Veleslav - film 2020

  • Światowa premiera: 2020
  • Premiera w Rosji: 2020
  • Kraj pochodzenia: Rosja
  • Gatunek: Akcja, Przygoda, Dramat, Romans, Przestępczość
  • Reżyserzy: Veleslav Ustinov
  • Obsada: Veleslav Ustinov, Julia Chaika, Evgeny Bochkarev, Oleg Zakharov, Nikolai
  • Kondranin, Anna Korneva

Przełom czy fiasko?

Czy warto produkować obrazy, które nie przyciągną dużej widowni i staną się przełomem w kinie? Problem wymaga niejednoznacznego podejścia. Nikt nie może powiedzieć, dlaczego w pewnym momencie filmy stają się popularne w społeczeństwie i ranią najbardziej subtelne sznurki duszy, w których głębinach zachowały się obrazy i wspomnienia odległych przodków. Pod tym względem film „Veleslav” na rok 2020 jest prawdziwą tajemnicą, ponieważ kwestia jego wydania była w 2018 roku, ale praca nie została jeszcze ukończona.

Trochę o fabule

Historia młodego faceta o imieniu Veleslav opowie Ci, jak ważne jest przestrzeganie prawdziwego celu i pokonywanie przeszkód na swojej drodze. Młody człowiek wychował się w starej wierze, nigdy nie był w wielkim mieście i nie zna pokus cywilizowanego świata. Wygodne ubrania samodziałowe, pełna jedność z naturą i jasne zrozumienie, jak żyć, sprawiają, że jest on całkowicie spokojną osobą, która lubi podobny styl życia. Często wchodzi na strome urwisko i jest inspirowany otaczającą harmonią i dobrobytem.

Mieszkanie w odległej wiosce uniemożliwia uniknięcie długu obywatelskiego. Facet zostaje wcielony do armii, gdzie będzie musiał zapoznać się z odrębną stroną ludzkiej egzystencji. Surowa dyscyplina i życie w koszarach nie mogą zmusić Veleslava do łamania jego zasad, ale los rodzi trudności.

Przed opuszczeniem wojska facet spotkał się z Anną. Dziewczyna należy do rodziny chrześcijańskiej, więc rodzice są przeciwni takiemu związkowi. Młodzi ludzie doświadczają gorących uczuć, ale nie zakładają, że będą musieli walczyć o szczęście.

Linie serwisowe dobiegają końca, a zdemobilizowany żołnierz wraca do swojej ojczyzny. Wiadomość, że panna młoda nie czekała na niego i wyjechała do miasta, staje się wielką niespodzianką. Co skłoniło ją do tego? Veleslav podąża za nim. Musi dowiedzieć się, co spowodowało nagły odjazd. Facet nie podejrzewa, że ​​ta krótka podróż drastycznie zmieni jego istnienie i zmusi go do ponownego rozważenia zasad.

Data wydania

Zwykła historia młodych ludzi jest prezentowana pod specjalnym kątem. Wiara, charakterystyczne obrzędy i jasne zasady mają ogromne znaczenie w ich życiu. Czy można łamać prawa ze względu na ukochaną osobę? Jak poradzić sobie z pokusami i zachować spokój? Zbliża się data premiery filmu, która udzieli odpowiedzi na te i inne pytania i sprawi, że pomyślisz.

Ciekawy fakt: przed reżyserem i scenarzystą obrazu nazywali go Nikołaj, ale podczas obrzędu nadania imienia stał się Veleslav i postanowił użyć nazwy, aby nazwać zdjęcie i bohatera. Wielu uważa to za ruch PR, który powinien przyciągnąć uwagę widzów, ale autor ma własne poglądy na różne rzeczy.

Proces pisania scenariusza był długi, ale, jak zauważa sam autor, historia każdego szkicu nabiera nowego wektora i głębi rozwoju. Na obrazie będzie wiele bitew opartych na podstawowych zasadach oryginalnej rosyjskiej sztuki walki. Reżyser obiecuje skalę i maksymalne zanurzenie w filmie, dzięki czemu znajdzie się na poziomie najlepszych przykładów sztuki filmowej. Bitwa poślizgowa, którą stosowali nasi przodkowie, jest jedną z technik wojskowych walki słowiańsko-goritskiej, która przyszła do nas od niepamiętnych czasów.

Stwórz idealny obraz

Veleslav Ustinov mówi: „Nie ma znaczenia, ile błędów popełnisz i jak powoli posuniesz się naprzód. Nawet jeśli czołgasz się ze złamanymi nogami w błotnistym bagnie, zawsze wyprzedzisz tych, którzy nie próbowali od wieków”.

Prace nad filmem są w toku, zaangażowani są aktorzy i specjaliści z różnych dziedzin. Osiągnięcia w dziedzinie grafiki komputerowej pomagają stworzyć idealny obraz, który zadziwi widza do samego rdzenia. Główną rolę odgrywa autor projektu Veleslav Ustinov, więc główna część sukcesu zależy od tego, czy uda mu się zrealizować wszystkie swoje pomysły i wyrazić uczucia tak dokładnie, jak to możliwe. W skład jego zespołu wchodzą Julia Chaika, Jewgienij Bochkarev, Oleg Zakharov, Nikolai Kondranin, Anna Korneva. W trakcie pisania scenariusza wykorzystano źródła historyczne, przeprowadzono ogromną pracę, w której każdy szczegół ma swój własny cel.

Kiedy projekt Veleslav zobaczy świat, współczesne społeczeństwo zapozna się z niesamowitą historią Staroobrzędowca, który żyje w naszej rzeczywistości, ale nie zamierza zdradzić swoich zasad i jest gotowy do walki.

Autor i jego osiągnięcia

Ustinow zadebiutował w filmie krótkometrażowym „Papa”, który został wysoko oceniony przez ekspertów. Film wygrał międzynarodowy festiwal filmowy „Russian Elementary Cinema” 2013 i wygrał w dwóch kategoriach - „Najlepszy film krótkometrażowy” i „Grand Prix”. Nie ma wątpliwości, że jego kolejne dzieło, ale już pod względem pełnego metra, przyciągnie uwagę publiczności, która powinna ocenić żmudną pracę i nadać jej najwyższą ocenę.

Kino nie przestaje pełnić specjalnej funkcji i wprowadza innych ludzi do świata wewnętrznego, wyjaśniając, że wiara musi spełniać swój cel i prowadzić przez przeszkody na drodze do nowych kamieni milowych istnienia, aby zmienić życie na lepsze.

Oficjalny zwiastun filmu „Veleslav” 2020: wideo