskonałe wakacje z przyjaciółmi i rodziną, a także podróż.

8 marca

W 2020 r. Międzynarodowy Dzień Kobiet przypada również w niedzielę, co uzupełnia weekendowy harmonogram kolejnym dniem odpoczynku. Najprawdopodobniej poniedziałek zostanie ogłoszony niedziałającym w poniedziałek 03/09/20, który zachwyci każdego miłym prezentem - z rzędu 3 kolejnych weekendów.

Majowe wakacje

Maj jest jednym z najbardziej ukochanych miesięcy dla wielu Rosjan, ponieważ zgodnie z tradycją, wraz z nadejściem pierwszego stałego ciepła, nadchodzą tak zwane „święta majowe”. Oficjalny harmonogram wakacji i transferów w weekend 2020 roku w Rosji nie został jeszcze zatwierdzony, ponieważ z reguły dokument jest zatwierdzany w październiku poprzedniego roku. Niemniej jednak wszyscy mają nadzieję, że analogicznie do 2019 r. Rząd zatwierdzi odroczenie weekendu 2 stycznia na 4 i 5 maja, co da wszystkim mieszkańcom kraju dwa duże okresy wolne od pracy jednocześnie:

Daty

Wakacje

Liczba dni

od 1 maja do 5 maja

w dzień wiosny i święta pracy

5 dni

od 9 maja do 11 maja

w Dzień Zwycięstwa

3 dni

Dzień Rosji

W czerwcu Rosjanie oczekują kolejnego ważnego święta - Dnia Rosji! Szczęśliwym zbiegiem okoliczności w 2020 r. Upadł w piątek i, w związku z przyjazdem weekendu, utworzył 3-dniowy okres odpoczynku, z którego wiele rodzin może skorzystać, by podróżować nad morze lub zrelaksować się na wsi.

Narodowy Dzień Jedności

Jedyne jesienne święto o rosyjskim znaczeniu nie zadowoli długiego weekendu, ponieważ przypada ono w środku tygodnia. Jednak środa 4 listopada przerwie tydzień pracy i zakończy roczny cykl oficjalnych świąt federalnych w Rosji.

Święta regionalne

Oprócz rosyjsko-rosyjskich jednostek wiele Federacji Rosyjskiej ma własne święta regionalne, co nieco zmienia harmonogram weekendowy na 2020 r. I dostosowuje kalendarz produkcji.

Tatarstan

Większość świąt jest uwzględniona w kalendarzu Tatarstanu, ponieważ zgodnie z ustawodawstwem republiki harmonogram weekendowy w 2020 r. Zostanie natychmiast uzupełniony o 4 daty:

Wakacje

Data

Dzień tygodnia

Uraza Bayram

24.05.19

niedziela

Kurban Bayram

31.07.20

piątek

Dzień Republiki Tatarstan

30.08.20

niedziela

Dzień Konstytucji Republiki Tatarstanu

06.11.20

piątek

W związku z tym pełny harmonogram weekendów i świąt w Tatarstanie na 2020 r. Będzie wyglądał następująco:

Baszkortostan

Tradycyjnie w tym regionie do świąt o znaczeniu federalnym dodaje się trzy święta regionalne:

Wakacje

Data

Dzień tygodnia

Uraza Bayram

24.05.19

niedziela

Kurban Bayram

31.07.20

piątek

Dzień Republiki Baszkirii

11.10.20

niedziela

Kalendarz przedstawiający harmonogram wakacji w 2020 roku dla mieszkańców Baszkirii będzie następujący:

Krym

Oprócz głównych świąt na półwyspie w 2020 r. Następujące dni wolne zostaną zadeklarowane:

Wakacje

Data

Dzień tygodnia

Dzień zjednoczenia Krymu z Rosją

18.03.20

Środa

Wielkanoc

19.04.20

niedziela

Uraza Bayram

24.05.19

niedziela

Trójca Święta

07.07.20

niedziela

Kurban Bayram

31.07.20

piątek

Region zjednoczył święta, które są uważane za w pełni rosyjskie święta i daty, które są państwowe na Ukrainie, a także ma swoją własną specjalną datę - Dzień zjednoczenia Krymu z Federacją Rosyjską.

Inne

Są także święta regionalne w Tuwie, Czeczenii, Kałmucji, Karaczajo-Czerkiesji, Kabardino-Bałkarii, Dagestanie, Republice Sacha i kilku innych podmiotach Federacji Rosyjskiej.

Część świąt (Tsagan Sar, Zul, Shagaa, Uraza-bairam, Kurban-bairam, Radonitsa itp.) Nie ma ustalonej daty, dlatego weekendy mogą się różnić z roku na rok.

Czytaj także: