Beletrystyka 2019-2020: lista najlepszych filmów

Oderwany od codzienności, zanurzony w świecie zdominowanym przez fantazję, podróżuje w czasie i odkrywa spektrum nieograniczonych ludzkich możliwości - filmy science fiction nie znają granic. Sezon 2019-2020 zachwyci widzów wydaniem wielu filmów z gatunku „fiction”. Już dziś krytycy filmowi i eksperci starają się ocenić najlepsze filmy. Czy ich prognozy się sprawdzają?

Godzilla vs. Godzilla Kong

Kraj: USA, Japonia

Światowa premiera: 03.11.2020

Premiera w Federacji Rosyjskiej: 12.03.2020

Reżyser: Adam Wingard

Aktorzy: Alexander Skarsgård, Julian Dennison, Millie Bobby Brown

Film 2020 został ogłoszony jako przeróbka filmu, wydanego w 1963 roku. Miłośnicy fikcji z zainteresowaniem obejrzą bitwę gigantycznych super-stworzeń - ogromnej jaszczurki Godzilla i mutanta goryla King Konga - rozgrywającego się na ekranie. Świat widoczny na ekranie jest zupełnie inny niż ten, w którym żyjemy. Niesamowite stworzenia rządzą tutaj. A jednak ludzie starają się utrzymać sytuację i zniszczyć gigantyczne potwory.

Gambit

Kraj: USA

Światowa premiera: 03.12.2020

Scenariusz: Chris Clermont

Aktorzy: Lizzy Kaplan, Channing Tatum

Kolejny film o bohaterach amerykańskich komiksów. Bohaterem jest Lemy Rebo, mutant z wszechświata X-Men, który zmienia każdy przedmiot w potężne urządzenie wybuchowe. Nie ma moralności, Lebo żyje tylko dla siebie. Ale nadchodzi dzień, w którym główny bohater musi się zmienić i uratować osobę. Energia przekształcona przez Rebo staje się bronią, która może chronić cały świat i zapobiec jego nieuchronnej śmierci. Nic więcej nie wiadomo o filmie. Być może reżyser będzie musiał zmienić taktykę filmowania po porażce Fantastycznej Czwórki, również poświęconej Gambitowi.

G.I. Joe: Rzuć Cobra-3 / G.I. Joe: Ever Vigilant

Kraj: USA

Światowa premiera: 26.03.2020

Reżyser: DJ Caruso

Ten film jest kontynuacją historii amerykańskich superbohaterów. Na podstawie kreskówek i komiksów poświęconych zabawkom Hasbro. Główną postacią trzeciej części jest Blokada drogi, która ślubowała zemścić się na dowódcy Kobry za śmierć Conrada. W filmie zobaczysz postać Matta Trekkera, który brał udział w serialu animowanym „Maska”. Fani „Cobra Throw” oczekują od realizmu więcej realizmu niż w pierwszych dwóch seriach, choć twórcy obiecują, że to trzecia część przewyższy pierwszą i drugą jakość animacji. Film zostanie wydany w 3D

Cyborg

Kraj: USA

Światowa premiera: 04.03.2020

Scenariusz: Marv Wolfman

Aktorzy: Ray Fisher

Akcja rozgrywa się w przyszłości, gdzie panuje całkowity chaos. Ziemia jest na skraju zniszczenia i tylko cyborgi mogą ją uratować. Część ludzi, którzy jeszcze nie stracili zdolności rozsądnego myślenia, ma nadzieję na Victora Stone'a, syna wybitnych naukowców. Chłopiec został kaleką w dzieciństwie, a jego rodzice uratowali go przez wszczepienie implantu i jednocześnie nadanie mu specjalnej siły. Oglądając film w wysokiej jakości, możesz docenić oszałamiające efekty specjalne świata science fiction, które scenarzyści nasycili taśmą.

Untitled Marvel Project / Untitled Marvel Project

Kraj: USA

Światowa premiera: 05.01.2020

Scenariusz: Stan Lee

Główny bohater, Peter Quill, znajduje rzecz, która powoduje wojnę międzygalaktyczną. Mściwy Drax, półludzki Groot, szop Rakieta i niszczycielska Gamora ratują świat przed śmiercią. Ten film jest uważany za serial science fiction, a w 2020 roku zostanie wydana pierwsza część kultowych opowiadań, będąca adaptacją komiksu Strażnicy Galaktyki.

Prace nad filmem rozpoczęły się w 2016 roku i im bliżej premiery, tym mniej cierpliwości mają fani komiksów. Według ekspertów wskaźnik oczekiwań dla tego filmu wynosi 97%.

Placówka 2

Kraj: Rosja

Światowa premiera: 05/09/2020

Reżyser: Egor Baranov

Aktorzy: Alexey Chadov, Peter Fedorov, Ksenia Kutepova

2030 r. Na Ziemi ludzie próbują przetrwać po apokalipsie. Nie ma związku między terytoriami, na planecie panuje chaos, nikt nie ma wiarygodnych informacji o tym, co się stało. I tylko Rosji udaje się zachować spokój. Placówki strzegą granic, sami ludzie są zjednoczeni w grupach, aby chronić swoje granice i zrozumieć, kto ponosi winę za tragedię i rozpoznaje wroga. Służba wywiadu zostaje poinstruowana, aby zbliżyć się do strefy niebezpiecznej. Tam odkrywa straszne fakty: ludzkość została zaatakowana przez przeciwnika z zewnątrz, posiadającego potężną broń kosmiczną. Ten film to nie tylko kolejny film o walce dobra ze złem, ale także obraz o subtelnych psychologicznych tonach.

Sześć miliardów dolarów

Kraj: USA

Światowa premiera: 05.05.2020

Reżyser: Peter Berg

Aktorzy: Mark Wahlberg

Pilot testowy Steve Austin doznał kontuzji podczas testu samolotu rakietowego. Steve nie może przeżyć bez specjalnego lekarstwa; jest dosłownie montowany kawałek po kawałku. Specjalne służby są gotowe zapłacić mu implanty, ale w zamian główny bohater powinien zostać agentem MTR. Bioniczne protezy sprawiają, że były pilot był człowiekiem o wielkich możliwościach. Film ten jest adaptacją filmową science fiction z lat 70. ubiegłego wieku, nakręconą na podstawie bestsellerowej książki M. Caydina „Cyborg”.

Korpus Zielonej Latarni

Kraj: USA, Wielka Brytania

Światowa premiera: 07.24.2020

Scenariusz: David S. Goyer

Fantastyczny film oparty na komiksach DC. Bohaterowie stojący na straży Wszechświata są zjednoczeni w organizacji Korpusu Zielonej Latarni, która jest w stanie wytrzymać zło międzygalaktyczne. Organizacja ta jest uważana za gwaranta świata, jej żołnierze nie znają strachu.

Wkrótce spotykają się z dwoma ziemianami - Hal Jordan i Johnem Stewartem. Początkowo powstają między nimi spory, ale gdy nad Wszechświatem pojawia się zagrożenie, Korpus jednoczy się z ludźmi i oblicza zdrajcę w swoich szeregach.

BIOS

Kraj: USA, Wielka Brytania

Światowa premiera: 10/2/2020

Reżyser: Miguel Sapochnik

Aktorzy: Tom Hanks

Ostatnia prawdziwa osoba na planecie Finch tworzy robota, który musi opiekować się psem naukowca po jego śmierci. W trosce o przyszłość zwierzaka Finch postanawia obdarzyć swoim dziełem nie tylko rozumem, ale także duszą. Wynalazca musi mieć czas, aby ożywić swój pomysł, ponieważ dni Fincha na tym świecie są policzone. Czy super-technologiczna maszyna zdoła zdobyć miłość zwierzęcia? Fincha zagra Toma Hanksa. Film należy do dwóch gatunków naraz: science fiction i dramatu.

Venom-2 / Venom-2

Kraj: USA

Światowa premiera: 10/2/2020

Scenariusz: Kelly Marcel

Aktorzy: Tom Hardy, Michelle Williams

Kontynuacja opowieści o obcym stworzeniu Spider-Man. Może istnieć tylko pasożytując, dlatego szuka ciała dla siebie.

Przewoźnikiem jest dziennikarz Eddie Brock, którego życie obok obcego gospodarza zmienia się dramatycznie.

Cudowny świat

Kraj: Rosja

Światowa premiera: 11.04.2020

Reżyser: Dmitrij Suworow

Ludzie już dawno opuścili Ziemię i żyją na statkach kosmicznych między gwiazdami. Firmą zarządza Brave World Corporation, która już opanowała podróże do równoległych światów. Ludzie chodzą w nieznane miejsca, zanurzeni w atmosferze wirtualnej rzeczywistości. System jest dopiero na etapie testowania, a sami naukowcy nie są w stanie przewidzieć, jak przebiegną wydarzenia w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. Kiedy to się stanie: urzędnik biorący udział w eksperymencie zabija swojego szefa i zajmuje jego miejsce, aby ukryć zbrodnię. Ale tajemnica zostaje ujawniona, a służby specjalne zaczynają go szukać. Aby nie zostać złapanym, bohater próbuje przejść przez równoległość i zwrócić wszystko z powrotem.

Dune / Dune

Kraj: USA, Wielka Brytania, Kanada, Węgry

Światowa premiera: 18.11.2020

Reżyser: Denis Villeneuve

Aktorzy: Timothy Chalamet, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgård

Ludzkość przekroczyła granice Ziemi i zajęła wolne planety w Galaktyce. Potężne rodziny Atrydów i Harkonnenów dzielą władzę w przestrzeni międzyplanetarnej i wypowiadają wojnę pustyni Arrakis. Wydobywanie jest smakołykiem, ponieważ tylko na Arrakis jest przyprawa, substancja, za pomocą której można przenosić statki kosmiczne przez przestrzeń kosmiczną, która spowalnia proces starzenia się i daje ludziom nadprzyrodzone zdolności. Mieszkańcy Diuny cierpią z powodu szykan ze strony Harkonnenów i czekają na wybawcę. Staje się Paul Atreides, człowiek, który ma supermoce, ale o tym nie wie. Film ten znalazł się na liście najlepszych filmów fabularnych 2019-2020, ponieważ jest adaptacją powieści Franka Herberta o tym samym tytule.

Nieznany

Kraj: Rosja

Premiera w Federacji Rosyjskiej: 11.27.2020

Reżyser: Alexander Boguslavsky

Nagle w odległym zakątku planety znajduje się nienormalna strefa. Jedna z mocarstw, która chce uzyskać informacje na temat obwodu, aby uzyskać z tego pieniądze i sławę. Gromadzi ekspertów, naukowców z różnych dziedzin wiedzy, którzy pracują w ekstremalnych warunkach, aby rozwiązać zagadkę.

Wielkie odkrycie czeka zespół profesjonalistów - energia pojawiająca się z czasem. Każdy z nich znajduje na Obrzeżach swój własny, niedostępny dla innych. Próbując zrozumieć naturę nieznanych zjawisk, testerzy ujawniają sobie tajemnicę siebie.

Avatar-2 / Avatar-2

Kraj: USA

Światowa premiera: 17.12.2020

Reżyser: James Cameron

Aktorzy: Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Sam Worthington

W 2020 roku kontynuowany jest film Avatar, w którym fikcja z powodzeniem łączy się z fantazją i gatunkiem filmu akcji. To kontynuacja historii narodu Na'Vi. Akcja toczy się na Pandorze: wraz z klanem leśnym klan Metcain dołącza do walki, a wydarzenia przenoszą się na dno oceanu.

Fani pierwszej części będą zadowoleni z faktu zmartwychwstania Łaski Augustyn, której dusza została zachowana na Drzewie i zyskała nowego awatara.

Chaos Walking

Kraj: USA

Światowa premiera: 2020

Reżyser: Doug Lyman

Aktorzy: Daisy Ridley, Tom Holland

Film rozgrywa się w mieście Prentisstown, na odległej planecie, która została kiedyś skolonizowana przez Ziemian. Dziwactwa zaczynają się dosłownie od pierwszych ujęć: kobiety znikają bez śladu na planecie, a mężczyźni żyją w wiecznym „Hałasie”, słysząc myśli innych.

Bohater, nastolatek Todd Hewitt, nagle odkrywa, że ​​poza nimi na planecie są stworzenia, które tworzą ciszę.

Mars-500 / Mars-500

Kraj: Rosja, USA

Światowa premiera: 2020

Reżyser: Alexander Tarasov

Wiodące mocarstwa świata postanawiają podbić Marsa i zbudować statek kosmiczny dalekiego zasięgu. Aby sprawdzić, czy ta planeta jest odpowiednia do osiedlenia się i ile planszy jest gotowa do lotu na duże odległości, gromadzi się ochotników, którzy muszą spędzić 500 dni w modelu statku, a następnie lecieć na orbitę przez ten sam okres. Pierwsze 500 dni testerzy spędzają w modelu wahadłowca i próbują ze sobą współdziałać w warunkach długotrwałej izolacji od społeczeństwa. Następnie statek musi zostać umieszczony na orbicie, aby kontynuować eksperyment. Nagle komputer ulega awarii, a plansza trafia do głównego celu na Marsie. Ludzie stają twarzą w twarz z przestrzenią.

Jesteśmy

Kraj: Rosja

Światowa premiera: 2020

Reżyser: Hamlet Dulian

Aktorzy: Egor Koreshkov, Elena Podkaminskaya, Yuri Kolokolnikov

Świat po apokalipsie rozgrywa się zaciekła wojna o niezbędne zasoby i jedyny statek kosmiczny budowany przez inżyniera D-503.

Fabuła oparta jest na losie matematyka, który w warunkach całkowitej kontroli nad człowiekiem jest zmuszony pracować nad najważniejszym wynalazkiem w swoim życiu. Naukowiec prowadzi dziennik, w którym szczegółowo zapisuje wszystko, co dzieje się w umysłach ludzi w tak trudnym dla nich momencie.

Księga Rodzaju

Kraj: Rosja

Światowa premiera: 2020

Reżyser: Dushan Gligorov

W centrum obrazu jest superbohater, który żyje w świecie, w którym większość mieszkańców staje się mutantami. Musi ocalić planetę przed ostatecznym zniszczeniem. Ludzkość już dawno straciła kontakt z rzeczywistością i jest coraz bardziej zanurzona w badaniu kodu genowego. Naukowcy wybrali najsilniejsze geny i pracują nad stworzeniem supermana.

W rezultacie ludzie zostali podzieleni na kasty, duchowe cechy zostały wyrównane, moc była na pierwszym miejscu. Główny bohater nie należy do żadnego klanu, jest naturalnym geniuszem, nad którym naukowcy nie byli jeszcze w stanie pracować. Co czeka bohatera i czy może przeżyć?