Piłka do piłki nożnej Euro 2020

Piłka Euro 2020 jest jednym z głównych symboli wakacji piłkarskich (wraz z godłem, maskotką i pucharem zwycięstwa). Dla każdego mistrzostwa opracowywana jest jego unikalna symbolika, która ucieleśnia temat zawodów. W tym roku Mistrzostwa Europy odbędą się w nietypowym formacie: zamiast jednego lub dwóch krajów gospodarzy, mecze odbędą się w 12 miastach 12 różnych krajów Europy. Główną cechą wyróżniającą te zawody jest brydż łączący różne narodowości przy pomocy piłki nożnej. Jego symboliczny obraz można znaleźć na logo i innych atrybutach Euro 2020.

Oficjalna piłka kwalifikacyjna

Dla każdego mistrzostwa tworzony jest własny projekt piłki, który pozwala zidentyfikować ten konkretny okres i stać się wspaniałą pamiątką. Pod koniec marca 2019 r. Na Twitterze opublikowano obraz piłki do rundy kwalifikacyjnej do Euro 2020. Piłka kwalifikacyjna oparta jest na kolorze białym z czerwonymi, niebieskimi i zielonymi akcentami. Projektanci postanowili przedstawić Ziemię widzianą z nieba. Ogniste czerwone kolory reprezentują kontynenty, a niebiesko-zielone kolory - otaczające je naturalne elementy. W centrum umieszczono koszulkę piłkarską umieszczoną w sercu.

Turniej kwalifikacyjny do Euro 2020 rozpocznie się 21 marca 2019 r. I potrwa do 31 marca 2020 r. Po jego wynikach w końcowej części powalczą 24 zespoły, aby ubiegać się o tytuł. Na tym etapie drużyny narodowe dzielą się na 10 grup, o których mowa w punktach od A do J. W każdej grupie rywalizuje 5-6 drużyn. W sumie wśród uczestników jest 55 drużyn narodowych.

W 2020 r. Żadna drużyna nie zostanie automatycznie włączona do mistrzostw. Przedstawiciele UEFA ogłosili, że między drużynami odbędzie się uczciwa walka na równych zasadach, która w przyszłości zapewni im dostęp do finałowej części.

Final Ball Official

Oficjalna piłka, która zostanie wykorzystana do finałowej części Mistrzostw Europy, nie została jeszcze opublikowana. W porównaniu z poprzednim turniejem, wtedy piłka została pokazana publiczności w listopadzie 2015 r., Czyli ponad sześć miesięcy przed rozpoczęciem mistrzostw. Oczekuje się, że tym razem będzie mniej więcej taki sam.

Od 1968 r. Oficjalne piłki Euro zostały opracowane przez Adidas, firmę produkującą odzież i obuwie. Ta tradycja prawdopodobnie zostanie zachowana. W 2016 roku do meczów części finałowej zastosowano dwa style: w rundzie grupowej i fazie playoff. Oczekuje się, że w 2020 roku projektanci firmy zadziwią fanów zupełnie nowymi interesującymi pomysłami. Rzeczywiście, ich zadanie nie jest łatwe - stworzyć symbole rocznicowych Mistrzostw Europy.

Uwaga W 2020 r. Odbędzie się 60. turniej piłki nożnej Euro z udziałem drużyn narodowych.

Logo

Identyfikacja wizualna dla Euro 2020 została opracowana przez firmę marketingową Y&R, specjalizującą się w reklamie, sieciach społecznościowych, marketingu bezpośrednim i brandingu. Dla logo opracowano motyw mostu. Zadaniem projektanta było wymyślenie obrazu, który wyraziłby temat połączenia różnych narodów i jednocześnie uosabiał uzależnienie futbolowe każdego narodu.

Według koncepcji projektantów symboliczny most jednoczy wszystkie kraje, w których rozgrywane są mecze. Podobnie jak mosty łączą różne wybrzeża na całym świecie, tak wakacje piłkarskie mogą stać się elementem łączącym wszystkich ludzi. Oprócz wspólnych motywów każde miasto goszczące ma swoje odrębne cechy, które wyrażają jego dziedzictwo kulturowe: zabytki, budynki historyczne i oczywiście stadiony.

Dla każdego miasta opracowano osobne logo Eurocup 2020. Zgodnie z podstawową koncepcją przedstawia najbardziej uderzający i rozpoznawalny most, który jest jedną z głównych lokalnych atrakcji.

W Petersburgu wykorzystano zdjęcia Mostu Pałacowego. Jest uważany za wizytówkę miasta. Aby zobaczyć ten cud techniki, miliony turystów przybywają do Petersburga każdego roku. W północnej stolicy odbędzie się kilka meczów Mistrzostw Europy: trzy mecze rundy grupowej i jeden ćwierćfinał.

Talizman

Przed pierwszą rundą kwalifikacyjną między Niemcami a Holandią UEFA zaprezentowała maskotkę zawodów. Nazywa się Skillsi (od angielskiego słowa umiejętność - umiejętność). A jego motto brzmi: „Teraz twoja kolej!”.

Na pokazie przed meczem Skillzi pokazał publiczności kilka ruchów freestyle z mistrzynią świata freestyle Anglikiem Liv Cook i słynnym freestylerem z Norwegii Tobias Becks. Pokazali, że wyrażanie siebie za pomocą piłki nożnej może istnieć nie tylko w sporcie zawodowym, ale także w piłce nożnej i freestyle.

Liv Cook ogłosił także konkurs, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy krajów akceptujących Euro 2020. Freestylers muszą nakręcić film, w którym pokażą technikę posiadania piłki. Liv i Tobias użyją głosowania przez Internet, aby wybrać dwóch najlepszych (chłopaka i dziewczynę) z każdego kraju. W sumie 24 finalistów będzie mogło wykazać się swoimi umiejętnościami podczas różnych wydarzeń turnieju.

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na oficjalnej stronie UEFA pod adresem //ru.uefa.com/uefaeuro-2020/your-move/