2018 Volkswagen Jetta vs5

Popularna linia Volkswagen Jetta sedan przekształciła się w oddzielną markę, którą zamierzają sprzedawać w Środkowym Królestwie! Nie czekając na kwietniowy pokaz motoryzacyjny w Szanghaju, który powinien odbyć się w dniach 14-18, Volkswagen Group zaprezentowała w Chengdu (Chiny) nową markę niedrogich samochodów Jetta i pokazała trzy nowe modele: sedan VA3 i dwa crossovery VS5 i VS7.

A jeśli VA3 nie wzbudził dużego zainteresowania, ponieważ jego nadwozie wyraźnie pokazuje cechy znanego sedana Volkswagena, SUV-y z serii VS, które były oparte na popularnym modelu Tharu, naprawdę zasługują na uwagę.

Prezentacja

Pod koniec kwietnia wprowadzili nowe modele Jetty zależnej marki Volkswagena, a miejsce nie zostało wybrane przypadkowo, ponieważ to właśnie w zakładzie w Chengdu (prowincja Syczuan) wkrótce zaczną zbierać nowe przedmioty.

Po podniesieniu kurtyny producentom nadal udało się utrzymać intrygę, pokazując montowanym tylko wygląd zewnętrzny nowych modeli i nie zagłębiając się w parametry techniczne, które otrzymają pierwsi przedstawiciele nowej marki Jetta.

Niemniej jednak nietrudno zgadnąć, że przynajmniej nie powinni być gorsi pod względem niezawodności, funkcjonalności i wyposażenia od swoich europejskich odpowiedników. Z czasem dowiedzieliśmy się, gdzie i na czym zaoszczędziliśmy podczas produkcji, po tym, jak udało nam się zaoferować konkurencyjną cenę na rynku chińskim.

Najprawdopodobniej świat będzie mógł zobaczyć Volkswagen Jetta VS5, VS7 i VA3 w całej okazałości, a także ocenić wnętrze, dostępne opcje i wyposażenie samochodów 2020 w kwietniu. Volkswagen planuje wprowadzić dodatkową markę na targach motoryzacyjnych w Szanghaju w 2019 roku.

Crossover Exterior

W rzeczywistości modele VS5 i VS7 to dwie wersje tego samego samochodu z pięcioosobowym i siedmioosobowym wnętrzem (co wynika z nazwy). Modele prezentowane zewnętrznie w Chengdu różniły się jedynie kolorystyką nadwozia i dolnym wlotem powietrza przedniego zderzaka.

Co zatem przyciągnie mieszkańców Niebiańskiego Volkswagena do technologii zaawansowanej technologicznie?

Jasna, skuteczna i dynamiczna konstrukcja modelu Volkswagen Jetta VS5 (i VS7) 2020:

 • duży 6-stronny grill chłodnicy, który otrzymał zupełnie inną konstrukcję, nietypową dla samochodów VW;
 • oryginalna geometria optyki głowicy;
 • stylowa konstrukcja zderzaków z paskami świateł przeciwmgielnych i kontrastowymi elementami z tworzywa sztucznego;
 • duże wygodne lustra;
 • zestaw z tworzywa sztucznego;
 • obfitość chromu w wykończeniu;
 • wzdłużne tłoczenie nadwozia, nadające samochodowi dynamizm;
 • wysoka linia szyb bocznych;
 • relingi dachowe i szyberdach, których linia jest nieco niedoceniana, gdy zbliżasz się do tylnych filarów;
 • duże felgi o ekskluzywnym designie;
 • oryginalne modele tylnych świateł o nietypowym układzie elementów świetlnych w kształcie litery Y;
 • podnoszona klapa tylna dla wygodnego załadunku;
 • zgrabny spoiler nad tylną szybą;
 • tylny zderzak z ochroną wskazującą na właściwości terenowe samochodu.

Jak widać na zewnątrz, korpusy okazały się raczej charyzmatyczne i na pewno nikt nie będzie mógł obwiniać debiutantów za brak „osobistej twarzy”. Kolorystyka obiecuje również nie tylko klasyczne odcienie, ale także jasne kolory, które są bardzo poszukiwane na rynku Niebieskim.

Wnętrze

Firma starannie ukrywa informacje o tym, jakie będzie wnętrze nowego Volkswagena Jetty VS5 i jego starszego brata VS7, które planują wprowadzić jeszcze przed 2020 rokiem, a nawet na zdjęciach szpiegowskich paparazzi nie byli w stanie uchwycić wnętrza nowego przedmiotu.

Być może wnętrze wykorzysta elementy stylistyczne związane z przodkiem Tharu, ale możliwe jest, że nowy SUV otrzyma własne indywidualne wnętrze bez odniesienia do droższych analogów z linii VW.

Sądząc po zewnętrznych wymiarach, samochód w 5-bliźniaczym stylu powinien być dość przestronny i przestronny w środku. Ci, którzy są prowadzeni przez siedmioosobowego słonia, będą tradycyjnie musieli porzucić pojemny bagażnik. Trudno powiedzieć, czy Jetta uzyska transformowalność.

Specyfikacje techniczne

Obserwując testy drogowe kamuflażu Volkswagen Jetta VS5, wielu ekspertów przewiduje, że modele 2020 otrzymają 2-litrowe turbodoładowane jednostki napędowe, ale rozumiemy, że „drogi, mocny i ekonomiczny silnik” = „wysoka cena”, a Jet jest pozycjonowany jako linia budżetowa.

Sieć Weibo ma również informacje o możliwej integracji nowych produktów z takimi jednostkami mocy (nieznana moc):

Typ silnika

Tom

Model

Zassana benzyna

1,5 l

VS5

Benzyna z turbodoładowaniem

1,4 l

VS5, VS7

Benzyna z turbodoładowaniem

2,0 l

VS7

Volkswagen dostarczy więcej informacji o nowej Jetcie VS5 i innych nowościach 2020 po premierze w Szanghaju.

Rozpoczęcie sprzedaży

Pierwszym na rynku w Środkowym Królestwie we wrześniu 2019 r. Będzie crossover budżetowy VS5. Wersja siedmioosobowa przewidziana jest na pierwszą połowę 2020 roku.

Sprzedaż samochodów będzie odbywać się za pośrednictwem sieci dealerów. W niedalekiej przyszłości w Chinach otworzy się 200 salonów, których projekt został również zaprezentowany podczas prezentacji marki.

Trudno powiedzieć, jaka będzie cena nowego produktu. Być może eksperci VW nadal szukają pośredniej podstawy, która pozwoli młodej marce, nawet ze znanym „rodzicem”, konkurować na chińskim rynku. I nie będzie to takie łatwe, ponieważ będą musieli oprzeć się markom, które już się sprawdzą: Baojun (od General Motors), Haval, Geely, Dongfeng (współpracuje z Nissanem), Haima itp.

Zobacz także pierwszą recenzję wideo nowej Jetty VS5 2018 od Volkswagena: