Święta Dziewica - film 2020

  • Światowa premiera: 2020
  • Premiera w Rosji: 2020
  • Kraj pochodzenia: Francja
  • Gatunek: dramat, romans, biografia, historia
  • Dyrektorzy: Paul Verhoeven
  • Obsada: Charlotte Rampling, Lambert Wilson, Virginie Ether, Olivier Raburden, Daphne Patakia, Clotilda Kuro, Louise Chevillot, Alexia Shandar, Antoine Lelande

Świat przeszedł wiele zmian. Wróżbici i wróżbici nie są już zdradzani, chociaż w tej dziedzinie jest wielu oszustów, którzy nie skrzywdziliby doskonałego miażdżenia. Film „Święta Dziewica”, który ukaże się w 2020 roku, powstał w gatunku melodramatu historycznego. Zapewni widzom możliwość powrotu do XVII wieku i otwarcia zasłony tajnego życia jednego z klasztorów.

Autor i jego osiągnięcia

Tematy religijne rodzą zbyt wiele pytań, więc prawdziwi profesjonaliści powinni zajmować się takimi projektami. Pod tym względem wysoki profesjonalizm Paula Verhoevena pozostaje bez wątpienia. Stworzył znaczną liczbę arcydzieł, wśród których wyróżniają się „Robocop”, „Remember All”, „Basic Instinct”. Skandaliczna i nieprzewidywalna osoba pewnie otwiera nowe horyzonty w kinematografii, a dopiero potem inni reżyserzy poruszają się po utartym szlaku. Następny projekt obiecuje widzom wiele emocji i na pewno przyciągnie uwagę.

Scenariusz powstał w oparciu o historyczne dzieło Judith S. Brown zatytułowane „Życie zakonnicy lesbijek w renesansowych Włoszech”.

Działka

Surowe zasady minionych czasów tylko na pierwszy rzut oka wydają się trudne i nie do pogodzenia. Jeśli zagłębisz się w biografię postaci historycznych, pojawią się tak nieatrakcyjne fakty, że staje się jasne, że nie powinieneś łamać zwykłego scenariusza, lepiej pozwolić, aby wszystko pozostało bez zmian.

Film „Dziewica” z 2020 roku opowie o życiu i twórczości siostry Benedetty Carlini, która od dawna uważana jest za wróżbitkę. Po ujawnieniu niektórych faktów została oskarżona o homoseksualizm i oszustwa. Opinia publiczna chciała krwi i zemsty, twierdząc, że kobieta umiejętnie sfabrykowała cuda.

Bohaterka była w dziewięciorga dzieci w klasztorze i żyła spokojnym życiem, które mogło trwać w tym względzie do późnej starości, ale los postanowił inaczej. W wieku około 23 lat dojrzała dziewczyna zaczyna mieszać religijne wizje z erotyzmem. Jednocześnie zakonnica zostaje opatką klasztoru i głośno deklaruje, że nastąpiło małżeństwo z Panem. Czyste myśli i pragnienie pomocy ludzkości zaczynają przeplatać się z nisko leżącymi namiętnościami, całkiem realnymi i ucieleśnionymi w życiu.

Aktorzy

Główną rolę odgrywa Virginie Efira, belgijska aktorka i prezenterka telewizyjna. Aktorzy będą mogli zanurzyć się w historycznej przeszłości i wcielić się w dziwną historię, która wywołuje najbardziej kontrowersyjne emocje. Partnerami na planie będą Charlotte Rempling, Clotilda Kuro, Olivier Raburden, Lambert Wilson, Louis Chevillot i inni.

Ciekawy fakt! Przesłuchania w tej sprawie trwały około czterech lat, autorowi książki udało się znaleźć transkrypcje ze szczegółami w archiwach. Zgodnie z decyzją sądu Karlini został skazany na karę pozbawienia wolności i spędził 35 lat w więzieniu. Służyć karom i dalej zapobiegać śmierci.

Ludzie zawsze marzyli o tym, by dowiedzieć się o swoim przyszłym losie, więc wieści o katolickim wróżbicie szybko rozeszły się po całym okręgu i dotarły do ​​przedstawicieli prawa. Wizje zakonnicy były bardzo niepokojące i przeplatały się z rodzajem demonizmu. Doprowadziło to do głośnego dochodzenia, które zaczęło się zajmować przedstawicielami papiestwa. Tylko fakt jasnowidzenia może powodować prześladowania, ale kiedy inne szczegóły stały się znane, sprawa nabrała pikantnego odcienia. Jak się okazało, Benedetta miał całkowicie ziemski związek z inną mieszkanką klasztoru, siostrą Bartłomiejem ...

Życie natychmiast zamieniło się w serię cierpień, oskarżeń o zakazaną miłość jednopłciową na terenie klasztoru Bożego (!) I próbę zatuszowania nielegalnych czynów fałszywymi cudami.

Miłość jako zbawienie

Można sobie tylko wyobrazić, jak bolesna i samotna była zakonnica, kiedy zaczęła mieć wizje religijne. Zwykłe życie, przewidywane w najdrobniejszych szczegółach, zamieniło się w koszmar. Benedetta próbuje znaleźć wyjście, jej siostra Bartłomiej zauważa jej cierpienie i próbuje pomóc. Zaskakujące jest to, że później przyjaźń i sympatia rozwijają się w romantyczne relacje i zaczyna się zupełnie inna historia ... XVII wiek, klasztor, surowe zasady i przepisy. Nasi współcześni tego nie rozumieją, ponieważ wchodzą w związki osób tej samej płci z kilku innych powodów i pojęć.

Nie ulega wątpliwości, że Paul Verhoeven i jego koledzy będą mogli stworzyć coś głośnego i ambitnego na podstawie bogatego materiału historycznego. Data premiery zdjęcia jest wciąż nieznana, ale ocena oczekiwań jest bardzo wysoka i możemy mieć nadzieję, że nadchodzące arcydzieło udzieli odpowiedzi na wiele pytań i sprawi, że zastanowimy się nad związkiem między przeszłością a przyszłością.

Czy po uwięzieniu iluminacja opuściła nieszczęśliwą zakonnicę i musiała żyć w przerażeniu i pokorze? Niesamowity los, który mógłby się potoczyć zupełnie inaczej i przerodzić w normalną historię, gdyby nie interwencja opatrzności. Co to było - prezent, klątwa lub mistyfikacja?