Plac Pałacowy na Nowy Rok 2020

Plac Pałacowy w Nowym Roku 2020 stanie się centrum uroczystości w Petersburgu. Tradycyjnie tutaj jest zainstalowana i oświetlona główna choinka w mieście. Organizatorzy uroczystości noworocznych próbują zaskoczyć Petersburga i gości północnej stolicy, wymyślając kolorowe pokazy i niezwykłe niespodzianki. Nic dziwnego, że w przeddzień Nowego Roku na Placu Pałacowym jest zatłoczone - jak mówią, jabłko nie ma gdzie spaść.

Start

Oficjalnie uroczystości rozpoczynają się na tydzień przed Nowym Rokiem - 22-23 grudnia. Zaczynają się od spotkania Świętego Mikołaja, przybywającego do Petersburga z jego rezydencji. W 2019 roku pojawił się na scenie Placu Pałacowego w balonie. Tym razem organizatorzy wymyślą coś oryginalnego.

Zaczną spotykać się ze starym i świętować Nowy Rok 2020 w Pałacu, jak zwykle, o godzinie 20 - to już tradycja. Do tego czasu gromadzą się tutaj ludzie, zajmując miejsca bliżej sceny.

Za godzinę Newski Prospekt i plac zamieni się w strefę dla pieszych - ruch samochodowy i transport publiczny zostaną zamknięte. Do miejsca masowych uroczystości trzeba się dostać z wyprzedzeniem samochodem lub metrem - od 31 grudnia do 1 stycznia działa całą noc.

Atmosfera bajki

Główne drzewo Petersburga co roku cieszy się stylowym oświetleniem, mnóstwem efektów świetlnych. Na tle symbolu i dekoracji noworocznych możesz zrobić zdjęcie dla pamięci.

Atmosferę magii, bajek dla mieszkańców miasta i turystów tworzą Mikołaj i Śnieżna Panna, bohaterowie ulubionych bajek. Wszystkie są chętnie fotografowane z dziećmi i dorosłymi.

Każdego roku Komitet Organizacyjny zastanawia się, jak obchodzić święto, aby scenariusz był równie interesujący dla młodych ludzi, dorosłych i osób starszych, aby dzieci nie nudziły się w Sylwestra. To nie pierwszy rok, w którym koncepcja świątecznych wydarzeń została zbudowana na połączeniu rosyjskiego koloru i tradycji narodowych z nowoczesnymi aspektami technicznymi (oświetlenie, pokazy świetlne i laserowe oraz inne efekty specjalne).

Program uroczystości

Komitet organizacyjny nie ujawnia wszystkiego, co wydarzy się na Placu Pałacowym, ale obowiązkowe wydarzenia powtarzają się z roku na rok:

  • gratulacje z perspektywy pierwszej osoby;
  • koncert i dyskoteka;
  • wydajność świetlna;
  • fajerwerki.

Główne wydarzenia rozgrywają się na scenie - w ubiegłym roku miało postać lodowego zamku. Występują tu popularne i popowe grupy, brzmią gratulacje, odbywają się zawody drużynowe z udziałem zgromadzonych. Inną tradycją są lekkie instalacje, które są wyświetlane na budynku Sztabu Generalnego co 30 minut w celu połączenia dynamicznych i dobrze znanych piosenek. Obok sceny instalowane są ekrany do mostu wideo z innymi miastami Rosji. Wydarzenie „Country Gratuluje” odbywa się w otwartym formacie. Oznacza to, że każdy obecny może pogratulować rodakom wakacji podczas komunikacji wideo.

Koncert

Dwie godziny przed Nowym Rokiem pierwsze osoby z Petersburga pojawiają się na scenie, aby pogratulować ludziom wakacji. Następnie rozpoczyna się koncert galowy. Obejmuje tancerzy, artystów cyrkowych, wokalistów, grupy kreatywne i gwiazdy popu. Główna część z dyskoteką, piosenkami i konkursami trwa do 3 stycznia 1 stycznia. Potem głośne pokazy się kończą, ale same regały nadal dobrze się bawią, biorąc udział w konkursach i innych wydarzeniach.

Fajerwerki

Jaki nowy rok bez fajerwerków? Niebo nad Placem Pałacowym i okolicami co roku rozświetla pokaz sztucznych ogni - kolorowa ekstrawagancja rozpoczyna się o północy lub o trzeciej nad ranem. Dokładny czas będzie znany na 7-10 dni przed uroczystością. Salute jest widokiem na dużą skalę, trwa około 10 minut. Świąteczne fajerwerki wystrzeliwane są jednocześnie z 35 witryn - światła są pomalowane na jasne kolory Nevy. Wielokolorowe placery można zobaczyć z wielu obszarów Petersburga, ale w centrum - najlepsze.

Gdzie zjeść

Niedaleko głównej choinki będzie targowe miasto - otworzy się w przeddzień noworocznych wydarzeń. Producenci z różnych regionów Rosji zaprezentują swoje produkty w pawilonach handlowych. Pamiątki, naczynia, wyroby z drewna, filcowe buty i inne produkty w stylu rosyjskim na targach są bogato prezentowane. Tutaj żywi sprzedawcy oferują smakołyki na każdy gust: naleśniki z różnymi nadzieniami, gorącą herbatę, pasztety mięsne, grzane wino, kawę i wiele innych potraw.

Środki bezpieczeństwa

W sylwestra w Petersburgu podejmowane są bezprecedensowe środki bezpieczeństwa. Dotarcie do Placu Pałacowego, ominięcie ramy elektromagnetycznej, nie zadziała. Policjanci patrolujący centrum miasta mają również ręczne wykrywacze metali. Wskazane jest, aby osoby obecne na uroczystości miały przy sobie dokument tożsamości - funkcjonariusze organów ścigania mają prawo sprawdzić, czy działania danej osoby wydają się podejrzane. Policjanci muszą dostarczyć osoby bez dokumentów do najbliższego posterunku policji w celu ustalenia ich tożsamości.

Zabrania się wnosić i pić alkohol - osoby naruszające prawo ponoszą odpowiedzialność administracyjną.

Wszystkie powyższe działania mają na celu bezpieczeństwo osób zgromadzonych na wakacje oraz zapobieganie zagrożeniom terrorystycznym.

Pogoda noworoczna w Petersburgu

W Północnej Palmyrze panują deszcze i wiatr - należy to wziąć pod uwagę przy wyborze ubrań na nocne imprezy. Nawet jeśli temperatura jest pod koniec grudnia, temperatura będzie zimna i niewygodna z powodu silnych wiatrów i mrozów. Piękna fryzura, elegancki strój wieczorowy i lekkie buty - ubrania nie są na spacery na świeżym powietrzu. Wodoodporna kurtka puchowa, czapka i szalik, ciepłe spodnie i ciepłe buty to bardziej praktyczna opcja, która nie zamarza i nie psuje kolejnych zimowych wakacji z przeziębieniem. Jak twierdzą mieszkańcy miasta nad Newą, nie ma w nim złej pogody - są nieodpowiednie ubrania.

Brak śniegu nie zepsuje wakacji - wielu po prostu nie zauważy go za świetlistymi fontannami, witrynami ozdobionymi girlandami, tysiącami iluminacji oświetlenia i innymi błyszczącymi instalacjami, które Plac Pałacowy i jego otoczenie tak hojnie witają gości.

Jaki był Nowy Rok na Placu Pałacowym w 2019 roku: wideo