Lodowisko w parku Izmailovsky w latach 2019-2020

Park Izmailovsky to największy park w Europie o powierzchni 1608 hektarów. Przez cały rok odbywają się tutaj różne imprezy rozrywkowe, a podczas świąt noworocznych zwykle organizują specjalny program uroczystości i otwierają lodowisko Silver Ice. Jeździć na łyżwach z całą rodziną lub w towarzystwie przyjaciół - czy to nie jest świetny sposób na spędzenie czasu w miesiącach zimowych? Dla wielu mieszkańców stolicy stało się to już tradycją - coroczne odwiedzanie lodowiska. W ubiegłym roku wszystko było na najwyższym poziomie, ale co nas czeka w 2020 roku?

Data otwarcia, harmonogram, infrastruktura

Lodowisko znajduje się w pobliżu głównego wejścia do parku Izmailovsky, po stronie regionalnej kolei moskiewskiej. Jest to arena z otwartym lodem składająca się z 2 stref o łącznej powierzchni 11 tys. M2. Przede wszystkim (od 15 do 20 listopada) otwarta jest niewielka część lodowiska, którą tworzy sztuczny system chłodzenia. Jego pojemność wynosi około 500 osób. W grudniu, przy sprzyjającej pogodzie, odkryj resztę z naturalnym lodem. Tutaj mieści się już 1500 „łyżwiarzy”.

Na środku lodowiska ustawiana jest scena, na której odbywać się będą przedstawienia. Nawet gdy nie ma żadnych wydarzeń, muzyka będzie nadal odtwarzana, aby jazda była przyjemniejsza. Wieczorem arena jest szczególnie piękna, ponieważ w tym momencie włącza się lekkie oświetlenie.

Srebrny Lód jest otwarty przez cały tydzień. Harmonogram prac jest następujący:

SesjaDni powszednieWeekendy i święta
Po pierwsze12.00 - 16.0011.00 - 14.00
Po drugie17.00 - 22.0015.00 - 18.00
Po trzecie-19.00 - 22.00

Czas między sesjami jest przeznaczony na przerwę techniczną.

W pobliżu lodowiska, oprócz wypożyczalni łyżew, znajduje się ciepła garderoba, pokój dla matki i dziecka, a także strefa gastronomiczna składająca się z 9 pawilonów handlowych. Możesz zaparkować samochód na parkingu.

Ceny za usługi, rabaty

Najprawdopodobniej ceny usług w 2020 r. Nie zmienią się w porównaniu z ubiegłym rokiem. W 2019 r. Trzeba było zapłacić 250 rubli, aby odwiedzić lodowisko. w dni powszednie i 350 w weekendy i święta. Cena obejmuje tylko 1 sesję.

Wstęp jest bezpłatny dla dzieci poniżej 6 lat. Dwie osoby dorosłe mogą towarzyszyć dzieciom bezpłatnie, pod warunkiem, że nie mają łyżew. W przeciwnym razie każdy dorosły będzie musiał zapłacić za siebie.

W Izmailovo istnieją zniżki dla uprzywilejowanych kategorii obywateli:

  • emeryci mogą jeździć we wtorki od 10 rano do 15 po południu za darmo, a przez resztę czasu mają 70% zniżki;
  • studenci szkół średnich i wyższych mają prawo do 70% zniżki;
  • sieroty, osoby niepełnosprawne z grup I, II, III oraz weterani II wojny światowej mogą otrzymać bilet za darmo w każdy dzień tygodnia;
  • dzieci z dużych rodzin mogą przyjść na lodowisko we wtorki i czwartki.

Wszystkie dodatkowe usługi są płatne osobno:

  • wypożyczenie łyżew kosztuje 200 rubli za godzinę (w kasie istnieje możliwość jazdy figurowej na lodzie i hokeja);
  • wynajem przechowalni bagażu - 50 rubli;
  • wynajem symulatora dla początkujących i dzieci - 200 rubli za godzinę.

Również w parku zapewniają ostrzenie noży na rolkach. Kosztuje 200 rubli.

Uwaga: w przypadku zapasów należy pozostawić depozyt. Za łyżwy i symulator - 1000 rubli każdy. Ponadto musisz mieć przy sobie dowód tożsamości.

Wydarzenia

Podczas otwarcia Silver Ice na gości czeka ciekawy program: występy profesjonalnych łyżwiarzy, pokazy świetlne, konkursy itp. Wstęp dla wszystkich będzie bezpłatny.

W sylwestra lodowisko zostanie zamknięte o 3 rano. Rano będą występy dla dzieci, a wieczorem na scenie wystąpią sławni wokaliści i DJ-e. Oferuje konkursy i symboliczne prezenty. O północy, zgodnie z oczekiwaniami, obecni będą mogli zobaczyć gratulacje prezydenta na dużym ekranie, a następnie rozpoczną się fajerwerki.

Program świąteczny można również oglądać na 1., 2. i 3. miejscu. W 2019 roku odwiedzających park Izmailovsky zabawiła Misha Marvin, Kravts, grupa 2 Masza, Pizza, Polina Gagarina, Elvira. W 2020 roku nie będzie mniej popularnych artystów.

W Boże Narodzenie w parku zwykle odbywają się występy zespołów wykonujących tańce ludowe i piosenki. Artyści skromnego teatru będą bawić gości spektaklami, kolędami i zabawkami. Nie obejdzie się bez kursów mistrzowskich, w których dzieci wraz z rodzicami mogą wykonywać niektóre rzemiosła.

Po wizycie na lodowisku możesz udać się do innych interesujących miejsc, na przykład na targi lub wystawę tematyczną. Na cześć nowego roku w parku Izmailovsky odbędzie się festiwal. W niektórych obszarach z reguły instalowane są instalacje noworoczne i strefy fotograficzne. Bardzo popularne jest Lodowe Miasto, które powstaje w grudniu na stronie „Las Cudów”. Można tam zobaczyć rzeźby i konstrukcje lodowe, w tym zamki, zjeżdżalnie, minigolf, labirynt i małe kino. To prawdziwa zimowa bajka, którą można nie tylko oglądać, ale także brać bezpośredni udział.

Również miłośnicy zimowej zabawy powinni udać się do parku husky, aby pojeździć na rurkach, które ciągnie uprząż dla psów, a także na stoku narciarskim (wypożyczalnia nart kosztuje około 200 rubli za godzinę).

Lodowisko w parku Izmailovsky: wideo