Wydarzenia noworoczne w Moskwie w 2020 roku

Święta noworoczne przynoszą więcej radości i zabawy, jeśli weźmiesz udział w specjalnie przygotowanych wydarzeniach. W przeddzień Nowego Roku 2020 w Moskwie odbędzie się wiele przedstawień, targów, koncertów, pokazów, dzięki czemu każdy znajdzie rozrywkę na swój gust! Najważniejsze jest wcześniejsze zaplanowanie harmonogramu, aby odwiedzić przynajmniej jeden z nich. Pomoże to w harmonogramie nadchodzących wydarzeń, który zawiera wszystkie niezbędne informacje: datę, godzinę, miejsce, koszt.

Plakat wydarzeń dla dzieci i ich rodziców

Rodzice starają się przede wszystkim zorganizować wakacje dla dzieci i prawie nikt nie przegapi okazji zabrania swojego dziecka na jakiś świąteczny występ. W końcu dzieciom szczególnie podobają się te wydarzenia. Zainteresowani będą także dorośli!

Ice Show „Śpiąca królewna”

To kolejny lodowy musical Tatyany Navki, której utwory słyną z rozrywki i wspaniałego wykonania. Profesjonalni łyżwiarze, artyści, muzycy i najlepsi wokaliści zabiorą Cię do magicznego świata baśni, a wszystko to zostanie uzupełnione realistycznymi efektami specjalnymi. Każdy, kto widział najnowsze programy Navki - Ruslan, Ludmiła i Alenkaya Tsvetochka rozumieją, o co toczy się gra.

Na „Sleeping Beauty” możesz bezpiecznie przejść zarówno dla małych, jak i dla dorosłych. Premiera musicalu odbędzie się 29 grudnia 2019 r., A ostatni koncert odbędzie się 7 stycznia 2020 r. Miejsce - pałac sportowy „Megasport”, Khodynsky Blvd 3. Średnia cena biletu wynosi około 3000 rubli.

MSU Science Show

Program naukowy MSU jest okazją do połączenia użytecznych z interesującymi. Znajdziesz 2 godziny pokazów naukowych i eksperymentów z ciekłym azotem, chemikaliami, suchym lodem, elektrycznością (tesla show) i wiele więcej! Dzieci będą mogły uczestniczyć w eksperymentach, a na końcu wszyscy otrzymają certyfikaty ukończenia dla młodego naukowca. Wszystko odbędzie się w duchu Nowego Roku, z choinką, prezentami i gratulacjami.

Możesz wziąć udział w wydarzeniu indywidualnie, a także w grupie. Cena biletu wynosi 3000 rubli. (dziecko + towarzysząca osoba dorosła). Każdy dodatkowy bilet dla dorosłych kosztuje 1500 rubli. W przypadku zorganizowanych grup składających się z 20 osób warunki są nieco inne: bilet na każde dziecko kosztuje 2000 rubli. Każdemu 10 dzieciom może towarzyszyć 1 osoba dorosła bezpłatnie. Ci, którzy chcą dołączyć do programu jako grupa, muszą zarejestrować się za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej - show.mirmgu.ru. Inni mogą kupić bilety online lub w kasie.

Data: 21 grudnia 2019 r. - 8 stycznia 2020 r. Wiek uczestników to 5-14 lat. Wydarzenie odbywa się na uniwersytecie. Łomonosow w górach Leninskiego d. 1.

Choinki

Wśród wydarzeń noworocznych, które odbędą się w Moskwie na cześć Nowego Roku 2020, dziś są takie opcje dla dzieci:

 • Od 14.12.19 do 12.12.20 w Galerii Aleksandra Sziłowa można obejrzeć spektakl „Opowieść o przyjaźni” dla dzieci od 3 do 8 lat. Oprócz samej opowieści widzowie znajdą klasę mistrzowską, występ w cyrku i specjalne gry. Dzieci otrzymają w prezencie płytę CD z opowieściami audio, a także będą mogły robić zdjęcia z Mikołajem i Snow Maiden. Wszystko to będzie kosztować 2-2,5 tys. Rubli.
 • W pierwszym miesiącu zimy, od 28 do 30 w rosyjskim teatrze pieśni (Olimpiysky Ave. 14), musical „The Night Before Christmas” zostanie pokazany na podstawie opowiadania N. V. Gogola. Do spektaklu zostanie przygotowana ich własna aranżacja muzyczna, a partie wokalne wykonają gwiazdy rosyjskiego wokalu. Również na scenie widzowie zobaczą balet show „Living Planet” i zespół „Russian Seasons”. Czas trwania spektaklu wynosi 2 godziny. Dorośli i dzieci od 6 lat są zaproszeni. Cena biletu - od 500 rubli.
 • Balet Dziadka do orzechów zostanie wystawiony w Międzynarodowym Domu Muzyki w Moskwie (52 Kosmodamianskaya nab.) To ukochana i znana historia, która „zagra” w nowy sposób w wykonaniu tancerzy Teatru Kasatkina i Vasilev. Prezentacje odbędą się w dniach 8, 28 i 29 grudnia 2019 r. Cena biletu - 900-1500 rubli.
 • Ci, którzy chcą oryginalnego widoku, mogą zobaczyć pokaz wodny „Mała Syrenka. Światy równoległe”, który odbędzie się na terenie stadionu wodnego Dynamo (Leningradskoye sh., 39 s. 53). Data: 27 grudnia 2019 r. - 6 stycznia 2020 r. Opłata za wstęp - od 600 rubli.

Stołeczne targi, wystawy i festiwale

Świetną opcją na wydatki budżetowe na święta sylwestrowe są targi lub festiwale. Można powiedzieć, że jest to wydarzenie bezpłatne, ponieważ w większości przypadków nie trzeba płacić za wejście, a kupowanie czegoś nie jest konieczne. Ale możesz się dobrze bawić, zobaczyć wiele interesujących rzeczy i zrobić niezapomniane zdjęcia.

 1. GUM Fair. Otwarcie odbędzie się 30 listopada 2019 r. W pobliżu Kremla przy Placu Czerwonym 3. Na targach można skosztować tradycyjnych rosyjskich potraw, kupić prezenty i pamiątki. Ponadto goście czekają na piosenki, tańce, konkursy, atrakcje, występy grup kreatywnych i wiele więcej!
 2. Targi na ENEA. To także tradycyjne targi, które potrwają od połowy grudnia do Bożego Narodzenia. Wszystkie rodzaje świątecznych akcesoriów, ręcznie robione wyroby, słodycze będą sprzedawane w drewnianych domkach górskich. Opcjonalnie możesz wybrać się na wycieczkę gastronomiczną i spróbować dań kuchni światowej: armeńskiej, greckiej, francuskiej itp. Wstęp jest bezpłatny. Podobne targi odbywają się w parku Sokolniki. Otwiera się w połowie grudnia i potrwa do 10 stycznia. Organizatorzy wydarzeń zazwyczaj organizują różne przedstawienia teatralne, konkursy i inne rozrywki.
 3. „Podróż na Święta Bożego Narodzenia”. To festiwal, który obejmuje wszystkie obszary Moskwy. Począwszy od drugiej połowy grudnia, ulice, drogi i budynki miasta zamieniają się w wielką bajeczną wystawę. Epicentrum wydarzeń znajduje się w najpopularniejszych miejscach: Tverskaya, Manezhnaya, Arbat, Park je. Gorki. Festiwal potrwa miesiąc.
 4. „Ice Moscow” na wzgórzu Poklonnaya. Festiwal rozpocznie się pod koniec 2019 roku i potrwa do połowy stycznia. Jego główną cechą są rzeźby lodowe, a także śnieżna forteca i zjeżdżalnie lodowe, na których można jeździć. Wejście jest płatne - około 250 rubli.

Należy pamiętać, że w stolicy odbędzie się ponad 50 takich wydarzeń.

Koncerty i wycieczki tematyczne

Miłośnicy muzyki mogą chcieć odwiedzić jakiś koncert muzyczny podczas uroczystości. W tej chwili są takie oferty:

 • Organowy świat fantasy: Hogwart i Władca pierścieni. To koncert, na którym usłyszysz ścieżki dźwiękowe z ulubionych filmów „Harry Potter” i „Władca pierścieni” w wykonaniu orkiestry stanowej. Animacja piasku uzupełni muzykę, a Aleksander Oleshko przeczyta fragmenty książek. Wszystko to trudno sobie wyobrazić słowami, wystarczy tylko zobaczyć. Magiczny koncert odbędzie się w Moskiewskim Konserwatorium im. Czajkowskiego 2.01.2020. Koszt - od 1800 rubli.
 • „Program ABBA”. 5 stycznia w murach Moskontsertu na Pushechnaya d. 4, s. 2 zabrzmią hity legendarnej grupy ABBA w układzie akademickim. Tekst piosenki zostanie zwizualizowany przy użyciu animacji piasku. Bilet można kupić za 1800 rubli.

Goście stolicy, a może i sami Moskale, będą ciekawi wycieczki. W święta noworoczne biura podróży oferują kilka miejsc docelowych, na przykład:

 • „Światła noworocznej Moskwy”. Wybierz się na trzygodzinną wycieczkę autobusem po głównych placach i wieczornych ulicach stolicy. Przewodnik opowie Ci ciekawe fakty z historii miasta, a także jego legend. Ostatecznym miejscem docelowym będzie wystawa rzeźb lodowych. Wycieczki odbywają się od 28.12.2019 do 08.01.2020. Cena biletu - 950 rubli.
 • „Narożnik polarny regionu moskiewskiego”. Jeśli chcesz naprawdę znaleźć się w zimowej bajce, ta wycieczka jest dla Ciebie. Spacery z jeleniami w śnieżnym lesie, jazda powozem konnym, picie herbaty w prawdziwej jurcie to tylko część programu. Przyjazdy rozpoczynają się 21.12.2019, a kończą 28.03.2020. Farma znajduje się 30-40 minut jazdy od Moskwy, opłata jest wliczona w cenę biletu.

Ta lista nie jest jeszcze kompletna. Jesienią lub wczesną zimą poznamy inne działania.