Dzień kierowcy taksówki 2020

W Rosji Dzień Taksówkarza w 2020 r. Będzie obchodzony 22 marca.

To święto odnosi się do międzynarodowego, a jego data jest uważana za stałą. Przedstawiciele tego zawodu mówią o nim jako o powołaniu. Rzeczywiście taksówkarz to osoba, która nie tylko zabiera pasażerów do miejsca docelowego, ale często staje się tym, któremu ludzie wylewają swoje dusze, z którymi dzielą swój ból.

Bycie taksówkarzem oznacza pracę w każdą pogodę, niezależnie od pory dnia i nastroju. Kierowca musi mieć talent psychologa, aby znaleźć właściwe słowa dla każdego klienta. Bardzo ważne jest, aby móc powstrzymywać się w czasie w sytuacjach konfliktowych, aw przypadku zagrożenia konieczne jest szybkie i prawidłowe reagowanie na zagrożenie. Połączenie tych niuansów stanowi znaczący udział w ryzyku dla zawodu, dlatego jest uważane za niebezpieczne, nieodpowiednie dla wszystkich.

Męski taksówkarz blisko samochodu

Już sama obecność wakacji z przypisaną datą wskazuje na znaczenie tego rodzaju działalności. Warto poznać datę dnia międzynarodowego taksówkarza nie tylko przedstawicielom zawodu i ich krewnym, ale także tym, którzy często korzystają z usług tego rodzaju transportu.

Wakacyjna historia

Uwaga! Na długo przed pojawieniem się samochodu woźnicy w dużych miastach europejskich musieli uzyskać prawo jazdy, a pierwsze zatrudnione załogi z silnikami pojawiły się we Francji na początku lat 90. XIX wieku.

Uważa się, że słowo „taksówka” zostało utworzone z taksometru, wynalezionego w 1891 r. Przez Friedricha Brun. I zaledwie 6 lat po pojawieniu się taksometru, pierwszy samochód z w pełni funkcjonalnym miernikiem pojawił się dzięki staraniom Gottlieba Dimera.

Z czasem w wielu miastach powstały firmy taksówkowe, które zaczęły wypierać prywatnych „taksówkarzy” z rynku. Aby zidentyfikować samochody, które oficjalnie zatrudniają kierowcy, w 1967 r. W Stanach Zjednoczonych uchwalono prawo, że taksówki miejskie muszą być żółte. Od tego czasu ten szczególny odcień wzbudza większe zaufanie amerykańskich, europejskich i rosyjskich konsumentów usług w porównaniu z ofertami prywatnych właścicieli.

Ciekawe fakty:

  • Pierwsze taksówki w Londynie były czerwone lub zielone, a nowoczesne samochody pomalowano na czarno. W Singapurze taki samochód jest pomalowany na niebiesko, a w Tajlandii - na różowo.
  • Pierwsza duża flota Moskwy dysponowała 230 samochodami. Działa w stolicy od 1912 roku.

Uwaga! Taksówkarze na całym świecie świadczą szereg powiązanych usług: holowanie uszkodzonego samochodu, usługa „trzeźwego kierowcy”, zajmują się zakupem i dostawą produktów, co znacznie rozszerza zakres ich działalności.

Tradycje i zwyczaje

Większość taksówkarzy wita wakacje w pracy. Ludzie, którzy stale zajmują się przewozem, muszą być w dobrej formie fizycznej, ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia. Właśnie dlatego zwyczajowo celebruje się hałaśliwą ucztę, zbiorowe „wyprawy” do natury.

Gratulacje dla kierowców bliskich przyjaciół, kolegów, przełożonych, a także stałych pasażerów, którzy regularnie korzystają z usług taksówek. Jako prezentację tutaj wszystko, co można wykorzystać do poprawy osiągów samochodu lub członkostwa w siłowni, jest właściwe, ponieważ przedstawiciele zawodu często cierpią z powodu siedzącego trybu życia.

Wiele kolektywów organizuje ceremonie wręczenia nagród najlepszym kierowcom, którzy wyróżnili się specjalnymi zasługami w ciągu ostatniego roku. Oprócz nagród, medali, pocztówek okolicznościowych przełożeni mogą nagradzać szczególnie pracowitych pracowników nagrodami.

Kto może pracować jako taksówkarz?

Aby pracować jako taksówkarz, musisz mieć specjalne cechy charakteru:

  • odporność na stres;
  • zaradność;
  • czystość;
  • doskonałe cechy towarzyskie;
  • bogate wrażenia z jazdy;
  • dobre zdrowie fizyczne;
  • umiejętność poruszania się po terenie.

Firmy o dobrej reputacji, zabierając kierowców do pracy, preferują osoby znające języki obce, język migowy. W ten sposób granice zawodu są jeszcze szersze.

Osoba, która spełnia wszystkie powyższe wymagania, może bezpiecznie wypróbować się w roli nowoczesnego „taksówkarza”. Często takie działania są łączone z innymi pracami, ponieważ możesz być taksówkarzem o każdej porze dnia, co w czasach kryzysu gospodarczego pomaga wielu mieszkańcom miasta utrzymać się na powierzchni.

Dziś zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą być kierowcami pucharów. Jednak taka praca, z całą swoją pozorną prostotą, jest obarczona dużym ryzykiem. Taksówkarz jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swoich klientów, ich ładunku, ale jest całkowicie bezpieczny przed spotkaniem z nieodpowiednimi pasażerami. Dlatego zamawiając taksówkę 22 marca, powinieneś pogratulować kierowcy jego zawodowego urlopu.

Zobacz wideo o gratulacje z okazji Dnia taksówkarza:

Zostaw Swój Komentarz