Lodowisko w Sokolnikach w latach 2019-2020

W święta Nowego Roku w stolicy otwarte są różne atrakcje rozrywkowe, wśród których bardzo popularne są lodowiska. W parku Sokolniki są już 3 takie miejsca. Ci, którzy chcą je odwiedzić w latach 2019-2020, mogą już teraz dowiedzieć się o dacie otwarcia, harmonogramie i cenach.

Data, cena, lokalizacja rolek

W parku Sokolniki znajdują się 3 lodowiska - 2 naturalne i 1 sztuczne. Otwierają się w różnych momentach, a ceny są różne. Ponadto każda strona ma swoje własne cechy.

Lód

Jest to dość duże lodowisko zewnętrzne o powierzchni 5,3 km2 i o pojemności 1500 osób. Znajduje się na Placu Festiwalowym, w pobliżu głównego wejścia do parku. Bok wokół lodowiska jest medialną fasadą, która wieczorami oświetla otoczenie. Wyświetlacz pokazuje pokaz zorzy polarnej, który tworzy magiczną atmosferę.

Otwarcie Ice Arena nastąpi przede wszystkim, ponieważ jest ona tworzona sztucznie za pomocą automatycznego systemu chłodzenia i tworzenia lodu. W ubiegłym roku został otwarty 1 listopada. Zamknij „Lód”, gdy temperatura na ulicy przekroczy zero.

Dzięki systemowi chłodzenia powierzchnia areny jest zawsze gładka, a różnice temperatur wpływają na naturalne lodowiska. Tam lód jest daleki od ideału, więc ślizganie się po nim nie jest tak wygodne.

Dzieci poniżej 14 roku życia mogą jeździć za darmo, ale dorośli muszą być z nimi. Dzieci poniżej 3 lat nie mogą wejść. W przypadku dorosłych koszt biletów różni się w zależności od dnia tygodnia:

Od poniedziałku do czwartku300 rub
Piątek, sobota, niedziela i święta400 rub

Bilety można kupić w kasie w pobliżu. Cena obejmuje 1 sesję jazdy na nartach, która trwa 2 godziny, a także wypożyczenie łyżew i przechowywanie w szafie. Za dodatkową opłatą możesz wziąć symulator, aby pomóc tym, którzy nie wiedzą, jak jeździć lub którzy niepewnie jeżdżą na łyżwach. Koszt wynajmu takiego sprzętu wynosi 300 rubli / 2 godziny. Musisz mieć przy sobie dokument identyfikacyjny, w przeciwnym razie będziesz musiał zostawić depozyt na symulator w wysokości 2 tysięcy rubli.

Pierwsza sesja na lodzie zaczyna się o 10 rano, a ostatnia kończy o północy. Dzienny harmonogram sesji wygląda następująco:

  • Od 10 do 12,00;
  • Od 13.00 do 15.00;
  • Od 16.00 do 18.00;
  • Od 19.00 do 21.00;
  • W godzinach 22.00 - 00.00.

Pomiędzy sesjami rób przerwy trwające 1 godzinę, a wszystko po to, aby utrzymać grubość lodu. Ten harmonogram obowiązuje zarówno w dni powszednie, jak i weekendy. Czas sesji nie wpływa na ceny biletów.

31 grudnia centrum wydarzeń będzie koncentrować się na lodowisku. Po pierwsze, w sylwestra będzie pracował za darmo, a ostatnia sesja potrwa do 3 rano. Po drugie, na cześć święta odbędzie się specjalny program rozrywkowy z udziałem artystów ludowych, a także gratulacje i prezenty. O 1 w nocy zostaną uruchomione fajerwerki.

Aby zaoszczędzić pieniądze, możesz wykupić subskrypcję na 10 lub 20 sesji za 3000 i 5000 rubli. odpowiednio. Z subskrypcji można korzystać w dowolnym momencie, dopóki lodowisko się nie zamknie. Dozwolone jest uczestnictwo w 1 sesji dziennie. Dla emerytów i studentów obowiązuje preferencyjna cena - 200 rubli. (dowolny dzień). Niektórzy beneficjenci mogą odwiedzić witrynę całkowicie za darmo. Dotyczy to osób niepełnosprawnych, sierot, weteranów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej itp.

„Giant” i „Tale in the Forest”

Wejście na pozostałe 2 poduszki lodowe jest bezpłatne. Jedno z największych lodowisk na świecie, „Giant” wylewa się na Wielki Krąg. Jego powierzchnia sięga 17 km2 (stąd pochodzi nazwa). Lodowisko „W lesie” jest małe, powstaje w centrum parku, w środku lasu. Jest to zasadniczo lodowata aleja. Jest połączony z „Giant” 1st Ray Prosek.

Otwarcie bezpłatnych lodowisk w parku Sokolniki w latach 2019-2020 przypada na przełom listopada i połowy grudnia. Organizatorzy podają dokładną datę na początku sezonu, ponieważ odpowiednie warunki pogodowe są niezbędne do utworzenia lodowiska. Czasami trzeba opóźnić otwarcie do stycznia. „Giant” i „Tale in the Forest” działają bez przerw od 9 rano do północy i możesz jeździć przynajmniej przez cały dzień. Powierzchnia lodu jest poddawana obróbce i przygotowywana w nocy. Możesz zabrać ze sobą łyżwy lub wypożyczyć je za 300 rubli dziennie.

Ze względu na warunki pogodowe rolki mogą być zamknięte. To jest główny minus platform lodowych. Jeśli temperatura będzie stabilna, Moskale i goście stolicy będą mieli okazję rzucić się dookoła.

Infrastruktura

W pobliżu każdej areny znajdują się szatnie, a także wypożyczalnia, w której można zabrać łyżwy i inny sprzęt. W okolicy znajduje się wiele sklepów i kawiarni z gorącymi napojami i fast foodami. Na lodzie powstaje scena, na której odbywają się przedstawienia i pokazy (taniec, muzyka itp.). Możesz je oglądać w strefie rekreacyjnej. Pod koniec grudnia rozpoczyna się seria imprez DJ-skich. Odbędą się codziennie. Począwszy od wieczora o godzinie 19.00.

Po nartach goście mogą wędrować ulicami parku. Wszystkie Sokolniki będą regularnie organizować imprezy rozrywkowe - koncerty, przedstawienia teatralne, konkursy, lekcje mistrzowskie, choinki itp. W połowie grudnia rozpoczną się targi - w parku otworzą się dziesiątki domków górskich, w oknach których można znaleźć wszystko: zabawki, rękodzieło, potrawy narodowe itp. Na cześć wakacji w Sokolnikach zostanie zainstalowane miejsce festiwalowe „Podróż na Boże Narodzenie” z lekkimi postaciami. W niektórych obszarach można znaleźć animatorów, a także obszary zdjęć, w których można robić zdjęcia.

W parku znajdują się inne atrakcje, na przykład stoki narciarskie i sanki. Ponadto wszyscy będą mogli odwiedzić Muzeum „Fabryka zabawek świątecznych”, które otwiera się z okazji Nowego Roku, lub wystawę rzeźb lodowych (odbywa się na terenie sceny „Brzoza” na piaszczystej alei parku).