Kolorowanka na Nowy Rok 2020

Oryginalna noworoczna kolorystyka pomoże skrócić czas w oczekiwaniu na ferie zimowe, a my jesteśmy gotowi zaoferować wiele pomysłów dla dzieci i dorosłych: zdjęcia z wizerunkiem Szczura (symbol nadchodzącego roku), a także kartki do kolorowania na Nowy Rok 2020.

Kolorowanki dla dzieci

Oczywiście dzieci uwielbiają najbardziej „ożywiać” różnorodne zdjęcia!

Dla najmniejszych

Jeśli Twoje dziecko ma już 1,5 roku, nadszedł czas, aby zaoferować mu fascynującą kolorystykę małych zdjęć. Niech pierwsza kolorystyka dla dziecka, zaproponowana przez ciebie na Nowy Rok 2020, będzie tak prosta, jak to możliwe, a postacie przedstawione na zdjęciu - dobrze znane okruchy:

  • jodełka;
  • bałwan;
  • bohaterowie twoich ulubionych kreskówek;
  • Zabawki świąteczne

Naukowcy twierdzą, że dekorowanie w młodym wieku to nie tylko ekscytująca gra. W procesie „ożywiania” obrazu dziecko rozwija zdolności motoryczne rąk, logiczne myślenie i wyobraźnię, a także otrzymuje ważną wiedzę dla rozwoju otaczającego go świata.Rada! Gotowy sztylet można ostrożnie wyciąć, przymocować do niego nić i przymocować do choinki. Uwierz mi, dziecko będzie dumne ze swojej własnej biżuterii i na pewno pokaże je gościom.

Dla przedszkolaków

W wieku 4-5 lat dziecko ma już doświadczenie z ołówkami i farbami, więc kolorystyka na Nowy Rok 2020 może być trudniejsza, większa i bardziej szczegółowa.

Rada! Jeśli dziecko nie ma cierpliwości do ukończenia pracy na raz, nie nalegaj. Pozwól mu odpocząć, a następnie narysuj obraz, kiedy ma ochotę.

Dla uczniów szkół podstawowych

W klasach 1-4 dzieci naprawdę lubią rozwiązywać łamigłówki logiczne, dzięki czemu można im zaoferować nie klasyczną kolorystykę, ale opcje z niespodzianką. Jeśli w takich zadaniach warunek jest w języku angielskim, dziecko będzie mogło jednocześnie utrwalić swoją wiedzę na temat „koloru”, który właśnie odbywa się w szkole podstawowej.


Inną ciekawą opcją dla zadań dla małych mądrych jest dekorowanie obrazu, który najpierw trzeba narysować, łącząc kolejno ponumerowane punkty.

Rysunek Świętego Mikołaja

Wiele dzieci co roku pisze listy do Świętego Mikołaja, przekazując swoje rysunki w prezencie. Dzieciom można zaproponować, aby dały dobremu magowi swój własny zdobiony obraz.

Symbol 2020 - Szczur

Szczur będzie symbolem Nowego Roku 2020, co oznacza, że ​​kolorystyka, na której przedstawione są szczury lub myszy, będzie istotna.

Może to być:

  • słodkie realistyczne zwierzęta;
  • postaci z kreskówek (Myszka Miki, Ratatuj i ich przyjaciele);
  • myszy i szczury w ubraniach.


Rada! Zaproś dziecko do kreatywności i spraw, aby zwykła kolorystyka, która przedstawia symbol 2020 r. - Szczur (lub mysz), stanie się noworoczna.

Aby to zrobić, wystarczy narysować choinkę, kulki, gwiazdy, świąteczne serpentyny i prezenty w tle.

Karta noworoczna

Ręcznie robione pocztówki są dziś niezwykle popularne. Ale niestety nie każdy może po prostu wziąć pusty arkusz i narysować od podstaw oryginalną gratulację. W takim przypadku oryginalne karty do kolorowania nie pomogą. Wystarczy zebrać jasne odcienie i „ożywić” obraz. Oczywiście zawsze możesz dodać coś do istniejących elementów, dzięki czemu życzenia noworoczne są jeszcze bardziej kreatywne.


Rada! Niektóre elementy pocztówki mogą być obszerne. Na przykład choinka, piłki, zabawki, tarcza zegarka lub serpentyny.

Plakat

Szkoła potrzebuje pięknej noworocznej gazety, a ty nie masz absolutnie czasu na jej produkcję? Oferujemy dwa proste rozwiązania tego problemu:

  • Wydrukuj poszczególne elementy (choinka, Święty Mikołaj, Snegurochka, noworoczni bohaterowie, Krysk itp.), Pokoloruj je, wytnij i zrób gazetę w formie kolażu.
  • Wydrukuj plakat na drukarce i po prostu go udekoruj, dodając gratulacje i życzenia w oknach (możesz rymować).Rada! Noworoczne plakaty do kolorowania można również wykorzystać do stworzenia karty kolażu. Aby to zrobić, po prostu wklej zdjęcia do okien na obrazie.

Kolorowanki dla dorosłych

Czy uważasz, że dekorowanie to rozrywka dla dzieci? Więc się mylisz! Psychologowie twierdzą, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod relaksu, która pomaga wyzdrowieć z ciężkiego dnia pracy, odwrócić uwagę od istniejących problemów i pokazać ich zdolności twórcze, które niestety nie zawsze występują w dorosłym życiu.

Zwracamy uwagę na wybór dość złożonych noworocznych kolorowanek, które zainteresują zarówno nastolatków, jak i dorosłych.


Nawiasem mówiąc, takie obrazy można malować nie tylko ołówkami lub flamastrami, ale także długopisami helowymi, farbami akwarelowymi lub akrylowymi.