Jak urządzić dom na Nowy Rok 2020

W lecie musisz przygotować sanie. I pomyśleć o tym, jak ozdobić dom na Nowy Rok 2020, lepiej przynajmniej na kilka miesięcy przed tym wydarzeniem. Wtedy będzie można właściwie zaplanować budżet, uzyskać niezbędny wystrój, dokładnie rozważyć dekorację każdego pokoju.

A boleśnie znana sytuacja awaryjna, z gorączkowym zawieszeniem pierwszych zabawek i girland, które przyszły do ​​ręki, a także całkowity brak jakiegokolwiek stylu i harmonii we wnętrzu, pozostanie w przeszłości. Pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybór pomysłu na projekt. Wskazane jest, aby wytrzymać cały wystrój w jednym temacie i nie „przesadzić” kolorem, różnorodność nie jest dziś modna.

Strefa wejściowa

Noworoczny nastrój powinien objąć gości i gospodarstwa domowe dosłownie od drzwi. Jeśli mówimy o prywatnym domu, musisz udekorować nie tylko wnętrze, ale także dziedziniec, wieszając girlandy na drzewach lub instalując latarnie wzdłuż ścieżki prowadzącej do głównego wejścia.

Możesz użyć różnych figurek z lodu z wypełnieniem do dekoracji. Wykonanie ich jest niezwykle proste. Oto na przykład, jak powstaje oryginalny zimowy wieniec.

  1. Weź foremkę do babeczki, połóż na dnie piękne gałęzie wiecznie zielonych drzew lub krzewów, szyszki, czerwone jagody - jarzębina, ostrokrzew, róża.
  2. Wlej wodę i wyślij do zamrażarki.
  3. Po całkowitym stwardnieniu opuść formę na kilka sekund w gorącej wodzie - nigdy więcej. Kiedy figurka lodu oddzieli się od ścian, ostrożnie ją usuń.
  4. Powstały wieniec jest przymocowany do wstążki i zawieszony na gałęzi lub kolumnie ganku.

Wodę można zamrozić w pojemnikach o dowolnym kształcie: wiaderka dla dzieci, puszki, nawet w balonach. Dostarczone zostaną rzeźby lodowe na Nowy Rok. Tworzą również oryginalne świeczniki uliczne - niezwykle piękne i romantyczne.

Dobrze jest ozdobić drzwi żywym zielonym wieńcem z gałęzi tuji, cyprysu i jałowca - są one znacznie trwalsze niż sosna, nie żółkną i nie kruszą się.

Przedpokój

Tutaj wystrój powinien być zwięzły, ponieważ głównych cudów świątecznych oczekuje się w salonie. W mieszkaniu drzwi od wewnątrz są ozdobione tym samym wieńcem, ponieważ nie będzie można go ustawić na zewnątrz. Do prywatnego domu nadają się akcesoria w modnym stylu rustykalnym: kosze ze świerkowymi gałęziami, wiązka drewna opałowego na saniach, narty, które „skubnęły” w rogu, panel z szyszek i drewna.

Ważne jest, aby styl strefy wejściowej pasował do reszty pomieszczeń. Jednak obfitość błyskotek, delikatnych zabawek i girland w korytarzu raczej nie stworzy świątecznego nastroju, ponieważ ucierpi na tym jego funkcjonalność i ergonomia. W rezultacie proces ubierania się, który zajmuje dużo czasu zimą, przerodzi się w problem - rozbijesz nawet szczególnie cenny przedmiot dekoracyjny.

Czasami wystarczy akcesorium tematyczne na drzwiach i dywanik z nadrukiem noworocznym przy wejściu.

Pokój dzienny

Właśnie tam rozgrywa się główna akcja świąteczna. Choinka jest najczęściej instalowana w salonie, ponieważ w pokoju dziecinnym zajmuje dużo miejsca i stwarza pewne niebezpieczeństwo. Projekt „wspólnego” pokoju powinien być najbardziej uderzający i kreatywny.

Ale aby świąteczna dekoracja wyglądała harmonijnie, tworząc atmosferę domowego ciepła i komfortu, musisz pamiętać o kilku zasadach:

  • Noworoczny wystrój dobierany jest z uwzględnieniem stylu wnętrza. Ozdoby choinkowe w stylu vintage lub rustykalne drewniane akcesoria nie będą odpowiednie dla minimalizmu ani nowoczesności. A delikatny, wyrafinowany shabby chic jest „zagubiony” w metalicznym połysku high-tech.
  • Polichromia nie ma dziś znaczenia. Lepiej wybrać 2-3 kontrastowe odcienie i zbudować na nich cały projekt noworoczny. Trendem są pastelowe kombinacje, „paleta skandynawska”: czerwony, biały i czarny, a także złoty z białym lub niebieski i zielony.
  • W przypadku wiejskiego domu styl rustykalny lub ekologiczny jest optymalny, z przewagą naturalnej zieleni i domowych ozdób wykonanych z naturalnych materiałów. W 2020 r. Oba te obszary otrzymają nową interpretację, która będzie bardziej wyrafinowana i dopracowana, zbliżając się do japońskiego minimalizmu.
  • W obecności kominka - zwykle tylko właściciele domów na wsi mogą sobie pozwolić na taki luksus; może stać się drugim najważniejszym dekoracyjnym akcentem po choince. Projekt ozdobiony jest girlandami z gałęzi sosny, zimowymi kompozycjami kwiatowymi szyszek, owoców i suszonych kwiatów, świec i figurkami tematycznymi. Zgodnie z zachodnią tradycją tekstylne „buty” są wieszane na prezenty.
  • Ważnym elementem salonu noworocznego jest świąteczny stół. Jego obsługa powinna również pasować do ogólnej koncepcji.

  • Dziś modne jest dekorowanie nie tylko ścian, ale także okien. Jest to szczególnie odpowiednie, jeśli drzewo jest małe i wymagany jest dodatkowy wystrój, aby nadać pomieszczeniu świąteczny wygląd. Który należy ustalić na podstawie ogólnej koncepcji.

Papierowe płatki śniegu i rysunki pasty do zębów nie są jedynym rodzajem dekoracji okien. Girlandy i bale, złocone szyszki i gałązki, żarówki imitujące śnieżne kule lub floraria ... nigdy nie wiesz, co jeszcze może wymyślić kreatywna osoba, dekorując dom na Nowy Rok - 2020.

Myślenie o małych rzeczach

Podczas gdy salon mieni się i mieni światłem, kąpie się w zapachu świeżych igieł i jest dumny z wykwintnych ozdób choinkowych, wakacje żyją również w innych pokojach. Czuje się w przyjemnych, tak niezbędnych i cennych drobiazgach: małe wazony ze słodyczami i pachnącymi mandarynkami, pachnące świece, saszetki z kolorowym haftem zimowym.

Takie akcesoria można umieścić wszędzie - w sypialni, w kuchni, w pokoju gościnnym, a nawet w łazience. Niech pozytywny nastrój panuje w całym domu.

Dzieci

Nie pozostawiaj młodszych członków rodziny bez choinki. Jednak bujna zieleń piękna pośrodku pokoju, dumnie opierająca swoją koronę na suficie, nie jest odpowiednia dla pokoju dziecinnego. Najlepszą opcją są wysklepione analogi z gałęzi, świetlna girlanda LED lub inne improwizowane materiały, montowane bezpośrednio na ścianie. Nie ingerują w ruch, budzą wyobraźnię dziecka i włączają go w obchody Nowego Roku.

Innym ciekawym pomysłem na pokój dziecinny jest kalendarz adwentowy, projekt toreb lub pudeł zawieszonych na linach. W każdym takim magazynie jest mała niespodzianka: ciasteczka, cukierki, orzechy i tak dalej. Każdego dnia w grudniu dziecko otworzy jedną „skrzynkę” i poczuje nadchodzące wakacje.

Jak zrobić kalendarz adwentowy własnymi rękami: wideo

Zostaw Swój Komentarz