Imieniny w 2020 roku na miesiące

Czy wiesz, że większość ludzi obchodzi dziś urodziny i dzień anioła w różne dni? Oferujemy, aby dowiedzieć się, kiedy przypada dzień imienin w 2020 r., A także kiedy należy pogratulować rodzinie, przyjaciołom i krewnym na wakacjach, czytając pełną listę imion kościelnych (według dat i miesięcy).

Tajemnice nazw

Imieniny (lub Angel Day) - wakacje wystarczająco długo. Źródła historyczne zachowały informację, że istniała w Rosji już w XVII wieku, choć wielu uczonych uważa, że ​​pojawiła się znacznie wcześniej i jest jedną z tradycji bizantyjskich, która zapuściła korzenie w naszych ziemiach wkrótce po chrzcie rosyjskim.

Imieniny to dzień czci świętego, którego imię nosi osoba. Warto zauważyć, że może być kilka takich dni w roku.

Wybór nazwy

Od czasów starożytnych, przed obrzędem chrztu, rodzice wybrali imię dla dziecka, kierując się specjalną książką Święci (miesiące). Na jego stronach zebrane są wszystkie imiona świętych kanonizowanych przez Kościół wraz z dniami, w których ich pamięć jest czczona. Zgodnie z chrześcijańskimi tradycjami możesz wybierać imiona spośród tych, które przypadają na urodziny dziecka (a także na 7 i 40 dzień od momentu urodzenia) lub w dniu sakramentu chrztu (jeśli nie jest wykonywany w 40 dniu urodzenia).

Ponieważ w dawnych czasach priorytetem były imiona świętych, które patronują dniu urodzenia, więc Dzień Anioła dla wielu zbiegł się z Urodzinami. Dzisiaj możliwe są inne opcje. Na przykład dzieci są często chrzczone bez koordynacji z kalendarzem kościelnym, a nawet nadają imiona, których nie ma w Świętych.

Kiedy imię brzmi Świętość

Bez względu na to, czy imię jest właściwie wybrane, czy nadane dziecku z jakichkolwiek innych powodów, wraz z nim osoba otrzymuje ochronę pewnego świętego. W związku z tym, określając miesiąc, w którym daty mają uhonorować patrona, określisz, kiedy świętować w 2020 r. Imieniny (lub anioła).

Ważne! Jeśli w danym dniu nie ma żeńskich imion, można wybrać analogię do męskiego imienia wskazanego w Świętych (Iwan → Iwanna; Wasilij → Wasilisa; Aleksander → Aleksander itp.).

Gdy nazwa nie jest w Svyatki

Kierując się modą, rodzice mogą wybrać dla dziecka imię niechrześcijańskiego pochodzenia. Co robić w tym przypadku? Czy to oznacza, że ​​dana osoba zostanie pozbawiona ochrony z góry? Jeśli dana osoba została już nazwana doczesnym imieniem, którego nie ma w Świętych, to po chrzcie możesz po prostu wybrać inne imię (zgodne z doczesnym lub inne od niego). W tym przypadku w życiu codziennym zostanie użyta nazwa wskazana w metrykach, a podczas wykonywania wszelkich obrzędów chrześcijańskich (i to jest ważne!) - nazwa nadana podczas chrztu.

Jeśli dorosły nie wie, jak się nazywał podczas chrztu, może zwrócić się do Kościoła po sakrament zmiany imienia, już świadomie wybierając swojego patrona.

Imię dzień po dniu i miesiącu

Do tej pory strony miesiąca mają ponad 5000 nazwisk. Powiemy Ci, jak nawigować po datach i określić, kiedy obchodzić imieniny w 2020 roku. Aby to zrobić, musisz:

  1. Zobacz sugerowane listy nazwisk
  2. Znajdź świętego, którego imię otrzymałeś podczas chrztu;
  3. zapytaj, ile razy w roku jego pamięć jest szanowana.

Ważne! Nie każdy dzień wskazany przez twoje imię jest imieninem, ponieważ jest wielu świętych o tym samym imieniu. Zalecamy, aby dowiedzieć się więcej o swoim patronie i jego czynach, a także poszukać jego imienia w kalendarzu prawosławnym na rok 2020.

Stycznia

W pierwszym miesiącu roku kalendarzowego prawosławni chrześcijanie obchodzą największe święto - Boże Narodzenie. Również w styczniu 2020 r. Wszyscy ci, których patroni są czczeni według Świętych, będą obchodzić Dzień Imienia, a mianowicie:

Luty

Ostatni miesiąc zimy będzie nie mniej bogaty w imieniny - w lutym 2020 r. Obchodzony będzie Dzień Anioła:

Marzec

Wraz z nadejściem wiosny kalendarzowej obchody świętego patrona będą następujące:

Kwietnia

W kwietniu zebrano nie mniej popularne i oryginalne imiona według świętych. W tym roku będzie można pogratulować posiadaczom następujących nazwisk urodzonych w kwietniu:

Maj

W ostatnim wiosennym miesiącu jest wiele męskich imion. Dlatego dziewczynki, które urodziły się (lub zostały ochrzczone) w tym miesiącu, mogą nosić imię świętego mężczyzny. Tak więc w maju męskie nazwiska są warte spojrzenia na Alexandrama, Eugene'a, Vasilisę, Anastasię, Antonina.

Zobacz pełną listę imion męskich i żeńskich w pliku:

Czerwca

W pierwszym miesiącu lata obchodzony będzie Dzień Anioła:

Lipiec

W lipcu oddają cześć świętym prawosławnym noszącym następujące imiona:

Sierpnia

Urodzony lub ochrzczony w sierpniu, warto poszukać swojego patrona i imienin na tym talerzu:

Wrzesień

Przez pierwszy miesiąc jesieni Święci oferują takie imiona męskie i żeńskie. Jeśli twój patron jest również czczony w tym miesiącu, możesz bezpiecznie świętować Dzień Anioła.

Październik

Drugi miesiąc jesieni daje wakacje właścicielom takich nazw:

Listopad

Osoby urodzone w listopadzie znajdą datę imienin na tej liście nazwisk w ostatnim miesiącu jesieni 2020 r .:

Grudnia

W pierwszym miesiącu zimy obchodzony będzie Dzień Anioła:

Jak świętować imieniny

W odróżnieniu od przyziemnych urodzin, Imieniny są wypełnione głębokim duchowym znaczeniem, co oznacza, że ​​najważniejszą rzeczą w obchodach nie jest uczta, gratulacje i prezenty, ale element duchowy.

W Dzień Anioła musisz pamiętać o swoim patronie. Zaleca się odwiedzić świątynię, przyjąć komunię i spowiedź, modlić się, dziękować za pomoc i, jeśli to konieczne, zwracać się do swojego wstawiennika z prośbą.

Ważne! Jeśli imieniny przypadają na okres postu, uroczystość zostaje przełożona na następny dzień wolny, a menu jest przygotowywane z uwzględnieniem obecnych ograniczeń.

Jako prezent w Imieniny musisz poszukać czegoś „dla duszy”. Jeśli ktoś jest wierzący, najlepszym prezentem będzie spersonalizowana ikona, naczynie na wodę święconą lub książka o duchowej zawartości. Dla dzieci tego dnia najlepiej wybrać kolorową Biblię dla dzieci.

Oczywiście małe święto z okazji Dnia Anioła nie jest zabronione, ponieważ jest to świetna okazja, aby spotkać się z przyjaciółmi i dać urodzinowemu chłopcu nie tylko oryginalny prezent, ale także najcenniejszą rzecz - radość z komunikacji.