Rosyjski Dzień Nauki 2020

Rosyjscy naukowcy czekają na luty, ponieważ w tym miesiącu obchodzone są ich święta zawodowe. Rosyjski Dzień Nauki w 2020 roku będzie obchodzony w całym kraju. Został ustanowiony jako wyraz wdzięczności dla fizyków, matematyków, chemików i innych naukowców, którzy dają ludziom nowe wynalazki i upraszczają życie.

Data i historia wakacji

Rosyjski dzień nauki w 2020 roku będzie obchodzony 8 lutego. To młode święto, które pojawiło się pod koniec XX wieku. W 1999 r. Prezydent Federacji Rosyjskiej wydał dekret o umieszczeniu tego uroczystego dnia na liście dni wolnych od pracy.

8 lutego nie został wybrany przypadkowo, ponieważ w tym dniu Rosyjska Akademia Nauk została założona około trzysta lat temu.

Stało się to w 1724 r. Dekretem Piotra I. Akademia Sztuk Pięknych w Petersburgu stała się pierwszą wyspecjalizowaną instytucją naukową otwartą w Rosji. Historyczne imię wróciło do niej po rozpadzie Związku Radzieckiego w 1991 roku. RAS jest zdecydowanie największym ośrodkiem naukowym w Federacji Rosyjskiej, którego cel można uznać za rozwój nauk przyrodniczych i humanistycznych.

Jakie wakacje były w Związku Radzieckim

W czasach radzieckich w trzecią niedzielę kwietnia zwyczajowo obchodzono Dzień Nauki Radzieckiej. Data została wybrana na podstawie czasu pisania V.I. Lenin w swoim artykule naukowym (od 18 do 25 kwietnia), który stał się pierwszym dziełem determinującym rozwój nauki radzieckiej w Związku Radzieckim.

Dalsze badania i odkrycia sowieckich naukowców wniosły ogromny wkład w historię świata. To właśnie w ZSRR po raz pierwszy uruchomili elektrownię jądrową, rozwinęli astronautykę i stworzyli sztucznego satelitę. Wielu naukowców zostało laureatami Nagrody Nobla w dziedzinie matematyki, medycyny, fizyki, astronomii, chemii itp. M. Łomonosow, I. Pavlov, S. Korolev zrobili wiele, aby zrealizować potencjał kraju i poprawić rozwój gospodarczy. Wielu naukowców poświęciło swoje zdrowie lub życie osobiste w imię eksperymentów.

Święto ONZ

Zwyczajowo obchodzi się również Światowy Dzień Nauki poświęcony rozwojowi i pokojowi. Jest obchodzony jesienią, a mianowicie 10 listopada. Święto wynika z organizacji UNESCO, której pomysł pojawił się po raz pierwszy w 1999 roku. Już w 2001 roku święto otrzymało oficjalny status i zaczęło być obchodzone we wszystkich krajach.

Dzień Darwina

Oprócz wspomnianego święta pod patronatem ONZ istnieje również tak zwany Dzień Darwina. Jego święto przypada na urodziny słynnego angielskiego naukowca - 10 lutego.
Dzień Darwina świętowano po raz pierwszy w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Zdobywszy wielką popularność, rozprzestrzenił się na cały świat.

Tradycja

8 lutego nie jest oficjalnym weekendem w Rosji, ale dla naukowców staje się dniem świątecznym i uroczystym. Zwyczajowo wykonuje się następujące czynności:

 • instytucje naukowe prowadzą wykłady i seminaria dla wszystkich;
 • często tego dnia bronią rozpraw;
 • akademicy, asystenci laboratoryjni i inni pracownicy gratulują sobie nawzajem;
 • odbywają się imprezy firmowe i inne imprezy specjalne;
 • nagrody przyznawane są za osiągnięcia.

8 lutego różne instytucje utworzyły tabele, na których omawiane są tematy zawodowe. Tego dnia możesz pogratulować nie tylko tym, którzy są bezpośrednio związani z nauką, ale także:

 • pilni studenci;
 • licealiści i uczniowie, którzy zamierzają połączyć dorosłe życie z nauką;
 • nauczyciele i wychowawcy;
 • Doktoranci i profesorowie;
 • badacze;
 • personel medyczny.

Prezenty można wybrać na podstawie osobistych preferencji danej osoby lub wybrać, co przyda się jej w życiu codziennym. Może to być spersonalizowany zegarek, rękawiczki, nawigator, perfumy, akcesoria do gadżetów, pamiątki, artykuły papiernicze, teczka. Podawanie kwiatów nie będzie zbyteczne dla kobiet. Bohaterowie tej okazji docenią okazaną troskę i uwagę.

Obejrzyj wideo: Trump Przygotowuje USA na Wojnę z Rosją i Chinami? Ogromne Pieniądze na Wojsko - Analiza Komentator (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz