Tydzień Książki dla Dzieci 2020

W 2020 r. Odbędzie się Tydzień Książki dla Dzieci - zabawne i ekscytujące wakacje dla dzieci i ich rodziców. Jego celem jest zwiększenie umiejętności czytania, zainteresowania książkami, rozwój wyobraźni i wyobraźni. Wakacje obejmują zajęcia kulturalne i rekreacyjne.

Kiedy odbędzie się

Impreza dla dzieci obchodzona jest corocznie podczas wiosennych wakacji szkolnych. Dlatego nie można dokładnie określić, kiedy odbędzie się Tydzień Książki dla Dzieci w 2020 r. Daty się zmieniają, ale najczęściej święta przypadają w ostatnim tygodniu marca.

W 2019 roku tydzień literacki obchodzony jest od 25 do 31, od poniedziałku do niedzieli, w przyszłym roku daty nieznacznie się zmienią. Administracja szkolna samodzielnie organizuje święta, ponieważ uroczystości mogą się różnić w zależności od regionu Rosji.

Wakacyjna historia

Wśród wszystkich „literackich” wydarzeń w naszym kraju Tydzień Książki dla Dzieci był oparty na trudnych czasach. Święto zostało wynalezione w 1973 roku podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. W tym czasie obchodzony był tylko jeden dzień - do tych celów wybrano 26 marca.

Radziecki pisarz dziecięcy Lew Abramowicz Kassil stał się autorem pomysłu wprowadzenia „Dnia Imienia Książki”, aby spróbować przywrócić dzieciom odrobinę radości i nieostrożności w trudnych czasach wojny. Tego dnia zainicjował spotkania młodych czytelników ze znanymi pisarzami i poetami. Cassille nie zdawał sobie sprawy, że jego pomysł rozprzestrzeni się na taką skalę. Popularna nazwa „święto Knizhkin” powstała dzięki temu, że wielu autorów chciało oderwać dzieci od okropności wojny i dać im wakacje przy pomocy dzieł literackich.

Pierwsze święto odbyło się 26 marca w Domu Związków Moskiewskich - ogromnej i uroczystej sali, która może przyjąć wszystkich wielbicieli literatury. Wśród znanych autorów tamtych czasów, którzy poznali chłopaków, byli Samuel Marshak i Agnia Barto. Pisarze czytali na głos prace, rozmawiali z dziećmi i odpowiadali na ich pytania. Każde dziecko pod koniec wakacji stało się właścicielem książki. Niech będą cienkie i wydrukowane na zwykłym szarym papierze, dzieci były zachwycone.

„Książki z imieninami” były wielkim sukcesem, ponieważ rząd poparł inicjatywę Lwa Abramowicza i ustanowił to święto w Związku Radzieckim. Dwa lata później postanowili przedłużyć uroczystość, a on zaczął świętować wszystkie ferie wiosenne. Po wojnie i trudnym okresie powojennym tematyczny tydzień literacki pozostaje aktualny do dziś.

Jak wspomniano

Dzieci oczekują dni literackich z wielu powodów.

  • Wakacje przypadają na święta, istnieje możliwość urozmaicenia rozrywki rozrywkowej.
  • Młodsze pokolenie może spotkać się ze znanymi pisarzami i ich idolami, zainspirować się, by przeczytać więcej i napisać własne prace.
  • Konkursy motywują kreatywność.
  • Bajki i dzieła literackie są użyteczne dla młodych słuchaczy, ponieważ zawierają moralność i wprowadzają w świat zewnętrzny.

Dni literackie cieszą się dużą popularnością w przedszkolach. Dzieci lubią oglądać i słuchać spektakli zanurzonych w perypetiach wspaniałych dzieł. Po raz pierwszy próbują przekształcić się w bohaterów bajek.

Tego dnia biblioteki i księgarnie organizują czytania literackie, konkursy i loterie. Nagrodami są książki. Celem każdego takiego wydarzenia jest zapoznanie młodych rosyjskich obywateli z klasycznymi lub współczesnymi bohaterami dzieł, pouczających historii, o których młodzi ludzie zaczęli zapominać.

Biblioteki odgrywają dużą rolę w organizacji wakacji i zapewniają niezbędną atmosferę:

  • Promuj i interesuj uczniów
  • zapewnić możliwość rozwijania kreatywnego potencjału młodszych uczniów;
  • zwiększyć zainteresowanie poznaniem i czytaniem;
  • motywować do czytania obowiązkowych prac, które są proszone o wakacje;
  • zaszczepić czyste podejście dzieci do książek.

Książka jest źródłem wiedzy, nauczycielem od pierwszych dni życia. Jednocześnie dni literackie są swego rodzaju zakończeniem roku bibliotecznego. W tej chwili instytucje analizują pracę, podsumowują i wyznaczają nowe cele. Statystyki są niezbędne, aby wiedzieć, co interesuje współczesną młodzież. Tydzień Książki dla Dzieci pozostaje aktualny pomimo rozwoju technologii elektronicznych i ich entuzjazmu dla dzieci.

Obejrzyj wideo: TV WYBORY W 2020 ROKU (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz