Prezenty cukierkowe na nowy rok 2020

Wszyscy kochają słodycze, więc słodycze są uniwersalnym prezentem na każde święto, a zwłaszcza na Nowy Rok, ponieważ święta są przed nami, a Ty musisz zabawić się czymś przyjemnym przez cały tydzień świąteczny. Ale dawanie znajomym zwykłych zestawów sklepów jest nieciekawe. O wiele bardziej oryginalne jest wytwarzanie prezentów ze słodyczy na Nowy Rok 2020 własnymi rękami. W końcu pozwala to wyrazić swoją kreatywną wyobraźnię i używać dokładnie tych słodyczy, które kochają przyjaciele.

Zróbmy proste i spektakularne prezenty na Nowy Rok ze słodyczy.

„Dopóki zegar wybije 12”

Tematy noworoczne obejmują zegarki, które pokazują 23:55. Pięć minut przed Nowym Rokiem to najbardziej niespokojny czas, kiedy przychodzi czas na składanie życzeń i otwieranie szampana. Zróbmy rzemiosło w formie zegarka. Jest to bardzo proste i wymaga minimum materiałów.

Do pracy potrzebne będą:

 • obraz z zegarem (można wydrukować z Internetu);
 • okrąg penopleksu o tej samej średnicy co obrazek z zegarem;
 • czekoladki „Gold”;
 • papier falisty (złoty lub srebrny);
 • piękna wstążka;
 • nożyczki;
 • pisak lub długopis żelowy;
 • pistolet do klejenia.

Zejść.

Krok 1. Tworzymy podstawę

Z papieru falistego wytnij koło o średnicy 5-7 cm większej niż średnica pianki. Przyklej okrągły penoplex na środku koła z tektury falistej. Wykonujemy cięcia wzdłuż obwodu tektury falistej, aby wygodniej było przykleić papier. Przyklejamy kawałki do pianki za pomocą gorącego kleju. Na części, która jest tylko częściowo pokryta papierem, dołączamy zdjęcie z zegarem.

Krok 2. Udekoruj słodyczami

Zaczynamy kleić cukierki, zaczynając od góry (gdzie zdjęcie wynosi 12 godzin). Owiń rzemiosło wstążką, a także przyklej.

Prezent słodyczy na Nowy Rok 2020 jest gotowy! Cukierki mogą być dowolne i podstawą. Zamiast penoplexu możesz wziąć gotowy okrągły słoik z prezentu noworocznego i napełnić go słodyczami. Możesz również dodatkowo ozdobić kompozycję, przyklejając do niej różne elementy dekoracyjne: gałązki, wstążki, mini-zabawki.

Zobacz także inną ciekawą wersję zegarków wykonanych ze słodyczy:

Choinka

To rzemiosło będzie nie tylko doskonałym prezentem na Nowy Rok 2020, ale także ozdobi świąteczny stół.

Uproszczenie jest również proste, ale z materiałów i narzędzi będziesz potrzebować:

 • Papier A4 (2 arkusze);
 • pistolet do klejenia;
 • nożyczki;
 • słodycze w pięknym opakowaniu;
 • zielony blichtr;
 • elementy dekoracyjne: gwiazdka, cyrkonie itp.

Zejść.

Krok 1. Podstawa

Odwracamy pięść (stożek) z kartki papieru i przyklejamy ją, aby się nie rozpadła. Przytnij spód, aby stożek mógł stanąć na powierzchni. Powlekamy spód stożka klejem i kładziemy go na innym arkuszu papieru. Przytnij nadmiar, aby utworzyć koło.

Krok 2. Blichtr i słodycze

Wykonujemy nacięcia wzdłuż obwodu i przyklejamy je do stożka. Teraz przyklej dolną część stożka świecidełkiem w kółko. Następna warstwa - przyklej słodycze. Ich liczba może być dowolna. W naszym przykładzie otrzymaliśmy 6 dużych cukierków w kolorze niebieskim.

Potem znowu warstwa blichtru i znowu warstwa słodyczy, aż pokryjemy całą bazę. Ostatnia warstwa blichtru. Przyklej gwiazdkę na gotowej choince, udekoruj kokardkami i dżetów.

W naszym przykładzie blichtr jest dość gruby, więc otrzymano 3 warstwy. Podczas używania cienkiego blichtru może być potrzebnych więcej warstw, ale wtedy cukierki powinny być mniejsze, w przeciwnym razie będą się zbyt mocno wyróżniać na tle „zieleni” choinki. Prezent na Nowy Rok 2020 jest gotowy!

Rada! Jeśli złożysz torbę nie ze zwykłego papieru, ale z grubszego kartonu, możesz również wlać małe cukierki do stożka. Będzie to miła niespodzianka dla robota. Tylko karton powinien być mocowany nie za pomocą kleju, ale za pomocą zszywacza - dla niezawodności.

Zobacz także samouczek wideo na temat tworzenia tak niezwykłej choinki:

„Nowy Rok pędzi do nas”

Czekoladowy Święty Mikołaj rzuca się raczej na jego sanie ze słodyczy. To świetny prezent dla dzieci, ponieważ sanie są w całości wykonane ze słodyczy. Fantazja może powiedzieć wiele różnych opcji układu dla takich sań. Liczba używanych cukierków może być również inna.

Do takich sań, które są przedstawione na zdjęciu, zastosowano:

 • 1 standardowa czekolada „Babaevsky”;
 • 1 średnia tabliczka czekolady „Alenka”;
 • 7 średnich słupków
 • 2 dowolne słodycze;
 • 4 cukierki a la trufla;
 • 6 cukierków w formie równoległościanów;
 • 1 czekoladowy Święty Mikołaj (możesz również wziąć czekoladowego króliczka lub Snow Maiden);
 • 2 lizaki z zakrzywionymi krawędziami.

Będziesz także potrzebował pistoletu do kleju (zwykły klej nie będzie działał, ponieważ nie będzie dobrze trzymał elementów) i pięknej wstążki. Możesz również użyć dzwonków, kokardek i koralików, aby dodatkowo ozdobić prezent.

Zejść.

Krok 1. Czekoladki

Przyklej dwa długie nacięcia taśmy (z marginesem) na krzyż. Przyklej dużą czekoladę na wierzchu. Na dodatek: 4 + 3 słupki. Dalej - średnia „Alenka”.

Krok 2. Dzwony

Umieszczamy w środku 2 dowolne słodycze. Odetnij nadmiar z taśmy i przyklej go. Na wierzchu kładziemy ozdobne dzwonki i dekorujemy sanie czterema truflami, przyklejamy łuki do prostokątnych cukierków (opcjonalnie) i dekorujemy nimi kompozycją, aby wyglądało na to, że prezenty spadają z sań.

Krok 3. Ostatni dotyk

Czekamy na Świętego Mikołaja. Pozostaje przykleić cukierki, a prezent od słodyczy jest gotowy.

Bardzo ważne jest, aby przyklejać cukierki na samym końcu, ponieważ są to najbardziej delikatne elementy, które można łatwo przypadkowo rozbić. Jako słodycze możesz użyć dowolnego cukierka. I możesz umieścić je na różne sposoby. Taki prezent ma tylko jedną wadę: szkoda będzie przełamać sanki, aby cieszyć się słodyczami.

Obejrzyj wideo, w jaki sposób możesz zrobić kolejną oryginalną wersję takiego prezentu:

Ananasy Szampańskie

Ciekawa opcja na prezent, którą łatwo zrobić własnymi rękami. Jednocześnie łączy butelkę szampana i słodycze na słodycze.

Do pracy potrzebne będą:

 • butelka szampana (w naszym przykładzie jest to Martini Asti);
 • słodycze „Golden Lily”, „Ferrero Rocher” lub inne - w żółtym lub złotym opakowaniu;
 • żółty i zielony papier falisty;
 • zielona taśma aspidistra;
 • nożyczki;
 • pistolet do klejenia;
 • dekoracyjna siatka florystyczna w kolorze zielonym;
 • złota wstążka.

Zejść.

Krok 1. Podstawa

Najpierw wykonujemy pokrowce na butelki. Jeśli jest to Martini Asti, wymiary prostokątów pokazano na zdjęciu. Przyklejamy pokrywy, aby się zamknęły i kładziemy na butelkę. Papier falisty dobrze się rozciąga, więc nie będzie problemów z jego założeniem.

Rada! Kleju nie należy zbyt mocno podgrzewać, aby nie rozpuścił opakowań cukierków z cukierków i tektury falistej. Żółta obudowa jest lekko wypatroszona z góry, aby wyglądała piękniej.

Krok 2. Cukierki

Teraz zaczynamy kleić słodycze z dolnego rzędu. Ogony „złotej lilii” muszą być wygięte, aby nie wystawały. Przyklej kolejną warstwę we wzór szachownicy. Pod spodem każdej warstwy można umieścić siatkę, aby kompozycja była bardziej obszerna. Przyklejamy słodyczami tylko garbatą część butelki.

Krok 3. Wystrój

Z wstążki aspidistra wytnij płatki i przyklej je do szyi od góry do dołu. Będą to liście ananasa. Ostatni akcent - zawiązujemy piękną wstążkę na szyi.

Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, skończony z łatwością usunie skrzynkę ze słodyczami z butelki. Ale ponowne włożenie będzie trudniejsze. Z takim prezentem na Nowy Rok nie wstydzi się przyjść do przyjaciół. A dla dzieci możesz robić sanki, a także zabierać je ze sobą.

Świąteczne prezenty DIY można zrobić z całą rodziną. To ciekawa rozrywka i ogromny zakres kreatywności.

Zobacz także film przedstawiający kolejną ciekawą klasę mistrzowską na temat robienia świątecznych prezentów ze słodyczy:

Obejrzyj wideo: KTM EXC 125 ODBUDOWA. ZACZYNAMY SKŁADAĆ KTM'a W CAŁOŚĆ (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz