Jarmarki bożonarodzeniowe w Europie 2019-2020

Z początkiem zimy można zanurzyć się w atmosferze najmilszych, najbardziej bajecznych i jasnych wakacji, które mogą naładować pozytywną energię przez cały rok. Najlepiej jechać do Europy, na słynne jarmarki bożonarodzeniowe, które w latach 2019-2020 będą wyjątkowo hojne i różnorodne. Tutaj możesz zaopatrzyć się w oryginalne prezenty w bardzo przystępnych cenach, bawić się i skosztować pysznych dań kuchni narodowej.

Wiedeń

Stolica Austrii znana jest z wielowiekowych tradycji świętowania Bożego Narodzenia i organizowania jarmarków. Nic dziwnego, że od pierwszych dni grudnia przybywają tu turyści przyciągani rozmiarem i różnorodnością wydarzeń. Aby dostać się do bajki noworocznej, wystarczy odwiedzić park Rauthaus (Ratusz), położony w historycznym centrum Wiednia, obok placu o tej samej nazwie.

W 1975 r. Władze miasta postanowiły wykorzystać malowniczą „oazę” do największych targów metropolitalnych, które cieszą oko, serce i żołądek. Rocznie buduje się tu ponad 150 straganów, oferujących kolorowe pamiątki, produkty lokalnych rzemieślników, pyszne dania i napoje. Do najpopularniejszych przysmaków należą słynne grzane wino austriackie, strudel jabłkowy, placek Sachera i placek Esterhazy, które stały się znakiem rozpoznawczym tego kraju.

Wiedeń jest jednym z najbezpieczniejszych miast europejskich. Musisz przyjechać tutaj z całą rodziną, aby jeździć na najnowszych przejażdżkach, podziwiać ogromną choinkę w centrum targów, a także uczestniczyć w wyjątkowych kursach mistrzowskich, w których dzieci będą uczyć się mądrości gotowania i robótek ręcznych.

Kiedy: 17 listopada - 24 grudnia.

Gdzie: Rathauspark W, 1010 Wiedeń, Austria.

Berlin

Serce życia politycznego kraju w Boże Narodzenie zamienia się w stolicę magii i piękna. Już pod koniec listopada berlińskie ulice przymierzają świąteczny strój, aw najbardziej popularnych miejscach wśród turystów i mieszkańców otwarte są hałaśliwe targi. To w Niemczech wyróżniają się szczególnym przepychem i zakresem. Każde miasto stara się zaprezentować swój ekskluzywny program, a Berlin nie jest wyjątkiem.

Oczywiście numerem jeden są Świąteczne Targi Magiczne w starej dzielnicy Mitte. W pobliżu znajdują się główne budynki administracyjne Niemiec - Bundestag, Bundesrat i rząd federalny.

W tak wspaniałym otoczeniu szczególnie miło jest wypić kieliszek grzanego wina lub filiżankę gorącej czekolady, uzupełniając je tradycyjnymi niemieckimi wypiekami. Rolnicy ze stolicy prezentują swoje produkty na targach, których również nie można ominąć. A po świątecznych smakołykach możesz długo chodzić od straganu do straganu, wybierając ręcznie robione prezenty przywiezione z różnych stron świata.

Popularność Magii Świąt Bożego Narodzenia wymownie potwierdzają statystyki: rocznie odwiedza ją ponad 600 000 turystów. Jedyny minus - wejście kosztuje 1 €. Ale to niewielka opłata za naprawdę niezapomniane wrażenia. Ponadto w dni powszednie do godziny 14:00 targi można zwiedzać za darmo.

Gdzie: Leipziger Strasse 65, Berlin, Niemcy.

Kiedy: 26 listopada - 31 grudnia.

Strasburg

Francuskie miasto, które otrzymało tytuł „parlamentarnej stolicy Europy”, słynie również z jarmarków bożonarodzeniowych. Odbywają się one od 1570 roku i są uznawane za najstarsze w kraju.

Obecnie w 11 obszarach miejskich zainstalowano ponad 300 domków z dekoracjami świątecznymi, pamiątkami i napojami. Targi na placu Klebera zostały uznane za najbardziej popularne, w ostatnich latach „uchwyciły” i otaczające je ulice. Pasaże handlowe znajdują się wśród najpiękniejszych budowli miasta o długiej historii. Targi mają szczególną atmosferę, której nie znajdziesz w żadnym innym zakątku ziemi.

Błyszczące światła, wykwintne witryny sklepowe z modnymi sklepami i pośród tego blasku zapiera dech w piersiach wiele kolorowych przedmiotów. A także hałaśliwą zimową zabawę i 30-metrową choinkę w samym centrum historycznego placu.

Po udanej wycieczce zakupowej koniecznie musisz zjeść ucztę na smażonych kasztanach, mówią, że we Francji są niesamowicie smaczne. Apetycznie trzeszczące gorące owoce i kieliszek grzanego wina ... oto jest - prawdziwy duch europejskich świąt Bożego Narodzenia.

Gdzie: Place Kléber, Strasbourg, France.

Kiedy: 23 listopada - 30 grudnia.

Praga

Najpiękniejsze miasto w Europie Wschodniej z nadejściem Bożego Narodzenia staje się jeszcze bardziej olśniewające. Targi tutaj robią niezapomniane wrażenie, nie tylko w asortymencie, ale także w malowniczości. Drewniane stragany i choinki urządzone w tradycyjnym europejskim stylu wyglądają niesamowicie na tle starożytnych budynków o różnych stylach i epokach.

Przede wszystkim powinieneś udać się na Rynek Starego Miasta, w samym sercu historycznej Pragi. Tutaj, wśród domów z aromatycznym jedzeniem i pamiątkami, znajduje się szopka bożonarodzeniowa z oswojonymi zwierzętami. Można je karmić, głaskać i fotografować jako pamiątkę.

Po potraktowaniu „mniejszych braci” musisz sam zjeść. Wśród autentycznych przysmaków, które są przygotowywane na oczach zwiedzających: szynka, grillowana na rożnie, pyszne pyszne kiełbaski, grillowane węgierskie płaskie placki „langos” z sosem czosnkowym, naleśniki „rzeźnik”, pierniki i glazurowane pierniki, słodki teasel. Grog, gorąca czekolada, grzane wino lub lokalny napój z miodu pitnego pomogą utrzymać ciepło w zimnie.

Prawie każdy kiosk sprzedaje ręcznie robione pamiątki: słynną czeską ceramikę i szkło, drewniane zabawki, lalki w strojach ludowych i luksusowe haftowane koronki. A do wieczora plac jest wypełniony muzyką - zespoły szkolne i ludowe wykonują kolędy.

Gdzie: Staroměstské nám, Praga, Republika Czeska.

Kiedy: od 30 listopada 2018 r. do 6 stycznia 2020 r.

Kopenhaga

Najsłynniejsze targi stolicy Danii znajdują się w parku Tivoli, słynącym z luksusowych atrakcji i niepowtarzalnego designu. Odwiedzając jarmark bożonarodzeniowy, możesz nie tylko jeść i zaopatrywać się w prezenty, ale także dobrze się bawić. To nie wszystko.

Wydarzenie Tivoli wyróżnia się wyjątkowym wystrojem, który co roku opracowuje John Loring, honorowy projektant domu jubilerskiego Tiffany. Jarmark bożonarodzeniowy jest w pełni zgodny z miejscem kultu, w którym się znajduje. Podróży między straganami towarzyszy muzyka klasyczna i oszałamiające oświetlenie. Taka atmosfera osadzona jest w wysublimowany sposób i zamienia każdy, nawet najmniejszy zakup, w prawdziwy cud. A wraz z nadejściem nocy nad parkiem rozkwitają fajerwerki.

Gdzie: Vesterbrogade 3, Kopenhaga, Dania

Kiedy: 16 listopada 2019 r. - 5 stycznia 2020 r.

Florencja

Główne miasto regionu Toskanii, w środkowych Włoszech, ma wiele regali. Jest to jeden z punktów odniesienia nowoczesnego przemysłu modowego, największego centrum historycznego, kulturalnego i turystycznego. Architektura Florencji jest bogata w zabytki renesansu, gromadzone są dzieła Donatello, Michała Anioła i Leonarda da Vinci. W tak wyjątkowym mieście jarmarki bożonarodzeniowe pasują do siebie.

Najbardziej imponujące jest na placu Santa Croce, naprzeciwko bazyliki o tej samej nazwie z XIII wieku. Ten piękny budynek w późnym stylu romańskim służy jako dekoracja drewnianych straganów w duchu tyrolskich domków, takich jak róg obfitości obsypujący gości włoskimi przysmakami i pamiątkami.

Tutaj możesz kupić ozdoby choinkowe, prezenty, ceramikę i ubrania. Przede wszystkim zaleca się spróbowanie lokalnych potraw: serów, mięsa i win toskańskich producentów.

Gdzie: Piazza di Santa Croce, 16, Florencja, Włochy.

Kiedy: 1 grudnia - 6 stycznia, z wyjątkiem Bożego Narodzenia, 25 grudnia.

Edynburg

Historyczną stolicę Szkocji najlepiej odwiedzić w Boże Narodzenie. Dokładny cel podróży to: Princes Street Gardens City Park, w którym odbywa się największy targ wakacyjny.

Zielona strefa, ukochana przez mieszkańców Edynburga i gości stolicy, zachwyci Cię świątecznym widokiem i zabawnymi atrakcjami. W tym spiralne wzgórze, z którego zejścia zapiera dech w piersiach. Gdy zapłacisz za taką rozrywkę, możesz jeździć cały dzień, co dzieci i dorośli robią z wielką przyjemnością. Diabelski młyn zainstalowany w najwyższym punkcie parku pozwoli Ci zobaczyć miasto błyszczące światłami, a ogromne lodowisko pomoże ci się ogrzać, gdzie nie będziesz stać przez minutę.

Zgodnie z oczekiwaniami w zimnych porach roku jedzenie i napoje podawane są w upale: pieczone kiełbaski z krwi i ziemniaki, a także narodowe danie z haggii z podrobami jagnięcymi z płatkami owsianymi, smalcem, cebulą i przyprawami. Możesz ogrzać się narodowym napojem whisky lub grzanym winem o mniejszym stopniu „stopnia”.

Na słodycze są fontanny czekoladowe, grill z pianek i pianek, a także deser „Cranachan” z spłaszczonych płatków owsianych (ulubionego płatka szkockiego), dzikich jagód, miodu i alkoholu.

Gdzie: Princes Street, Edynburg, Szkocja.

Kiedy: 16 listopada - 5 stycznia.