Dzień Córki w 2020 roku

W naszym kraju każdego roku coraz więcej uwagi poświęca się urlopom rodzinnym. Obecnie na całym świecie jest oficjalnie zatwierdzona data, kiedy będą obchodzić dzień córek w 2020 roku.

Historia wakacji

Obchody są pochodzenia amerykańskiego. To prawda, że ​​w USA jest to dzień porodu córek i synów. Specyfika tego wydarzenia polega na tym, że w tej chwili rodzice mogą zabrać swoje dzieci do pracy. Tam obserwują wysiłki, jakie matki i ojcowie zarobili. W ten sposób dzieci zwiększyły szacunek dla krewnych i wartość pieniądza. To rodzaj dnia otwartego.

Dla dzieci jest to naprawdę radosne i niezapomniane wydarzenie - wizyta w miejscu pracy ich rodziców, gdzie prowadzą one programy rozrywkowe i ekscytujące wycieczki. Pracownicy pokazują swoje dzieci przełożonym, a zarząd publicznie dziękuje „małym” pracownikom za wykonaną pracę.

Dzień Córki Ameryki obchodzony jest w celu zwiększenia szacunku i uwagi dziewcząt jako członków rodziny. Pomaga im to zwiększyć poczucie własnej wartości. Według psychologów głównym celem wakacji jest zwrócenie uwagi państwa i społeczeństwa na pilne problemy dorastających dziewcząt, aby pomóc im w trakcie socjalizacji poprzez rozwój zawodów, pomoc prawną i psychologiczną w wielu problemach.

Wakacje w Indiach

Mieszkańcy Indii zwracają szczególną uwagę na dzień córek. 24 stycznia w tym kraju obchodzony jest Dzień Dziecka Dziewczynki. Został założony w 2008 r. W celu zwiększenia profilu kobiet w społeczeństwie i znaczenia walki o ich prawa. W sieciach społecznościowych uruchomiono specjalny program, który pozwala rodzicom wysyłać gratulacje swoim dziewczynom.

Głównym celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na nierówność kobiet i dyskryminację ze względu na płeć w Indiach. Nierówność płci jest palącym problemem we współczesnych Indiach. Przejawia się we wszystkich obszarach życia hinduskiego - prawach, edukacji, opiece zdrowotnej, małżeństwie.

Kiedy obchodzi się rodzinne wakacje?

Nie ma oficjalnych informacji o tym, kiedy dzień córki obchodzony jest w 2020 roku w Rosji, ale zwykle przypada na 25-28 kwietnia. To ważne i ważne wydarzenie zawsze przypada na czwarty czwartek kwietnia. Tak więc w 2020 roku będzie obchodzony nieco wcześniej - 23 kwietnia.

Ponadto istnieją inne ważne daty, w których rodzice mogą pogratulować swojemu dziecku:

 • 12 stycznia to Międzynarodowy Dzień Córek.
 • 1 czerwca to Dzień Dziecka w Rosji. To kolejny powód, by zadowolić zarówno dziewczynki, jak i chłopców, wyrazić im miłość i troskę.
 • Narodowy Dzień Synów i Córek (NationalSonsandDaughtersDay) - 11 sierpnia.
 • Narodowy Dzień Córek w Ameryce, który obchodzony jest 25 września.
 • Możesz pogratulować dziewczynom w czwartą niedzielę września. Święto poświęcone jest przyszłym następcom klanu, zatwierdzonym przez UNICEF, Fundusz ONZ na rzecz Dzieci.
 • 11 października to Światowy Dzień Dziewcząt, zatwierdzony przez ONZ w 2012 r. Jest to stosunkowo młode wakacje, ale daje również rodzicom okazję, aby po raz kolejny rozpieszczać swoje dzieci i przypominać im, że są kochani i pożądani w rodzinie.

Jak przebiega wydarzenie?

W te święta służby socjalne organizują seminaria, podczas których poruszają kwestię znaczenia dziewcząt w każdej rodzinie oraz pilnych problemów, które pojawiają się w wieku konkretnego dziecka. Rodzice - studenci wykładów z reguły zmieniają swoje podejście do swoich dzieci, starają się je zrozumieć i postawić na swoim miejscu. Większość dorosłych radykalnie zmienia swoje poglądy na temat wychowania i rozwoju dziewcząt w rodzinie. Zaczynają zwracać na nie więcej uwagi, okazywać miłość i troskę.

Takie wykłady często poruszają kwestię przyszłości dzieci płci żeńskiej. Rodzice zadają specjalistom pytania dotyczące ich sukcesu w szkole, karierze, życiu rodzinnym i macierzyństwie.

Impreza nie jest kompletna bez tradycyjnej rozrywki. Następujące klasy organizowane są corocznie w różnych krajach:

 • zawody sportowe w możliwych sportach;
 • tańczyć
 • koncerty
 • Ciekawostki
 • wyścigi sztafetowe.

Biorąc pod uwagę, że dzień córki jest świętem rodzinnym, należy go przeprowadzić z rodziną. Rodzice, a także inni krewni, w których rodzinie są dziewczęta, przygotowują dla nich prezenty oraz program kulturalny i rozrywkowy. Tego dnia cała rodzina może odwiedzić kino, teatr, zoo, park rozrywki. Ważne jest, aby czas przeznaczony na rodzinny wypoczynek w tym dniu był wypełniony miłością, ciepłem i szacunkiem dla własnego dziecka.

Mając informacje o dniu, w którym przypada dzień córek w 2020 r., Powinieneś się na to przygotować z wyprzedzeniem. Podarowanie prezentu podczas tego święta zależy wyłącznie od rodziców. Nie trzeba robić drogich prezentów, najważniejsze jest zapewnienie oznak uwagi i troski. Dziewczyny będą zadowolone z małych prezentacji, takich jak:

 • pamiątki;
 • książki
 • gadżety elektroniczne;
 • lalki;
 • miękkie zabawki.

Wybierając prezent, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiek i hobby dziecka.