Wakacje w Dzhemete w 2020 roku

Wakacje w Dzhemete w 2020 roku są niedrogie i oferują różnorodną rozrywkę. Miejscowość wypoczynkowa, położona zaledwie 5 km od Anapy, co roku przyjmuje dziesiątki tysięcy turystów, którzy są zadowoleni z lokalnego poziomu usług, ciepłego klimatu i piaszczystych plaż. Istnieje ogromna liczba kempingów, hoteli i pensjonatów, które oferują wycieczki, zabiegi medyczne i doskonałą kuchnię.

Funkcje klimatyczne

Ponieważ wioska jest położona na obszarach podzwrotnikowych, pogoda cieszy się ciepłem przez większą część roku. Jeśli weźmiemy pod uwagę sezon wakacyjny (od czerwca do października), wówczas średnie wartości temperatury w ciągu dnia wahają się między 22-30 ºС, aw nocy termometr spada do 15-20 ºС. Woda w Morzu Czarnym rozgrzewa się do 25 ° C, więc wszystkie atrakcje wodne są dostępne dla turystów. Ilość opadów jest również nieznaczna - nie więcej niż 40-50 mm na miesiąc. Średnia wilgotność wynosi 60-65%.

Jeśli chodzi o martwy sezon (od listopada do marca), temperatura w Dzhemete spada do 2-10 ºС, aw święta noworoczne często zamarza do -5 ºС. Jest więcej pochmurnych dni, a opady częściej, głównie w postaci deszczu. Od listopada morze zaczyna się ochładzać do 10-15 ºС, a zimą temperatura wody na całym wybrzeżu nie przekracza 8 ºС. Rozrywka jeździ blisko, ale turyści, którzy chcą poprawić swoje zdrowie w kurortach, wciąż przyjeżdżają do wioski.

Jak się tam dostać?

Wakacje w Dzhemete na 2020 r. W rozsądnej cenie można zorganizować niezależnie. Aby to zrobić, musisz kupić bilet na lot na lotnisko Anapa. Latem loty do tego miasta wykonują kilka firm (na przykład Aeroflot, Ural Airlines, S7 Airlines). Cena biletu z Moskwy wynosi 10-15 tysięcy rubli. Loty są rzadsze zimą, ale cena biletu spada z Moskwy do 8-10 tysięcy rubli.

Anapa, Dzhemete i Vityazevo są połączone Pioneer Avenue o długości kilku kilometrów. Z lotniska można dostać się do miasta taksówką, co nie jest tanie, ponieważ lokalne „bomby” będą wymagać co najmniej 2-3 tysięcy rubli za podróż. Znacznie tańszy będzie kosztować minibus 114 i 128, który jedzie bezpośrednio do Dzhemete. Bilet kosztuje około 500 rubli. Z powodu napływu turystów w lecie kursują ekspresowe autobusy, do których można dojechać z lotniska za 300 rubli.

Koszt mieszkań

Główną pozycją wydatków na wakacje w Dzhemete w 2020 roku będzie przeprowadzka. Dla podróżujących istnieje kilka opcji wynajmu mieszkań w miejscowości wypoczynkowej:

 • Hotele
 • apartamenty;
 • domy gościnne;
 • sektor prywatny;
 • pensjonaty i sanatoria.

W Dzhemete nie ma wielu komfortowych hoteli od 3 * i wyższych, dlatego latem koszt pokoju dwuosobowego sięga tutaj 2,5-3 tys. Rubli / dzień. Od czerwca do października wynajęte apartamenty w wiosce są prawdziwym brakiem. Średnio 1-pokojowe apartamenty w znacznej odległości od morza czynsz za 1,5-2 tysiące rubli / dzień, chociaż można znaleźć tańsze opcje. Najtańsze wakacje w Dzhemete na 2020 r. Będą kosztować w sektorze prywatnym. Wynajem pokoju w domu z udogodnieniami na ulicy (prysznic, toaleta) nie przekracza 300-400 rubli / dzień na osobę. Z reguły kilka rodzin mieszka w pensjonatach, a wynajem takich mieszkań osiąga 1,5-2 tysiące rubli dziennie.

Pensjonaty i motele

Odpoczynek w pensjonatach i sanatoriach Dzhemete do 2020 roku to marzenie wielu turystów z ograniczonym budżetem. Instytucje te mogą pochwalić się komfortowym poziomem życia, obecnością rozwiniętej infrastruktury (baseny, wanny, pokoje medyczne), w tym posiłkami. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych sanatoriów wioski z aktualnym cennikiem wynajmu w nich podwójnych mieszkań w lecie (ruble / dzień):

 • Iskra - 2200
 • Wróżka 2 - 2500 "
 • Shihan - 2000;
 • „Dzhemete” - 2700 ”
 • Slavyanka - 2 500;
 • Jaskółka - 3200.

Rezerwacja miejsc w prezentowanych instytucjach następuje na kilka miesięcy przed sezonem wakacyjnym, w przeciwnym razie latem po prostu nie będą dostępne. Usługi odnowy biologicznej i wycieczki do lokalnych atrakcji są dostępne za opłatą. Szczegółowy cennik usług znajduje się na oficjalnych stronach internetowych instytucji.

Plaża w Dzhemete

Długość piaszczystej plaży we wsi wynosi kilka kilometrów, a szerokość osiąga 300-400 metrów. Ogromna ilość rozrywki jest prezentowana na całym wybrzeżu, na przykład jazda na bananie, wypożyczenie skutera wodnego, zjeżdżalni itp. W lecie nie ma miejsca, aby upaść jabłko na plażę, więc musisz przybyć wcześnie rano, aby zbliżyć się do morza. Ceny tutaj są następujące:

 • wynająć szezlong - 150 rubli / dzień;
 • napoje bezalkoholowe - od 60-100 rubli;
 • zajęcia wodne - średnio 150-300 rubli;
 • ryby i owoce morza (dla najbardziej odważnych) - 150-200 rubli.

Wejście do wody na plaży jest płynne, dzięki czemu nawet małe dzieci mogą pluskać się na wybrzeżu. Jedynym problemem są glony i śmieci pozostawione przez urlopowiczów na wybrzeżu. Babki, opakowania cukierków, butelki są tutaj powszechne, mimo że plaża jest codziennie sprzątana.

Ceny kurortu

Cena za wakacje w Dzhemete na 2020 r. Jest przedstawiona poniżej (w rublach):

 • bilet do parku safari - 150 (dla dzieci), 300 (dla dorosłych);
 • park rozrywki - od 150 do 500;
 • lunch w kawiarni - 300-500;
 • wycieczki - 300-1500;
 • taksówka - 30-60 za km.

Koszt leków, kremów do opalania i przedmiotów do pływania (kółka, materace powietrzne) jest zawyżony. Na przykład rura Pantenola w Dzhemete kosztuje 420 rubli, podczas gdy w Moskwie jej cena nie przekracza 300 rubli. Jest tak jednak w przypadku wszystkich towarów: w lokalnych sklepach starają się jak najlepiej wykorzystać okres świąteczny. Jedyne, co jest tanie, to owoce.

Oferty touroperatorów

Wycieczka w Dzhemete na Nowy Rok 2020 w lecie będzie kosztować od 40-50 tysięcy rubli dla dwóch osób. Czas pobytu - 7 dni, zakwaterowanie w 4 * hotelu lub komfortowym pensjonacie, posiłki i szereg wycieczek są wliczone. Zimą podobną wycieczkę można kupić za 20-25 tysięcy rubli, ale rozrywka w martwym sezonie nie różni się pod względem odmiany.

Dlatego Dzhemete jest doskonałym miejscem na niedrogie wakacje w 2020 roku na wybrzeżu Morza Czarnego. Ośrodek oferuje podobne rozrywki, jak na Krymie, wyjątkową przyrodę i rozwiniętą infrastrukturę. Będąc tu co najmniej raz, na pewno dostaniesz wiele pozytywnych emocji.

Przegląd plaż Anapa, patrz poniżej wideo: