Nowy rok 2020 w obwodzie leningradzkim

Nowy rok 2020 w obwodzie leningradzkim zostanie zapamiętany ze względu na spokojną atmosferę, przystępne ceny i różne możliwości spędzania wolnego czasu. Wakacje z dala od tętniącego życiem Petersburga podczas świąt Bożego Narodzenia wybierają dziesiątki tysięcy mieszkańców miasta. Wolą spędzać ten cudowny czas w towarzystwie bliskich ludzi, którzy słyną z malowniczych krajobrazów.

Funkcje klimatyczne

Pogoda na Nowy Rok 2020 w obwodzie leningradzkim zadowoli umiarkowanym mrozem. W ciągu dnia kolumna termometru zmienia się w zakresie od -5 do -10 ° C, a nocą spada do -8 - -12 ° C. Na północy regionu, w pobliżu jeziora Ładoga, w styczniu często dochodzi do przymrozków do -15 ° C. Niestabilne masy powietrza z Morza Bałtyckiego wywołują niekorzystne zjawiska pogodowe: kwadratowy wiatr, zamiecie, lód.

Styczeń jest najbardziej śnieżnym miesiącem w roku, w którym w ciągu kilku dni może spaść do 40-50 mm opadów. Pokrywa śnieżna w regionie osiąga 15-20 cm, co sprawia, że ​​zajęcia zimowe (sanki, narty, łyżwy) są przystępne. Osobno należy wspomnieć o wysokim poziomie wilgotności, który w deszczowe dni osiąga 85-95%. Gwałtowna zmiana warunków pogodowych od dawna jest znakiem rozpoznawczym regionu, ale nie powstrzymuje to przynajmniej potencjalnych turystów: najważniejsze jest zabranie ze sobą ciepłych ubrań na wakacje.

Opcje wypoczynku

Wakacje w Nowym Roku 2020 w obwodzie leningradzkim będą pełne różnych wydarzeń i niezapomnianych wrażeń. Lista najpopularniejszych opcji rozrywki obejmuje:

 • zwiedzanie;
 • wynajem nieruchomości podmiejskich;
 • zwiedzanie ośrodków narciarskich;
 • odprawa w pensjonatach lub motelach.

Wakacje na Nowy Rok 2020 w obwodzie leningradzkim są często organizowane z dziećmi. Młodzi podróżnicy będą zainteresowani zwiedzaniem rezerwatów przyrody (na przykład Gaj Lindulowski) lub rezydencji Świętego Mikołaja na Wzgórzach Toksovskiy. W większości sanatoriów regionu odbywają się animatorzy, pokoje dziecięce i kostiumowe przedstawienia świąteczne.

Zabytki regionu

Niezapomniany czas na Nowy Rok 2020 można spędzić w regionie Leningradu podczas kontroli kultowych miejsc historycznych. Przez wiele stuleci region był politycznym, kulturalnym i religijnym centrum państwa rosyjskiego. Dziedzictwo potomków pozostawiło wiele zabytków, które zadziwiają ich przepychem, monumentalnością, szerokością myśli architektonicznej. Wśród nich są:

 • Dwór Wrangla - posiadłość starej rosyjskiej rodziny;
 • Kościół Wszystkich Rosyjskich Świętych - zbudowany w XV wieku, położony we wsi Sosnovo;
 • Budynek dawnego ratusza - znajdujący się w Kingsepp przy ulicy Bolszaja Sowiecka;
 • Pomnik „Prosiaczek Newski” - wzniesiony ku pamięci słynnej bitwy w 1942 r .;
 • Zamek w Wyborgu - służył jako twierdza dla szwedzkich krzyżowców, zbudowany w 1293 roku.

W obwodzie leningradzkim znajduje się ogromna liczba oryginalnych zabytków, na przykład „ciężarówka” lub pierwsza lokomotywa parowa uruchomiona w tym regionie. Dla wielbicieli relikwii duchowych Święte Źródło Pechersky znajduje się w pobliżu miejscowości Turovo. Koneserom atrakcji przyrodniczych przyda się jaskinia Borszczewska, która kiedyś służyła jako kamieniołomy. Innymi słowy, w czasie świąt Bożego Narodzenia w regionie jest wiele do zrobienia.

Ośrodki narciarskie regionu

Wakacje noworoczne w 2020 roku w obwodzie leningradzkim można spędzić w jednym z ośrodków narciarskich. Lista najpopularniejszych miejsc, w których miłośnicy sportów zimowych wolą się zrelaksować, obejmuje:

 • Park Ochty - zaledwie 10 km od Petersburga;
 • „Igora” - najdłuższe i najwyższe stoki w regionie;
 • „Snow” - 14 torów na siedmiu stokach górskich;
 • „Golden Valley” - 12 torów o wysokości od 10 do 105 metrów;
 • „Red Lake” - ma ponad 15 utworów o różnym stopniu trudności.

Wszystkie wymienione ośrodki będą otwarte do późnych godzin nocnych w święta Nowego Roku. Koszt rozrywki jest dość przystępny dla wszystkich: wypożyczenie sprzętu sportowego będzie kosztować od 1000 rubli / dzień, lekcje instruktorskie - od 500 rubli / godzinę, wycieczka windą - 80 rubli. W pobliżu ośrodków znajduje się wiele kawiarni, w których za 300–700 rubli można ogrzać się przy ciepłej herbacie lub coś przekąsić. Wszystkie ośrodki narciarskie oferują szeroki zakres usług dodatkowych, od niecodziennej zabawy zimowej (jazda na łyżwach, dętki, snowboard) do ciekawych wycieczek po okolicy.

Wynajem podmiejskich nieruchomości

Ceny domków na Nowy Rok 2020 w obwodzie leningradzkim są dość przystępne, dlatego ten rodzaj wakacji wybiera coraz więcej osób. Koszt domów zależy od lokalizacji (im dalej od Petersburga, tym taniej) i wyposażenia. Na przykład koszt wynajmu jednopiętrowego domku (20 m kw.) Klasy ekonomicznej od 31 grudnia do 2 stycznia wynosi 10 000 rubli. Domy luksusowe i Lux + (75 mkw.) Wynajmowane są podczas świąt Bożego Narodzenia w cenie 70 000 rubli.

Rezerwacja nieruchomości powinna być dokonana z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie w przeddzień świąt nowego roku wszystkie dostępne opcje zostaną zamówione. Większość domków wyposażona jest w parking, miejsce do spacerów, grill, niezależne ogrzewanie i inne udogodnienia. W luksusowych domach prawie zawsze jest łaźnia (sauna), kominek, basen, sprzęt sportowy.

Odpoczywaj w sanatoriach i pensjonatach

Wielu turystów przyjeżdża do regionu Leningradu w Nowy Rok 2020, aby odwiedzić słynne sanatoria lub domy wakacyjne. Słyną z wysokiego poziomu usług, przystępnych cen i wysokiej jakości opieki medycznej. Poniższa tabela pokazuje listę popularnych placówek z cennikiem.

Nazwa instytucji

Lokalizacja

Infrastruktura

Koszt utrzymania (ruble / dzień)

„Petrel”

p. Repino, st. Lugovaya, 8

Fińska sauna, basen, pokój dziecięcy, siłownia

3 500

„Sestroretsk resort”

Sestroretsk, ul. Gorky, 2

Basen z wodą mineralną, sauna cedrowa, peeling rybny, pokój dziecięcy

3800

Wostok-6

P. Smolyachkovo, autostrada Primorsk, 704

Duży basen, sauna fińska, wanny z hydromasażem, kino i sala koncertowa

3 200

„Wybrzeże Bałtyku”

Zelenogorsk, st. Kurortnaya, zm. 1

Basen, sauna, kompleks SPA, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu sportowego

3 600

„Repino”

przeciwko Repino, Primorskoye shosse, 394 A.

Basen, hydropatyczny, sauna, łaźnia turecka, plac zabaw dla dzieci

4 000

Riwiera Północna

Zelenogorsk, autostrada Primorsk, 570

Basen, hydropatyczny, centrum SPA, sauna fińska i na podczerwień, beczka cedrowa

4 200

Większość instytucji w sylwestra oferuje bankiet z oryginalnym programem rozrywkowym. Opłatę należy uregulować osobno, a goście mają możliwość wyboru potraw i alkoholu. W wielu placówkach 1 stycznia przewidziane są określone wydarzenia, na przykład „Sohmel Party”, zadania lub konkursy na świeżym powietrzu.

Oferty touroperatorów

Wycieczki na Nowy Rok 2020 do Leningradu to bardzo pożądany produkt. Są one w przybliżeniu porównywalne w kategorii cenowej z wycieczkami do Karelii lub Finlandii. Trzydniowa wycieczka z Petersburga z odprawą do jednego z sanatoriów w regionie i bogatym programem rozrywkowym waha się od 17 000 do 25 000 na osobę. Tygodniowa wycieczka kosztuje od 30 do 35 000 rubli za osobę. Możesz odwiedzić region sam, rezerwując pokój w hotelu lub na kempingu i wcześniej zastanawiając się nad odpowiednimi możliwościami organizacji zajęć rekreacyjnych.

Tak więc wakacje na Nowy Rok 2020 w regionie Leningradu są odpowiednie zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla hałaśliwych firm. Region ma rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, która pozwala szybko wybrać rozrywkę według własnych upodobań. Będąc tu co najmniej raz, miliony turystów pozostają pod wrażeniem lokalnych atrakcji, niezwykłej przyrody i oryginalnej kultury.

Informacje na temat funkcji sylwestra w obwodzie leningradzkim można znaleźć poniżej wideo:

Przeczytaj także: