DIY świąteczne zabawki na 2020 rok

Pomimo faktu, że w sklepach od dawna brakuje, wiele osób wciąż wytwarza zabawki noworoczne własnymi rękami. Dlaczego Po pierwsze, jest to znaczna oszczędność, ponieważ wiele rzemiosł można wykonać z improwizowanych materiałów. Po drugie, uzyskuje się unikalne produkty, których nikt na pewno nie ma. Po trzecie, jest to przyjemna rozrywka: możesz to zrobić z całą rodziną. Wreszcie, po czwarte, jest to okazja, aby pokazać swoją kreatywną naturę i zrobić zabawkę swoich marzeń.

Oferujemy kilka opcji tworzenia zabawek świątecznych DIY na Nowy Rok 2020.

Zabawny szczur

2020 jest rokiem Szczura, więc musisz zrobić ten symbol dla własnego szczęścia.

Aby to zrobić, potrzebujesz następujących materiałów i narzędzi:

 • biała (lub szara) i różowa miękka tkanina (polar, aksamit, aksamit);
 • farsz do zabawek (wata, syntetyczny winterizator);
 • drut (nie najcieńszy, ale niezbyt gruby: do łatwego zginania dłoni);
 • brązowe nici akrylowe;
 • szczypce
 • Klej PVA;
 • nici i igły do ​​szycia.

Wykonanie jednego takiego szczura zajmuje około 1 godziny.

Krok 1 Rysujemy ręcznie wzór ciała za pomocą głowy. To zabawny szczur, więc im zabawniejsze, tym ciekawsze. W pobliżu ciała zostawiamy mały prostokąt: przyszyjemy do niego tylne nogi. Szyjemy na maszynie do pisania lub ręcznie szwem z tyłu igły części ciała, pozostawiając prostokąt wolny (nie szyj go). Odwróć tułów i napełnij go wypełniaczem.

Krok 2 Skręć nogi z drutu. Do skręcania palców używamy szczypiec. Jeśli drut jest wystarczająco gruby, nie można go skręcić, ale po prostu zgiąć go w kształcie łap. Owinąć drut nicią akrylową, stopniowo dodając klej. Pozostałości będą wówczas łatwe do usunięcia, as To jest klej PVA. Wsuwamy gotowe tylne nogi w niezszyty prostokąt i ręcznie szyjemy w postaci majtek, jednocześnie mocując drut.

Krok 3 Przednie nogi są również wykonane z drutu. Przebijamy jej ciało. Owiń przednie łapy białą szmatką (lub możesz użyć nici akrylowych z klejem).

Krok 4 Z różowego materiału wykonujemy uszy: zwykłe koła. Szyjemy je, aby na środku tworzyła się fałda. Podobnie robimy ogon z różowego materiału. Możesz również wziąć różową koronkę.

Krok 5 Z różowego materiału tworzymy podstawę dla oczu. Same oczy można szyć z tkaniny, ale są to bardzo małe detale, więc możesz wziąć białe koraliki i narysować je uczniami markerem. Anteny to zwykłe sznurki, a zęby wycina się z kawałka plastiku (na przykład tubki z szamponu). Po prostu rysujemy nos markerem.

Szczur jest gotowy! W razie potrzeby możesz ubrać ją w coś i zdobyć na przykład Króla Szczurów, jak w naszym przykładzie. Taka świąteczna zabawka spodoba się dziecku, a także będzie dobrze wyglądać na choince lub na szczycie świątecznego stołu.

Bałwany z żarówek

Aby dać stare życie starym żarówkom, możesz użyć ich do robienia zabawek noworocznych własnymi rękami. Są to uniwersalne bałwany, które przy ich ostrożnym użytkowaniu można zachować do następnego Nowego Roku.

Do pracy potrzebne będą:

 • stare żarówki;
 • drut, który łatwo się skręca;
 • szczypce
 • biały papier
 • białe nici;
 • biały filc;
 • pasta (można gotować ze skrobi, jak w czasach radzieckich);
 • nić jutowa (cienki sznurek);
 • flamastry;
 • niebieskie nici;
 • gorący klej;
 • lakier do włosów;
 • farby wielokolorowe.

Wykonanie jednego bałwana własnymi rękami zajmie około 1,5 godziny.

Krok 1 Z drutu przekręcamy ramę rękami. Lepiej przekręcić ręce z kilku warstw, aby były bardziej elastyczne.

Krok 2 Mocujemy ramę do podstawy lampy, aby ręce bałwana były po obu jej stronach. Górna pętla powinna pozostać wolna (patrz zdjęcie), as za nim zabawka zostanie zawieszona na choince lub na ścianie. Na górze maskujemy podstawę nicią jutową, która jednocześnie mocniej przymocuje drut. Zaczynamy przykrywać ciało bałwana papierem. Robimy to w stylu papier-mache: smarujemy szklaną część żarówki pastą, a na wierzchu przyklejamy kawałki papieru.

Rada! Jeśli papier jest miękki (jak papier gazetowy), nie można go przyklejać na małe kawałki, ale w całości, mocno dociskając do szyby.

Krok 3 Gdy papier jest jeszcze mokry od pasty, za pomocą tylnej części pędzla lub innego ostrego przedmiotu (na przykład wykałaczki) kopiemy dziury (jak na zdjęciu). Podobnie przyklej papier do podstawy pastą, aby utworzyć głowę. Wykręcamy nos bałwana z papieru i przyklejamy go również.

Krok 4 Po wyschnięciu bałwana przykryj go lakierem do włosów. Drut owinąć nitką dla urody. Aby zachować niezawodność nici, lepiej jest okresowo smarować ją klejem PVA. W przezroczystych obszarach, które wybraliśmy wykałaczką, haftujemy płatki śniegu niebieskimi nitkami. To żmudna praca, którą można uprościć, po prostu malując płatki śniegu niebieskim flamastrem.

Krok 5 Kolorowanie bałwana: nos, oczy, uśmiech, kapelusz itp.

Bałwan jest gotowy na obchody Nowego Roku 2020! I zrobiliśmy to własnymi rękami.

Ponadto można zawiązać bałwanowi szalik z jakiegoś puszystego materiału. Możesz także dać mu małą zabawkę. Ręce bałwana są elastyczne, więc z łatwością „przytrzyma” każdą cechę noworoczną lub „weźmie” dziewczynę bałwana za rękę.

Oryginalne bombki

Żaden Nowy Rok nie jest kompletny bez choinki, a zabawki do dekoracji tego leśnego piękna można również zrobić własnymi rękami.

Aby to zrobić, potrzebujemy:

 • stare bombki (porysowane, z wyblakłym wzorem, nudne);
 • piankowe kulki ze sklepów dla kreatywności;
 • piękny błyszczący materiał (taki, który przynajmniej trochę się rozciąga);
 • elementy dekoracyjne: gałązki, kokardy, koraliki, dżetów itp.
 • gorący klej;
 • drut.

Takie zabawki są wytwarzane bardzo prosto i szybko. Jedna piłka zajmuje około 15 minut.

Krok 1 Bierzemy starą świąteczną piłkę i mały kwadratowy kawałek materiału. Lepiej wziąć trochę więcej, niż przycinać, jeśli jest ich za dużo.

Krok 2Kładziemy szmatkę na kuli i mocujemy ją kawałkiem drutu (końce drutu można ozdobić, ale nie jest to konieczne).

Krok 3Prawie gotowe. Pozostaje tylko ozdobić piłkę wystrojem, mocując ją gorącym klejem.

Robienie bombek własnymi rękami to ogromna przestrzeń dla wyobraźni. Każdy członek rodziny może zrobić piłkę, którą lubi w kolorze i dekoracji. Nawiasem mówiąc, jeśli polistyren zostanie użyty jako podstawa, a nie stara świąteczna piłka, wówczas takie zabawki będą służyć więcej niż jeden Nowy Rok, ponieważ nie pękną. A gdy wystrój się męczy, możesz go usunąć, zmienić tkaninę na nową i ozdobić innymi elementami.

Zabawki świąteczne - Półksiężyca

Rozcieńczymy trochę zespół piłek i zrobimy własnymi rękami kolejną ciekawą zabawkę na choinkę na Nowy Rok - będzie to elegancki półksiężyc.

Do pracy potrzebne będą następujące materiały i narzędzia:

 • karton lub cienki arkusz sklejki;
 • nić jutowa (cienki sznurek);
 • Klej PVA;
 • gorący klej;
 • nożyczki;
 • gąbka do mycia naczyń;
 • farby akrylowe;
 • wystrój: wstążki, pompony, drewniana biżuteria lub guziki, koraliki, cyrkonie, sztuczne gałęzie drzew iglastych itp.

Jeśli weźmiemy pod uwagę wycięcie półksiężyca ze sklejki (lepiej powierzyć tę pracę człowiekowi), to wykonanie jednej takiej zabawki zajmie około 2 godzin. Jeśli weźmiesz gotowy szablon lub zrobisz go z kilku warstw tektury, zajmie to około godziny.

Możesz także szukać drewnianych półfabrykatów w postaci półksiężyców w sklepach dla kreatywności.

Krok 1 Pokrywamy niewielką część przedmiotu klejem PVA i zaczynamy szczelnie owijać ją nitką jutową. Stopniowo robimy to do samego końca, dodając klej.

Rada! Nie rozmazuj całej części naraz, jak klej wyschnie szybko.

Z nici jutowej wykonujemy pętlę, dla której noworoczna zabawka zostanie zawieszona na choince. Ponadto pokrywamy półksiężyc klejem z zewnątrz i rozprowadzamy go na nitkach, aby jeszcze lepiej „trzymały się”.

Krok 2 Przygotowujemy rozwiązanie farby akrylowej dowolnego koloru. W naszym przykładzie niebieski. Wytnij mały kawałek z gąbki - będzie to pędzel. Gąbź półksiężyc. Krawędzie półksiężyca są podobnie rozmazane białą farbą akrylową, aby stworzyć piękny efekt przejścia kolorów.

Krok 3 Możesz ozdobić zabawkę. Przyklejamy do niego gorące elementy w losowej kolejności.

Półksiężyc jest gotowy! Jeśli są iskierki, możesz dodatkowo przykryć je zabawką, aby pięknie migotała i migotała w świetle girland. Możesz również ozdobić go sztucznym śniegiem.

Fantazja nie ma granic: możesz użyć różnych odcieni. Na przykład złote półksiężyce również wyglądają bardzo pięknie.

Nikt na pewno nie będzie miał takich świątecznych zabawek, chyba że oczywiście chcesz je przekazać znajomym i krewnym. Zaoszczędzisz dużo pieniędzy, ponieważ większość materiałów do robienia zabawek na Nowy Rok będzie w domu.

Oglądaj także kursy mistrzowskie w formacie wideo, aby tworzyć niezwykłe zabawki noworoczne:

Obejrzyj wideo: Jak będą otwarte sklepy w święta? (Październik 2019).