Kia Sorento 2020

W najbliższej przyszłości Kia planuje wprowadzić czwartą generację popularnego crossovera Sorento na lata 2018-2019. Chociaż producent dokłada wszelkich starań, aby utrzymać intrygę, ukrywając części ciała i elementy wewnętrzne nowości pod ciasnym kamuflażem, dziś możemy powiedzieć, że nowe Sorento otrzyma wiele ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych.

Historia modelu

1. generacji Crossover z Korei Południowej, Kia Sorento, został wydany w 2002 roku. Podstawę największego SUV-a w tym czasie na linii samochodów Kia położyła platforma Hyundai Terracan. Samochód miał konstrukcję ramy i dwie opcje przenoszenia napędu na wszystkie koła:

 • ze sztywno połączoną przednią osią;
 • z systemem Torque On Demand ze sterowanym elektronicznie sprzęgłem.

2. generacja Kia Sorento, otrzymała znaczące ulepszenia konstrukcyjne i techniczne, wprowadzone w 2009 roku. Samochód stał się napędem na przednie koła, otrzymał rozszerzony zakres silników i imponujący pakiet nowych opcji.

3. generacja modele opuściły linię montażową w 2014 r., aw 2018 r. przeszły zmianę stylizacji, co nadało nadwoziu bardziej agresywny wygląd. Trzecia generacja Kia Sorento Prime, którą można kupić w salonach samochodowych do 2020 roku włącznie, jest jak najbliżej SUV-a klasy premium, który pozwolił samochodowi skutecznie konkurować z licznymi europejskimi przedstawicielami tej klasy.

4. generacja, którego prezentacja jest spodziewana pod koniec 2019 r. lub 2020 r., zapowiada się na zupełnie nową generację i zachwyci koneserów modelu, wprowadzając na szeroką skalę zmiany wyglądu zewnętrznego, wnętrza i właściwości technicznych samochodu.

Kia Sorento Prime (3. generacji)

Jeśli szukasz stylowego, niezawodnego, przestronnego samochodu z dobrym krzyżem, ale w rozsądnej cenie dla dużej rodziny, zwróć uwagę na odnowioną wersję Prime Kia Sorento, dobrze znaną wszystkim.

Na zewnątrz

Zewnętrznie model liftingu otrzymał tylko niewielką liczbę ulepszeń konstrukcyjnych. Możesz odróżnić nowy model od jego poprzednika za pomocą takich elementów, jak:

 • nowa osłona chłodnicy GT-Line, która zachowuje rozpoznawalny kształt charakterystyczny dla Kia;
 • ulepszona optyka głowicy z nieznacznie zmodyfikowaną geometrią;
 • Moduły LED świateł przeciwmgłowych w oryginalnej „sześciennej” konstrukcji;
 • Felgi R-19
 • Zmieniony styl zderzaków.

Oprócz klasycznego chromu, który jest obecny w dekoracji prawie wszystkich modeli Kia, zastosowana zostanie nowa Sorento Prime, która będzie dostępna w 2019 i 2020 roku, z odmianą ciemnego chromu. Taka decyzja stylistyczna nada samochodowi bardziej spektakularny wygląd.

Wnętrze

Salon Kia Sorento Prime doceni jakość materiałów i wyposażenia, których zazdrości wielu modeli 2020 w tej kategorii cenowej.

Nowa generacja, która otrzymała prefiks Prime, jest prezentowana w klasycznym 5-osobowym i nowej 7-osobowej limuzynie z trzyrzędowym układem siedzeń.

Modernizacja dotyczyła również wyposażenia i wyposażenia wnętrza modelu 3. generacji. Dla maksymalnego komfortu kierowcy i pasażerów zapewniamy:

 • wygodna, wielofunkcyjna kierownica z 4 ramionami;
 • doskonale czytelna deska rozdzielcza, która w najdroższych poziomach wykończenia zostanie powielona przez wyświetlacz projekcyjny;
 • monitor dotykowy do sterowania nawigacją i samochodowym systemem multimedialnym;
 • wiele przycisków sterujących znajdujących się w tunelu środkowym;
 • wygodne krzesła z dużą liczbą indywidualnych regulacji i ogrzewania (wszystkie 3 rzędy);
 • kontrola klimatu;
 • bezprzewodowy system ładowania gadżetów;
 • szeroka gama interfejsów do integracji różnych urządzeń.

Jedną z niepodważalnych zalet wydania Kia Sorento na lata 2018-2019 jest jego doskonała transformacja wnętrza. Względnie mały bagażnik siedmio-osobowego crossovera z rozłożonymi wszystkimi siedzeniami ma wszystkie 124 litry, ale po maksymalnym przekształceniu wzrasta do 1730 litrów. Warto zauważyć, że w trakcie reformacji powstaje absolutnie płaska powierzchnia.

Specyfikacje techniczne

Trzecia generacja jest o 20 mm dłuższa od swojego poprzednika. Wymiary nowego Sorento Prime to:

Parametr

Wymiary

Długość

4 800 mm

Wysokość

1690 mm

Szerokość

1 890 mm

Rozstaw osi

2 780 mm

Wyprzedaż

185 mm

Lepsze możliwości terenowe modelu są wskazywane przez zwiększone kąty wjazdu i zjazdu.

Asortyment silników Sorento Prime reprezentuje imponująca różnorodność układów napędowych:

Typ silnika

Tom

Moc

4-cylindrowy rzędowy silnik benzynowy

2,4 l

188 l / s

Benzyna V6

3,5 l

249 l / s

Diesel

2,2 l

200 l / s

We wszystkich wersjach automatyczna skrzynia biegów jest już znana wszystkim 6-biegowym automatycznym skrzyniom biegów i nowym 8-pasmowym automatom.

Rozszerzono również pakiet trybów pracy. Oprócz modeli Eco, Normal i Sport model 2019 ma tryb „inteligentny”, podczas którego systemy samochodowe dostosowują się do stylu jazdy konkretnego kierowcy.

Lista dołączonych lub opcjonalnie dostępnych systemów jest również dość szeroka:

 • tempomat;
 • adaptacyjne reflektory;
 • d / centralny zamek;
 • zacznij od przycisku;
 • czujniki deszczu, światła i ciśnienia w oponach;
 • lusterka elektryczne;
 • ABS i ESC;
 • poduszki powietrzne;
 • różne aktywne systemy bezpieczeństwa;
 • cały pakiet asystentów upraszczających jazdę w trudnych sytuacjach.

Cena i rozpoczęcie sprzedaży

Kia Sorento Prime, którą można kupić w salonach samochodowych w 2019 r. I na początku 2020 r., Jest prezentowana w trzech poziomach wyposażenia:

 • Komfort
 • Luxe
 • Prestiż

W Rosji zaprezentowane zostaną samochody zmontowane w fabryce Avtotor w Kaliningradzie. Podstawowy sprzęt będzie kosztował klientów około 1,8 miliona rubli, a najbardziej „naładowana” wersja to 2,7-2,8 miliona rubli.

Zobacz także jazdę próbną modelu, która wkrótce pojawi się w salonach Federacji Rosyjskiej:

Model 2020 (4. generacji)

W 2020 r. Spodziewana jest nowa Kia Sorento 4. generacji, która zastąpi facelifting Prime.

Prezentacja nowych pozycji powinna odbyć się jesienią 2019 r. Lub na początku 2020 r. (Dokładna data nie została jeszcze ogłoszona). Wiosną 2019 roku produkcyjna wersja ulepszonego crossovera Kia przechodzi ostatni etap prób drogowych.

Chociaż producent ostrożnie ukrywa, czym będzie nowa Kia Sorento 2018-2019 i jakie specyfikacje otrzyma nowy produkt, niektóre fakty wyciekły do ​​sieci.

Na zewnątrz

Po wydaniu modelu Kia Telluride Sorento stracił tytuł „największego samochodu na linii”, co skłoniło inżynierów i projektantów firmy do stworzenia ulepszonej wersji, która otrzyma:

 • nowe nadwozie, które jest oczywiście zbliżone do modelu Telluride;
 • optyka głowicy matrycowej;
 • inny kształt lusterek bocznych;
 • ekskluzywny wzór felg;
 • zmodyfikowany profil przednich skrzydeł.

Sądząc po pierwszych zdjęciach stłumionego kamuflażu Sorento, jedno jest pewne: chromowane części na karoserii na pewno pozostaną, ale ogólnie dorosły samochód powinien wyglądać spektakularnie, łącząc niezawodność i dynamikę.

Wnętrze

Jeśli zdjęcia szpiegowskie rozważyły ​​poszczególne elementy ciała, ocena zmian, które nastąpiły w kabinie, nie jest jeszcze możliwa. Jedno jest oczywiste - będą dość znaczące.

Ponieważ model twierdzi, że należy do linii premium samochodów Kia, można oczekiwać, że wyposażenie wnętrza będzie zawierać najbardziej innowacyjne opcje prezentowane przez najbliższych konkurentów z Azji i Europy.

Specyfikacje techniczne

Nowością stanie się platforma platformy Hyundai Santa Fe i otrzyma podobną linię układów napędowych:

Typ silnika

Tom

Moc

Benzyna z turbodoładowaniem

2,0 l

240 l / s

Turbodiesel

2,0 l

186 l / s

Turbodiesel

2,2 l

202 l / s

Zarówno wersja benzynowa, jak i diesel będą agregowane z 8-pasmowym robotem.

Oczekuje się również wersji hybrydowej, na której planują zainstalować 48-woltowy rozrusznik-generator.

Cena i rozpoczęcie sprzedaży

Nowa KIA Sorento Prime, której premiera może mieć miejsce przed 2000 r., Powinna trafić do sprzedaży następnego lata, ale trudno powiedzieć, jaka będzie jej cena na rynku rosyjskim, ponieważ praktycznie nie ma informacji o poziomach wykończenia i głównych cechach modelu.

Śledź nasze wiadomości. Gdy tylko poznamy parametry i wnętrze nowego produktu, jako pierwsi opowiemy o tym i pokażemy na żywo zdjęcia z prezentacji generacji Kia Sorento Prime 2020 4.