Projektowanie kuchni 2019-2020

Jeśli planujesz zaktualizować wnętrze domu lub mieszkania, sugerujemy dowiedzieć się, który modny projekt możesz wybrać do kuchni, biorąc pod uwagę aktualne trendy w latach 2019-2020, a także wyciągnąć ciekawe zdjęcia z projektowania mebli i przestrzeni.

Planujemy naprawić

Wybierając projekt, geometrię i konstrukcję mebli kuchennych, a także odgrywając przestrzeń w kuchni, należy przejść od takich czynników, jak:

 • wielkość pokoju;
 • liczba osób, które będą jednocześnie w kuchni;
 • naturalne natężenie światła (rozmiar i położenie okna);
 • sprzęt, który jest już w magazynie lub zostanie zakupiony;
 • wymagania dotyczące rozmieszczenia urządzeń (zasady instalowania pieców gazowych i kotłów, względne położenia pieców, piekarników i urządzeń chłodniczych itp.).
Aby stworzyć wygodną, ​​funkcjonalną i przestrzenną przestrzeń odpowiadającą Twoim upodobaniom estetycznym, należy wziąć pod uwagę wiele ważnych niuansów, od kombinacji materiałów i kolorów po tkaniny i elementy dekoracyjne, które podkreślą wybrany styl i stworzą przytulną atmosferę.

Meble kuchenne

Głównym elementem przestrzeni kuchennej są meble, których lokalizacja w dużej mierze determinuje postrzeganie przestrzeni i komfort gospodyni. W zależności od geometrii i powierzchni pomieszczenia możliwe są takie opcje mebli kuchennych:

 1. liniowy
 2. W kształcie litery U;
 3. kątowy;
 4. półwysep;
 5. wyspa

Spójrzmy na funkcje każdej lokalizacji.

Liniowy

Najpopularniejszy dziś rodzaj mebli kuchennych, optymalny do małych pomieszczeń lub wąskich długich pomieszczeń. Taki zestaw idealnie wpasuje się w przestrzeń kuchenną małego mieszkania w mieście.

Narożnik

Kolejna dość popularna opcja dla mebli kuchennych. Zainteresowanie takimi kuchniami wynika z faktu, że układ narożnika można łatwo dopasować do prawie każdego pomieszczenia.

W kształcie litery U.

W praktyce w małych mieszkaniach miejskich układ mebli w kształcie litery U jest rzadki, ale dla dużej przestronnej kuchni wiejskiego domu ta opcja będzie naprawdę interesująca.

Warto zauważyć, że w takich zestawach słuchawkowych jedna z ich powierzchni może działać jako zwarty stół (jak na zdjęciu) lub wpaść w piękny licznik słupków.

Półwysep

Z reguły jest to oryginalna interpretacja kuchni narożnej lub w kształcie litery U, w której jeden z elementów wydaje się oddzielać strefę gotowania i jadalnię. Takie opcje mebli stały się szczególnie popularne wraz z pojawieniem się mody w apartamentach typu studio. Ale nawet w zwykłym dużym pokoju półwyspowa kuchnia pozwoli ci zorganizować podział na strefy i stworzyć przytulną atmosferę.

W zależności od decyzji projektowej na „półwyspie” można zlokalizować:

 • powierzchnia robocza;
 • jadalnia;
 • licznik słupków;
 • a nawet piec lub zlew (rzadko ze względu na złożoność realizacji technicznej).

Wyspa

Być może najbardziej spektakularna i najbardziej luksusowa opcja, na którą mogą sobie pozwolić tylko właściciele przestronnych apartamentów lub dużego wiejskiego domu.

Główną atrakcją takiej kuchni jest samodzielna „wyspa”, na której często znajduje się powierzchnia do pracy lub gotowania.

Sugerujemy ocenę na zdjęciu, jak stylowa i nietypowa może być ta opcja projektowania w różnych decyzjach stylistycznych.


Style wnętrz

Wybierając najlepszą opcję wyposażenia kuchni, warto rozważyć pożądany styl wnętrza. Trendy w modzie 2019-2020 są bardzo różnorodne i pozwalają każdemu wybrać projekt kuchni w oparciu o indywidualne preferencje.

Kraj (rolnik)

Ciepło i przytulność nieodłącznie związane ze stylem wiejskiego domu tworzą atmosferę ciszy i spokoju w takiej kuchni.

Dla stylu gospodarstwa są charakterystyczne:

 • naturalne drewno;
 • proste i jednocześnie stylowe tkaniny;
 • ręcznie robiony wystrój.

Rustykalny

Wnętrze jest „antyczne” z mnóstwem masywnych elementów wykonanych z drewna. Wystrój jest szeroko stosowany:

 • kamień naturalny;
 • produkty kute;
 • skórzana tapicerka;
 • starzejące się rzeczy.

Ekologiczny

Eko styl w projektowaniu kuchni charakteryzuje się przede wszystkim połączeniem jasnych kolorów i odcienia soczystej młodej zieleni. Ważne jest, aby stworzyć wrażenie przestronności i swobody w pomieszczeniu, aby ludzie w nim wydawali się być przenoszeni na przytulny leśny trawnik.

W takim wnętrzu żywe rośliny wyglądają bardzo harmonijnie. Alternatywą dla doniczek w kuchni może być oryginalny projekt obszaru roboczego z wizerunkiem lasu, obszaru przybrzeżnego lub kwiatów.

Nowoczesny

W przeciwieństwie do poprzednich opcji, nowoczesność to zwięzłość linii i maksymalna funkcjonalność.

Skandynawski

Uwielbiaj wnętrza w jasnych odcieniach - wybierz elegancję i wyrafinowanie skandynawskiego stylu. Jednocześnie nie będzie źle dodać kilka jasnych impregnacji do nastroju skandynawskiej palety. Może to być wyrafinowany wystrój, modny żyrandol, elegancka dekoracja okna lub tapicerka mebli tapicerowanych.

Minimalizm

Przez wiele lat minimalistyczne wnętrza kuchenne nie pozostawiają modnego Olympusa. Prostota i zwięzłość w takich pokojach łączą się z wyrafinowaną estetyką poszczególnych elementów wystroju, a funkcjonalność i elastyczność przestrzeni stwarza najbardziej komfortowe warunki do realizacji najodważniejszych pomysłów kulinarnych.

Loft

Stylistyka industrialno-miejska będzie niezwykle istotna w 2020 roku, co oznacza, że ​​projekt kuchni w stylu loftu (lub nawet całe wnętrze mieszkania zaprojektowane w tym kierunku) jest właściwym wyborem dla młodych i kreatywnych.

Ten kierunek nie toleruje hałd. Pokój powinien mieć wystarczająco dużo miejsca i światła. Tylko w tych warunkach wnętrze zrobi właściwe wrażenie.

Trendy etniczne

Obecnie istnieje wiele obszarów etnicznych, z których każdy ma swoją własną specjalność. W zależności od kultury i kulinarnego kraju, który inspiruje właściciela mieszkania lub domu, kuchnię można urządzić w orientalnym, chińskim, japońskim, afrykańskim lub innym stylu etnicznym.

Eklektyzm

Projektowanie kuchni może być równie skuteczne przy mieszaniu stylów odpowiednich na przełomie 2019-2020. Technikę tę nazwano „eklektyzmem”. Oczywiście należy łączyć elementy właściwe w różnych kierunkach, ostrożnie, wyraźnie wyczuwając granicę między oryginalnością a brakiem smaku.