Czarny piątek w 2020 r. W Rosji

Czarny jest nazywany czwartym piątkiem listopada, który rozpoczyna się natychmiast po Święcie Dziękczynienia (święto państwowe w Stanach Zjednoczonych) i otwiera sezon wielkich świątecznych wyprzedaży. Pomysł zorganizowania Czarnego Piątku narodził się w amerykańskim mieście Lancaster w XIX wieku i szybko rozprzestrzenił się po całym kraju, a następnie poza nim. Podobnie jak reszta świata, w 2020 r. Czarny piątek w Rosji przypada na 27 listopada.

Tradycyjne wydarzenia

Pierwszy dzień sezonu sprzedaży ma największe rabaty, z których korzystają sklepy, aby reklamować i przyciągać klientów na przyszłość. Sprzedawcy, którzy obniżą koszt towarów o 70% lub więcej, otrzymują maksymalny zwrot w postaci stałych klientów przez cały następny rok.

Pomimo faktu, że data Czarnego Piątku nie jest oficjalnym dniem wolnym, wiele osób bierze wolne, aby wziąć kolejkę od nocy i być pierwszym w chwili otwarcia sklepów. To prawda, w przeciwieństwie do amerykańskich sieci handlowych, z których większość jest otwarta w Czarny piątek o 5 rano, a nawet o północy, sklepy w Rosji nie zmieniają godzin pracy. Jest jednak prawdopodobne, że do 2020 r. Zrozumieją zalety tego podejścia do sprzedaży i, w walce o kupujących, również otworzą swoje drzwi wcześniej, oferując pierwszym odwiedzającym największe zniżki.

Po Czarnym piątku sezon sprzedażowy trwa do świąt Bożego Narodzenia, które Amerykanie świętują 25 grudnia. Ale najbardziej spektakularny i imponujący jest właśnie początek tego okresu. Strony internetowe również aktywnie uczestniczą w tradycyjnych wydarzeniach, których zaletą jest to, że nie trzeba się zmieniać. Wystarczy mieć czas na zakup towarów, które lubisz na stronie z proponowaną zniżką.

W Rosji tego dnia najczęściej kupują:

  • sprzęt gospodarstwa domowego
  • ubrania i buty;
  • artykuły sportowe;
  • artykuły dla zdrowia i urody.

Duże sieci handlowe zaczynają ogłaszać swoje zapasy na początku jesieni. Dlatego kupujący zawsze mają możliwość wcześniejszego ustalenia zakupów.

Jak kupić

Ostatnio ponad 20 milionów Rosjan, którzy kupują towary o wartości 30 miliardów rubli rocznie, bierze udział w sprzedaży w Czarny piątek. Jednocześnie wielu z nich dokonuje spontanicznych zakupów i czasami dostaje rzeczy, które nie są bardzo potrzebne i nie w najlepszych cenach. Aby nie popełniać takich błędów w przyszłości, kiedy Rosja będzie miała Czarny piątek w 2020 roku, musisz odpowiednio podejść do tego rodzaju zakupów.

Sprawdź ceny

Bez skrupułów sprzedawcy przed obniżeniem, najpierw podnoszą ceny, aby niczego nie stracić. Dlatego konieczne jest zapoznanie się z cennikiem z wyprzedzeniem lub przed zakupem, aby porównać koszt podobnych towarów w innych sklepach, a jeszcze lepiej - aby wyjaśnić go w Internecie. Najwygodniej jest to zrobić z wyprzedzeniem przed wejściem na sprzedaż.

Zrób listę

Wstępnie skompilowana lista niezbędnych zakupów pozwoli nie tylko uniknąć pochopnych zakupów, ale także uprości proces określania istotności ceny. Obok każdego naprawdę potrzebnego produktu należy wskazać cenę bez rabatu, a następnie porównać go z ofertą promocyjną sprzedawcy. Bez takiej listy wieczorem 27 listopada możesz stać się właścicielem wielu niepotrzebnych rzeczy, z których wiele zostanie zakupionych droższych niż kosztują w zwykłe dni.

Działaj szybko

Od początku Czarnego piątku nie można się wahać, ponieważ wiele sklepów naprawdę sprzedaje towary po ogromnych zniżkach, ale w ograniczonych ilościach. Takie działanie odbywa się w oczekiwaniu, że kupujący, którzy nie mają czasu na skorzystanie z oferty promocyjnej, wezmą to, co zostało na półkach, sprzedając podekscytowanie, nawet bez rabatów.

Ze względu na bardzo wysokie prawdopodobieństwo oszukiwania podczas sprzedaży w tym samym czasie co Czarny piątek w ostatnich latach, odbyła się odwrotna kampania - „Dzień bez zakupów”. Zostało to zaproponowane przez amerykańskich reklamodawców, twierdząc, że dana osoba nie staje się szczęśliwsza dzięki nabywaniu wielu rzeczy. I chociaż tak jest naprawdę, musisz po prostu znaleźć środek, nie dając się uwieść wielu zakupom, ale także nie przegap okazji, które otwiera Czarny piątek.