Noworoczne przedstawienia dla dzieci 2019-2020 w Moskwie

Zgodnie z tradycją noworoczne przedstawienia dla dzieci w Moskwie w latach 2019-2020 będą kolorowe, na dużą skalę, z udziałem ulubionych artystów, łyżwiarzy figurowych, klaunów i iluzjonistów. Pełny program i dokładny harmonogram pokazów lodu, występów, poranków w teatrach, galeriach, salach koncertowych i innych miejscach publicznych zostaną zatwierdzone bliżej grudnia 2019 r. Ale nawet przy niepełnej liście wydarzeń jasne jest, że dobry nastrój dla Moskali i gości stolicy jest gwarantowany.

Kremlowska choinka

Wspaniałe zgłoszenia do Nowego Roku 2020 dla dzieci w Moskwie odbędą się w Państwowym Pałacu Kremlowskim od 24 grudnia 2019 r. Do 8 stycznia 2020 r.

 • Adres GKD: ulica Wozdwiżenka, 1.
 • Występy rozpoczynają się o godzinie 10.00, 14.00 i 18.00.
 • Bilety kosztują od 4500 do 14 000 rubli.

Godzinę przed głównym show ciekawy program zaczyna się od dyskoteki, gier, konkursów, rozrywki muzycznej dla dzieci. W Pałacu Kremlowskim przedszkolaki i uczniowie spotkają się z bajkowymi postaciami, będą mogli wysłać list do Świętego Mikołaja lub porozmawiać z jego przedstawicielami.

Następnie rozpocznie się uroczysty występ na głównej scenie Kremla. Żadne dziecko nie pozostanie bez prezentu.

Choinka w urzędzie miasta

Wydarzenia organizowane w sali koncertowej moskiewskiego ratusza nie są gorsze pod względem różnorodności scenariuszy i kolorowej scenerii niż wakacje w Państwowym Pałacu Sztuki. Jednocześnie ceny są dość przystępne: bilety na występy noworoczne w latach 2019-2020 będą kosztować 1000-4000 rubli.

Przedstawienia odbywają się przy ulicy Novy Arbat 36. Nie ma jeszcze dokładnego harmonogramu. Program wydarzeń jest trzymany w tajemnicy przez organizatorów, aby dzieci nie straciły zainteresowania nim z wyprzedzeniem. Sądząc po doświadczeniach z ostatnich lat, przedstawienie będzie nie tylko interesujące, ale także pouczające. Ostatnim razem artyści z łatwością, fascynująco i dyskretnie pokazali publiczności, jak niebezpieczne jest angażowanie się w gry komputerowe i nadmierne spędzanie czasu w Internecie. Nawet dorośli wierzyli w szczerość tego, co działo się na scenie.

Naukowa choinka na Uniwersytecie Moskiewskim

Moskiewski Uniwersytet Państwowy Łomonosow przygotował interaktywny program naukowy dla dzieci.

 • Miejsce - Moskiewski Uniwersytet Państwowy, Lenin Hills, 1.
 • Czas - 21 grudnia 2019 r. - 8 stycznia 2020 r.
 • Czas trwania - 2 godziny.
 • Cena biletu dla dzieci - 3000 rubli (+ dorosły za darmo).

W programie:

 1. Pokaz krio. Obejmuje eksperymenty z ciekłym azotem i suchym lodem, skutecznie palącymi płatki czekoladowe.
 2. Show Tesli. Przedszkolaki i uczniowie przez jakiś czas zamieniają się w magików z kreskówek i gier z gatunku fantasy, niezależnie uruchomią błyskawicę, sprawią, że ich miecze będą świecić i świecić.
 3. Wycieczka uniwersytecka - zaczyna się na głównym placu i obejmuje sale lekcyjne, laboratoria.
 4. Gratulacje od nauczycieli i doktorantów, dając dzieciom słodkie prezenty i osobiste certyfikaty uczestnictwa.
 5. Sesja zdjęciowa dla pamięci.

Program Evgeni Plushenko „Kopciuszek”

Jakie są święta Nowego Roku bez pokazów lodowych? Podczas wakacji w stolicy Rosji będzie ich kilka. Mistrz olimpijski Evgeni Plushenko zachwyci mieszkańców i gości Moskwy nowym pokazem lodowym Kopciuszka.

Miejsce, daty i godziny występów organizatorzy wyjaśnią bliżej premiery. Wiadomo, że gwiazdy klasycznego baletu i łyżwiarstwa figurowego biorą udział w nowym programie, reżyserem „Kopciuszka” jest Artysta Ludowy Federacji Rosyjskiej Siergiej Filin. Główną rolę odegrają mistrzowie Igrzysk Olimpijskich w Soczi Adelina Sotnikova i Julia Lipnitskaya.

Program Tatyana Navka

Mistrzyni olimpijska Tatyana Navka ze swoim zespołem przygotowuje także noworoczny program na lodzie. Odbędzie się on od 29 grudnia 2019 r. Do 7 stycznia 2020 r.

 • Harmonogram pokazuje dwie sesje: 13.00 i 18.00.
 • Miejsce: pałac sportowy „Megasport”, bulwar Chodyński, 3. Punkt orientacyjny - metro CSKA.
 • Koszt biletów to 2500-3900 rubli.

Organizatorzy obiecują widzom prawdziwą bajkę na lodzie z magią, zabawną fabułę i piękne jazda na łyżwach, urzekający kunszt i muzykę. Nie może być inaczej, ponieważ w występie biorą udział najlepsi łyżwiarze z kraju.

„Szkoła dziadka Frosta” w galerii Shilov

„Opowieść o przyjaźni” w Galerii Shilov osiągnęła najwyższy wynik w zeszłym roku wśród porannych noworocznych dzieci według RIA Novosti. W tym roku organizatorzy obiecują jeszcze bardziej ekscytującą akcję - muzyczną bajkę „School of Santa Claus”.

 • Możesz go oglądać od 14 grudnia 2019 r. Do 12 stycznia 2020 r.
 • Miejsce - Galeria Aleksandra Sziłowa przy ulicy Znamiennej 3. Punkt orientacyjny - stacja metra Borovitskaya.
 • Cena uczestnictwa dla dziecka wynosi 1900 rubli, dla osoby dorosłej - 1600 rubli.

Wstępny czas sesji to 11.30, 14.00, 16.30 (zmiany są możliwe w harmonogramie). Spektakl trwa 2 godziny i obejmuje:

 • oglądanie bajki;
 • taniec, śpiew;
 • nauka gry na starych instrumentach;
 • numery cyrkowe;
 • zdjęcie z Mikołajem i Snow Maiden;
 • prezent;
 • Znajomość obrazów wystawianych w galerii.

Fabuła opowieści dotyczy dobra, przyjaźni, wierności. Główna bohaterka Klyaksa obraziła pracowników szkoły, ponieważ nie została tam zaproszona. Blot postanowił się zemścić i ukradł magiczne narzędzia panu lasu. Ich magią jest to, że wydają dźwięki, które budzą naturę. Wnuczka mistrza wyrusza na poszukiwanie skradzionego, a przyjaciele pomagają jej w tym, w tym od publiczności.

Musical „Królowa śniegu. Globalne ocieplenie

Świąteczny musical dla dzieci przygotowała także trupa Helikon-Opera Theatre.

 • Teatr znajduje się przy ulicy Bolszaja Nikitskaya, 19/16. Punkt orientacyjny - stacja metra Arbatskaya.
 • Musik potrwa tylko 2 dni: 28 i 29 grudnia.
 • Początek jest o godzinie 11.00 i 15.00.
 • Cena biletu - od 2000 rubli.

Musical oparty jest na znanej fabule bajki „Królowa śniegu”. Główna bohaterka stanie przed poważnym testem - stanie w obliczu globalnego ocieplenia i doświadczy jego konsekwencji. Reżyser i aktorzy obiecują, że będzie zabawny, zabawny i pouczający. Główną intrygą jest scenariusz, w którym wszystko wywraca się do góry nogami, ale dzięki temu musical będzie jeszcze jaśniejszy, bardziej kolorowy i zanurzy publiczność w atmosferze cudów i magii. Jaki nowy rok bez cudu?

Sztuka „Tajemnica zaczarowanego księcia”

Teatr Lenkom zachwyci dzieci. W dniach 28-29 grudnia 2019 r. Na jego scenie odbędzie się spektakl „Tajemnica zaczarowanego księcia”.

 • Występy rozpoczynają się o godzinie 12.00, 14.00, 18.00.
 • Czas trwania - 70 minut.
 • Bilety kosztują od 1000 do 6000 rubli. Można je kupić w kasie przy ulicy Malaya Dmitrovka, 6. Punkt orientacyjny - stacje metra Tverskaya, Puszkinskaya i Czechowa.

Reżyser spektaklu Siergiej Dyaczkowski wykorzystał jako podstawę bajkę „Dziadek do orzechów i król myszy”. Widzowie spotkają się ze znanymi bohaterami - dojrzeli, ale wciąż wierzą w cud. Miła bajka pełna jest nowoczesnej magii w postaci efektów specjalnych, gry światła i cieni, animacji piasku i innych cudów. Każdy mały gość otrzymuje słodki prezent.

Inne rozrywki

W przeddzień Nowego Roku w Moskwie będą działać dziesiątki płatnych i bezpłatnych witryn dla całej rodziny.

 1. Możesz odwiedzić lodowe miasteczka i zobaczyć rzeźby wykonane z lodu w Sokolnikach, Pokłonnej Górze, Parku Izmailovsky, VDNKh, Parku Gorkiego.
 2. W stolicy zorganizowanych jest prawie 40 zjeżdżalni, z których można jeździć na sankach i sernikach.
 3. Centralne ulice, bulwary i place Moskwy zabłysną milionami świateł, lekkimi tunelami, bajecznymi lasami i innymi atrybutami wakacji.

Nierezydent i obcokrajowcy będą zainteresowani wycieczką tematyczną „Drzewa Nowego Roku w Moskwie” z wizytą na Placu Czerwonym, Wzgórzach Wróblich i Arbacie - miejscach, gdzie zgodnie z tradycją powstają najpiękniejsze leśne piękności. Takie wycieczki są oferowane przez wiele metropolitalnych biur podróży. Koszt waha się od 500 do 1000 rubli. Przewodniki na niektórych trasach - Santas.