Ma inną nazwę - film z 2020 roku

  • Kraj produkcji: Rosja, Bułgaria
  • Gatunek: dramat psychologiczny, thriller
  • Dyrektor: Veta Geraskina
  • Data wydania: 1 września
  • W rolach głównych: Svetlana Chhodchenkova, Alexander Krotov, Jacob Dil.

Svetlana Chhodchenkova udało się zdobyć miłość publiczności, a każde zdjęcie jej udziałem natychmiast przyciąga uwagę. Prawdopodobnie nowy film „Ona ma inne imię”, w którym aktorka wystąpi w nietypowej roli, nie będzie wyjątkiem.

Svetlana nie tylko grała głównego bohatera, ale także działała jako producent projektu filmowego. Opisała nowego pomysłodawcę jako „główny nurt sztuki”, który może dotrzeć do mas o różnych zainteresowaniach i gustach. I sądząc po aktywnym oglądaniu zwiastuna, który pojawił się w grudniu ubiegłego roku, nie pomyliłem się.

Działka

37-letnia Lisa, mieszkająca w małym prowincjonalnym miasteczku, wydaje się mieć wszystko, co potrzebne do szczęśliwego życia: piękno, pieniądze, prestiżową pracę, szacunek od innych. Ale dręczyły ją wewnętrzne smutki, które zmieniły młodą, odnoszącą sukcesy kobietę w niezrównoważoną histerię. Lisa wyraźnie ma „szkielet w szafie”, który starannie ukrywa przed nieznajomymi, nie chcąc ani wstydząc się dzielić opresyjną tajemnicą.

W wieku 21 lat, w ostatnim roku liceum, główna bohaterka zaszła w ciążę, ale nie mogła znaleźć siły na wychowanie dziecka. Zawrotna kariera, która czekała na nią po ukończeniu szkoły, bogactwie i sukcesie, przyciągnęła dziewczynę bardziej niż perspektywę bałaganu w pieluchach i przetrwania z dzieckiem w ramionach. Po krótkiej walce z sumieniem ambicja zwyciężyła, a Lisa po prostu nie zabrała swojej nowonarodzonej córki ze szpitala. Wkrótce dziewczyna została adoptowana, zaczęła mieszkać w rodzinie zastępczej.

A teraz, po szesnastu latach, dorastając i nasycając się „błogosławieństwem życia”, Lisa zaczyna dręczyć skruchę. Rozumie, jak okrutnie zrobiła kiedyś swojej córce i chce to naprawić. Ponadto Lisa podejrzewa, że ​​jej niestabilne życie osobiste jest rodzajem zemsty za zdradę w stosunku do własnego dziecka.

Zupełnie sama w wielkim, pięknie urządzonym, ale pustym i zimnym mieszkaniu, bohaterka dręczyła się daremnymi marzeniami o niespełnionym i próżno szukającym wyjścia. Nie wiadomo, jak długo potrwają te rzuty, ale wypadek wstrząsa młodą kobietą, po czym jej myśli przybierają względny porządek. Postanawia poszukać córki i zaopiekować się nią, ze zwiększoną uwagą kompensując długotrwały brak matczynej miłości.

Ale jedno jest coś wymyślić, a co innego przełożyć plan na rzeczywistość. Podczas poszukiwań Lisa nieustannie napotyka wszelkiego rodzaju przeszkody: nikt nie spieszy się z ujawnieniem miejsca pobytu opuszczonej dziewczyny. W końcu kobieta znajduje 17-letnią sierotę Ulyanę i przekonując się, że to jej córka, zabiera do niej nastolatka.

Niestety, nadzieje na spokojną rodzinną sielankę zostały zniszczone już pierwszego dnia małżeństwa. Ulyana, która dorastała na ulicy wśród dzieci ulicy, nauczyła się wiele, ale nie miłości. Plaga świeżo upieczoną matkę, zamiast córki czującej jedynie egoistyczne zainteresowanie, zachowuje się zamknięta i uparcie trzyma swoje sekrety.

Autorzy filmu obiecują pokazać widzom ciemne strony życia nocnego klubu, tajne norki, w których jednym z nich jest księżyc Ulyana. W obliczu oporu przybranej córki Lisa zaczyna zdawać sobie sprawę, że wciąż nie jest gotowa na matczyne przebaczenie i ciepło z ciepłem. Opieka nad inną osobą jest bolesna, nawet jeśli ma ona związek krwi. Być może demony rozpaczy, dręczące jej duszę przez tyle lat, nie mają nic wspólnego z pochopnym aktem młodości?

Dramat psychologiczny rozgrywany między głównymi bohaterami grozi tragicznym zakończeniem, jeśli nie znajdą siły, by zrobić krok w swoją stronę. Taśma raczej nie będzie łatwo odbierana, ale zapowiada się bardzo klimatycznie.

Ekipa filmowa

Reżyser filmu, a także jedna z autorów scenariusza - Veta Geraskina, niedawno ukończyła Moskiewską Szkołę Nowego Kina Dmitrija Mamulii. Jej debiutancki film krótkometrażowy „Kolejne sceny”, a teraz nadeszła kolej na „pełny metr”. Pomimo niewielkiego doświadczenia Geraskiny w kinie Chhodchenkova, która dobrze ją zna, jest pewna, że ​​nowy film okaże się naprawdę jasny i niezapomniany.

Ponadto Geraskina napisała scenariusz do komedii „Sober Driver” Rezo Gigienishvili.

Producentami taśmy byli Konstantin Fam - reżyser uznanego świadka filmowego „Świadkowie”, poświęconego ofiarom Holocaustu i Ekateriny Michajłowej. Swietłana Chodczenkowa została członkiem grupy administracyjnej i finansowej. Podczas prezentacji zwiastuna „Ma inne imię” aktorka wyjaśniła, że ​​podjęła się produkcji wyłącznie po to, aby rola, która ją zainteresowała na etapie tworzenia scenariusza, nie została przekazana komuś innemu. „Jestem pewien, że nikt nie jest w stanie lepiej przekazać bohaterki niż ja”, powiedziała Chodorczkowa, komentując swoją decyzję. Wcześniej mówiła już o swoim zaangażowaniu w działalność produkcyjną, niezależnie wybierała scenariusze i rozwijała „nowe terytoria eksperymentalne”. Większość zdjęć odbędzie się wiosną i latem 2019 r.

Aktorzy

Svetlana Chhodchenkova jest jedną z najjaśniejszych gwiazd współczesnego kina rosyjskiego. Jej debiut miał miejsce w pierwszym roku Schukin Theater School, kiedy Stanislav Govorukhin, przyciągnięty niesamowitym, czysto rosyjskim pięknem dziewczyny, zobaczył w niej główną bohaterkę powieści filmowej „Błogosław kobietę”. Obraz, ledwo wychodzący, stał się kultem, a Chodczenkowa, która nazywa się „obudził się sławny”.

Ale, jak przyznaje sama aktorka, rola w filmie Govorukhina prawie odegrała z nią okrutny żart. Dyrektorzy widzieli w Svetlanie wyjątkowo delikatną, życzliwą i zgodną dziewczynę i nie zostali zaproszeni do roli w innym planie. Przez kilka lat aktorka musiała walczyć z istniejącym obrazem, udowadniając, że może grać różne postacie, w tym negatywne. Najlepszym tego dowodem jest hollywoodzki hit Wolverine: Immortal i rosyjski film Bloody Lady Bathory.

Teraz aktorka ponownie spróbuje siebie w nowej roli, grając kobietę, której psychika powoli zapada się pod wpływem winy. Jej głównym partnerem będzie 23-letnia Alexandra Krotkova, znana dotychczas widzom tylko jako epizodyczna rola w serialu telewizyjnym Bad Weather.

Wśród aktorów filmu „Ona ma inne imię” z 2020 r. Wspomniany jest Holender Jacob Dil, który lekką ręką Kirill Serebrennikov zagrał w dwóch rosyjskich dramatach historycznych: „Drogi Hansie, drogi Piotrze” i „Raju”.

Data premiery filmu „Ona ma inne imię” jest dobrze znana filmowcom. Miejmy nadzieję, że czekają na naprawdę niezapomniane spotkanie ze sztuką, które pozwoli ci zapamiętać prawdziwe wartości życia i docenić najbliższych.