DIY 2020 szczęśliwego nowego roku napis

Przed długo wyczekiwanymi świętami Nowego Roku oferujemy odebranie oryginalnego napisu „Szczęśliwego Nowego Roku 2020”, a także innych interesujących pomysłów na wnętrze w roku Szczura oraz wykonanie dekoracji do domu lub biura własnymi rękami.

Girlandy z papieru

Najłatwiejszym i najtańszym sposobem dekoracji pokoju są papierowe girlandy. Istnieje wiele opcji takiego wystroju, w którym napis „Szczęśliwego Nowego Roku” i sama liczba 2020 jest wykonywana przy użyciu różnych technologii.

W zależności od dostępności materiałów i indywidualnych preferencji możesz zrobić girlandę:

 1. Po wydrukowaniu liter na drukarce;
 2. rysowanie wszystkiego ręcznie na białym kartonie;
 3. wycinanie elementów z papieru wielokolorowego;
 4. przy użyciu techniki ażurowej vytyanka.

Jeśli masz czas i pragnienie, zalecamy wypróbowanie czwartej opcji, ponieważ taki wystrój będzie wyglądał wyjątkowo delikatnie. Robienie koronkowych liter jest bardzo proste. Wystarczy pobrać szablony, z których można zebrać napis „Szczęśliwego Nowego Roku 2020”, wydrukować je na zwykłym papierze (1 lub 2 na arkuszu) i wyciąć wzdłuż konturu.

Ważne! Zestaw składa się z 9 elementów, ponieważ zero i litera „o” wyglądają tak samo, a pozostałe litery w słowach są powtarzane.O wiele łatwiej jest wydrukować gotowe flagi, jeśli masz drukarkę kolorową. W takim przypadku pozostaje tylko zebrać wszystkie elementy na przezroczystej żyłce (lub naprawić na innej podstawie za pomocą miniaturowych dekoracyjnych spinaczy do bielizny). Gotowy napis można umieścić wzdłuż ściany lub zawiesić pod sufitem.

Oto kolejna wersja baneru noworocznego, którą możesz łatwo i szybko zrobić samodzielnie. Zadanie jest tak proste, że zebranie napisu „Szczęśliwego Nowego Roku!” na sezon wakacyjny 2020 jest możliwy z dziećmi. Takie wspólne robótki będą bardzo popularne wśród dzieci.

Rada! Wydrukuj każdą literę w 2 egzemplarzach i sklej ze sobą te same flagi. Taka girlanda okaże się bardziej gęsta i dwustronna.


Litery „M” i „O” w girlandzie są powtarzane.

Jeśli potrzebujesz tylko pięknego plakatu, możesz użyć gotowych napisów. Są również przydatne do robienia kart własnymi rękami i dekorowania prezentów noworocznych.
Filcowe napisy

Robótki, które umiejętnie posiadają igłę i maszynę do szycia, mogą stworzyć niezwykłą girlandę z filcu w Nowy Rok.

Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

 • szmaty z tkaniny w różnych odcieniach;
 • wzory liter drukowane na papierze;
 • elementy wystroju;
 • nożyczki;
 • nici do szycia dekoracyjnego;
 • Wytrzymała żyłka do przypięcia odcinka głowy.

Możesz użyć dowolnych liter jako szablonu. Na przykład poniższe zdjęcia można pobrać i przenieść na tkaninę za pomocą kalki lub po prostu śledząc każdą wstępnie wyciętą literę.Rada! Możesz ozdobić napis sztucznym śniegiem lub zwykłą watą.

Obszerne litery na poduszki

Kolejny ciekawy pomysł dla tych, którzy lubią szyć. Dzięki tym poduszkom możesz nie tylko ozdobić sofę w salonie, ale także wykorzystać je jako niezwykłe rekwizyty do zdjęć noworocznych.

Oczywiście, aby uszyć całkowicie napis „Szczęśliwego Nowego Roku!” będzie za długo, a nawet taka liczba mini-poduszek w formie listów raczej nie będzie używana w przyszłości (chyba że można je przedstawić gościom jako prezent z pamiątkami). Ale cztery poduszki, z których możesz dodać liczbę 2020, zrób to sam, wcale nie jest trudne. Ponadto poduszki na palce z pewnością znajdą swoje miejsce w każdym wnętrzu.

Słowa ze sklejki

Ostatnio różne inskrypcje wykonane ze sklejki zyskały dużą popularność w dekoracji wnętrz.

Oczywiście, aby zrobić takie powitanie, potrzebujesz specjalnego narzędzia i umiejętności obróbki drewna. Ale mając wielką ochotę stworzyć kreatywny wystrój, arkusz sklejki i odrobinę cierpliwości, możesz zaskoczyć gości własną biżuterią.

Napis styropianowy

Alternatywą dla liter wykonanych ze sklejki są obszerne napisy wykonane ze styropianu. Materiał ten można przetwarzać znacznie łatwiej niż sklejkę, a powstałe litery będą lekkie, co ułatwi korzystanie z nich na różne sposoby:

 • powiesić na choince;
 • postawiony na półce;
 • zawiesić się na żyłce;
 • przyklej się do ściany.

Zaletą piankowego wzoru jest również fakt, że można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnętrznych ścianach budynków.

Proces produkcyjny polega na tym, że napis szablonu rysunku (litery i cyfry) zostaje przeniesiony na powierzchnię pianki, po tym jak wyrażenie „Szczęśliwego Nowego Roku 2020” zostanie wycięte osobną literą lub jako cały element i ozdobione.

Rada! Jeśli planujesz pokryć wystrój pokoju farbą, musisz to zrobić z wyprzedzeniem, aby w sylwestra napis nie wydzielał charakterystycznego zapachu.

Świąteczny blichtr w formie listów

Dodaj świąteczny blask do wnętrza i stwórz niezbędną atmosferę, pomoże piękny napis „Szczęśliwego Nowego Roku 2020” z noworocznego blichtru.

Wykonanie takiego wystroju jest bardzo łatwe. Będzie to wymagało:

 • deszcz;
 • mocny, ale łatwo zginający drut;
 • Styropian do stojaka.

Cały proces tworzenia napisu ogranicza się do trzech kroków:

 1. Produkcja drucianej ramy.
 2. Zawijanie ramki za pomocą blichtru (możesz użyć koloru dla każdej litery).
 3. Mocowanie napisu na stojaku.

Rada! Jeśli chcesz, aby litery były płaskie, ale duże, utwórz ramkę z grubego kartonu (wystarczy dowolne stare pudełko).

Napis z balonów

Balony są niezbędnym atrybutem świąt, a Nowy Rok nie jest wyjątkiem.

Opcja numer 1 - gotowe numery

Takie wypełnione helem kulki można tanio zamówić w dowolnym mieście. Zobacz, jakie żywe zdjęcia noworoczne można zrobić za pomocą takich rekwizytów.

Opcja nr 2 - liczby z wielu piłek

Oczywiście stworzenie takich liczb zajmie trochę czasu. Bez umiejętności najtrudniej jest osiągnąć taki sam rozmiar kulek. Ale tworząc kilka pierwszych klastrów, jak pokazano na filmie, możesz łatwo stworzyć trójwymiarowy symbol 2020 roku.

Warto zauważyć, że tak interesujący wystrój można wykorzystać nie tylko na Nowy Rok, ale także na Urodziny, więc nawet jeśli nie zrealizujesz pomysłu na święta Nowego Roku, pamiętaj, aby zachować go dla siebie na przyszłość.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tworzenia liczby 2 z balonów, zobacz wideo (zero jest tworzone przez analogię):