Maskotka Euro 2020 Piłka nożna

Maskotki stały się integralną częścią Mistrzostw Europy w piłce nożnej, odkąd Pinokio zadebiutował w finałach w 1980 roku. UEFA EURO 2020 będzie jedną z największych imprez sportowych w historii, więc oficjalna maskotka tym razem powinna być naprawdę godna. Został już przedstawiony światu w zeszłym miesiącu. Skillzy (imię nowego bohatera) pojawił się na arenie Johana Cruyffa w Amsterdamie przed europejskim meczem eliminacyjnym Holandii z Niemcami. Kim on jest i jaka jest jego rola?

Nowy bohater

Organizatorzy zawodów postanowili w 2020 roku skupić się na freestyle, aby przekazać publiczności piękno darmowej i ulicznej piłki nożnej. Dlatego maskotką EURO 2020 była postać o imieniu Skillsy - freestyle boy, ubrany w stylowy sportowy mundur i piłkę w ręku. Inspirował go rosnąca popularność tego rodzaju piłki nożnej, która wykracza poza tradycyjną grę. Jego imię pochodzi od angielskiego słowa „umiejętności”, co tłumaczy się jako „umiejętności” lub „zwody”. Warto zauważyć, że Skillzi nie tylko wygląda jak freestyler, ale także potrafi pokazywać fajne sztuczki!

„Chcieliśmy odejść od tradycyjnych postaci, które wszyscy widzieli podczas poprzednich Euro UEFA. Dlatego stworzyliśmy talizman, który może ściślej współdziałać z fanami piłki nożnej”, powiedział Guy Laurent Epstein, dyrektor marketingu UEFA Events. „Umiejętność naprawdę umie grać, a to powinno zainspirować młodych ludzi z różnych krajów do samodzielnego powtarzania sztuczek”.

Championship 2020 zapowiada się wyjątkowo. Na cześć 60. rocznicy UEFA EURO organizatorzy postanowili zorganizować ją wyjątkowo: tym razem nie będzie jednego oficjalnego kraju goszczącego. Zamiast tego mecze odbędą się w 12 krajach i zakończą się półfinałem i finałem na stadionie Wembley.

Podczas premiery w Amsterdamie Skillsi, zgodnie z oczekiwaniami, towarzyszyło dwóch wiodących freestylerów na świecie - Liv Cook i Tobias Becks. Cała trójka wykonała ciekawe sztuczki i zachęciła młodych ludzi na całym świecie do pokazania swoich umiejętności. 27 marca Skillzi odwiedziło Gazprom Arena w Petersburgu. Został przyjęty przez Aleksandra Erokhina, który później powiedział, że podoba mu się symbol EURO 2020.

„Twój ruch”

Osoby ze wszystkich 12 krajów goszczących są zaproszone do wzięcia udziału w konkursie Skillsi, Liv i Tobias i wzięcia udziału w konkursie Make Your Own Contest. Zwycięzcy będą mieli okazję porozmawiać z całym światem i zdobyć tytuł freestylera roku! Aby to zrobić, musisz usunąć swoje unikalne ruchy na wideo i przesłać na oficjalną stronę. Wskazane jest, aby wyniki najlepiej odzwierciedlały ducha i cechy piłki nożnej w Twoim mieście.

Wideo można pobrać od 24 marca 2019 r. Do poniedziałku 1 lipca 2019 r. Konkurs jest otwarty dla osób w wieku 18 lat i starszych. Ze wszystkich uczestników, Skillzy wraz z Liv i Tobiaszem wybierze 3 z każdej kategorii. Następnie w głosowaniu publicznym zostaną wybrane 2 osoby (jeden mężczyzna, jedna kobieta) z każdego z miast-gospodarzy. Przypomnijmy, że EURO zdobędzie 12 punktów na świecie: Amsterdam, Baku, Bilbao, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga, Dublin, Glasgow, Londyn, Monachium, Rzym i Petersburg. 24 zwycięzców zostanie freestylerami UEFA EURO 2020 i będzie miało możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami w poszczególnych zawodach.

Symbole poprzednich mistrzostw

Niektórym Skillzie się nie podobało, ale to się zawsze zdarza. Co więcej, jeśli porównasz go z przeszłymi talizmanami, zrozumiesz, że jest to jeden z najlepszych. Weź nawet Super Victora, który reprezentował UEFA EURO 2016, który odbył się we Francji. Ten mały superbohater chłopiec w płaszczu przeciwdeszczowym ogólnie nie był zbyt zachęcający do gry w piłkę nożną.

Ponadto później okazało się, że zabawka erotyczna ma tę samą nazwę, w wyniku czego fani z niektórych krajów znaleźli się w nieprzyjemnej sytuacji: podczas wyszukiwania pamiątek w Internecie strona sex shopu zawsze wyskakiwała. Następnie przedstawiciel UEFA skomentował taki nadmiar następującymi słowami: „Możemy jedynie powiedzieć, że nie jesteśmy zaangażowani w produkcję zabawek erotycznych Super Victor”.

Wśród innych dziwnych talizmanów można przywołać królika o imieniu Królik z 1992 roku. Po pierwsze, nie jest jasne, skąd pochodzi królik, a po drugie, dlaczego nie można było wymyślić dla niego imienia? W 1996 roku niedźwiedź Goliat stał się symbolem mistrzostw w Anglii. Dziwny wybór, biorąc pod uwagę, że Goliat jest postacią negatywną z Biblii, którą zabił król Dawid. W 2000 r. Holandia i Belgia wprowadziły świat do Beneluc - lwa z ogonem diabła i ludzkimi rękami.

Tak, UEFA jakoś nie łączy się z talizmanami, ale może po Skillsi wszystko się zmieni?