Dzień Mieszkalnictwa i Narzędzi Użytkowych w 2020 r

Pracownicy ds. Mieszkalnictwa i usług komunalnych będą obchodzić Dzień Mieszkalnictwa i Usług Komunalnych 17 marca 2020 r.

To nie jest stała data, ale ruchoma data, która zmienia się co roku. Wakacje są uważane za ogólne, zarówno dla obiektów użyteczności publicznej, jak i dla pracowników warsztatów (sklepy obuwnicze, atelier do szycia ubrań lub zasłon), domów publicznych, różnych salonów (fryzjerzy, salony piękności). Pracownicy przedsiębiorstw, ich krewni i przyjaciele biorą udział w różnych uroczystościach.

Osoby pracujące w dziedzinie świadczenia usług domowych na rzecz ludności starają się uczynić życie ludzi wokół siebie wygodniejszymi i wygodniejszymi. To święto przyciąga dodatkową uwagę do organizacji usługowych, pozwala poruszać aktualne kwestie, które napotykają pracownicy w dni powszednie.

Wakacyjna historia

Nie jest trudno obliczyć datę Dnia Mieszkalnictwa i Narzędzi Użytkowych w 2020 r., Ponieważ data obchodów zmienia się co roku i zawsze kończy się w trzecią niedzielę pierwszego wiosennego miesiąca. „Urodziny” święta uważa się za 1 października 1980 r., Kiedy zostało ono ustanowione przez Prezydium Najwyższej Rady Związku Radzieckiego. Odpowiedni dekret pojawił się w ustawie „W dni wolne od pracy i święta”.

Do 1988 r. Uroczystości związane z tym dniem przypadały na czwartą niedzielę lipca, ponieważ pracownicy mieszkalnictwa i usług komunalnych zostali uhonorowani jednocześnie z pracownikami handlu. Następnie postanowiono oddzielić Dzień Mieszkalnictwa i Użytków Publicznych od Dnia Handlu. Dzisiaj zakłady użyteczności publicznej świętują swoje marcowe wakacje.

Uwaga! Dzień mieszkalnictwa i usług komunalnych ma głębsze „korzenie”. Nawet car Aleksiej Michajłowicz (1649) wydał dekret „O dziekanacie miasta”, w którym monarcha zobowiązał każdy sąd do oficjalnego dozorcy w służbie.

W 1959 r. Na terytorium ZSRR utworzono ZhEKi (biura utrzymania mieszkań). Znajdowały się na parterze domów. Zadaniem Urzędu Mieszkalnictwa było rozwiązywanie problemów komunalnych, zapewnienie ludności pełnego zakresu dodatkowych usług, na przykład telefonii międzynarodowej, pilnych napraw.

Tradycja

Każda drużyna szanuje własne tradycje. Gratulacje dla władz, przyznawanie dyplomów i nagród wybitnym pracownikom pozostaje powszechne. Przedstawiciele usług z różnych obszarów dużych miast wymieniają się doświadczeniami, podczas których organizowane są konferencje lub seminaria. Przygotowują się na ten dzień z wyprzedzeniem, więc głośniki czasami oferują naprawdę skuteczne sposoby obniżenia kosztów energii elektrycznej, zużycia wody i innych zasobów.

Koledzy otwarcie dyskutują między sobą o trudnościach w celu poprawy jakości świadczonych usług i warunków pracy dla przedstawicieli różnych działów usług. Dyskusje na temat metod, które mogą pomóc konsumentom w lepszym zarządzaniu narzędziami, są uważane za obowiązkowe.

Ten dzień z reguły dzieli się na dwie części: oficjalne wydarzenia płynnie przechodzą w wieczory firmowe. W niektórych miastach siły samorządu organizują koncerty, na których występują zespoły amatorskie, taneczne i teatralne.

Ciekawe fakty

Wiele uwagi poświęca się poprawie warunków mieszkaniowych i oszczędzaniu zasobów planetarnych we wszystkich cywilizowanych krajach. Przedstawiciele różnych kultur regularnie proponują innowacje, ponieważ poszukiwanie najlepszych rozwiązań się nie kończy. Niektóre pomysły wydają się raczej niezwykłe, podczas gdy inne można bezpiecznie zastosować w Rosji.

Ciekawe fakty:

  • Islandia znana jest z gejzerów. Warto zauważyć, że wiele domów tutaj jest ogrzewanych z powodu ciepła, które te gorące źródła wulkaniczne hojnie obdarzają mieszkańców kraju.
  • Trudno sobie wyobrazić, jak bateria wbudowana w podłogę może ogrzać wszystkie pokoje w domu, zapewniając mu komfortowy mikroklimat. Jednak właśnie ten sposób ogrzewania budynków zyskuje na popularności w Korei Południowej.
  • Większość mieszkańców Turcji nie płaci za ciepłą wodę ze względu na fakt, że jest ona podgrzewana przez słońce: panele słoneczne są instalowane na dachach domów, które pochłaniają energię z kosmosu.
  • Australijczycy używają wody deszczowej do nawadniania ogrodów i ogrodów w celach sanitarnych. Zwyczajowo wyposaża się prywatne stocznie w systemy zbierania wody deszczowej.

Podczas gdy wiele krajów stara się oszczędzać na zużyciu energii, Wielka Brytania zezwala na oszczędzanie nie wszystkim swoim obywatelom. Tutaj mieszkańcy prestiżowych obszarów płacą dodatkowy podatek - miejski. Kosztem elity wyższe są koszty utrzymania policji, straży pożarnej, a nawet urzędników miejskich.

Zobacz wideo O Housing and Utilities Day:

Zostaw Swój Komentarz