Dzień Świętego Patryka 2020

Tradycyjne irlandzkie święto od dawna jest znane na całym świecie. Jedna z niedziel marca zmieni kolor na zielony i poinformuje wszystkich, że nadszedł Dzień Świętego Patryka. Wielowiekowa historia tego święta zyskała wiele tradycji. Rosja nie będzie wyjątkiem, w 2020 r. Ma się odbyć parada św. Patryka w Moskwie. Ponad 15 tysięcy rodaków czeka na ten dzień, aby stać się częścią wspaniałych irlandzkich uroczystości.

O wakacjach

Każdego roku Dzień Świętego Patryka obchodzony jest w tym samym dniu - 17 marca. W 2020 r. Nic się nie zmieni, a zasada ta będzie ponownie przestrzegana. Moskale i mieszkańcy innych rosyjskich miast oddadzą hołd człowiekowi, który żył w IV-V wieku.

Nie zachowano wiele informacji o nim, ale wiarygodne źródła pozostają. Jednym z nich jest autobiograficzna spowiedź, dzięki której historycy odkryli wiarygodne fakty. Nawet po setkach lat chrześcijanie na całym świecie pamiętają czyny i zasługi św. Patryka. Urodził się w tej części wyspy Wielkiej Brytanii, która była pod panowaniem starożytnych Rzymian. Potem nazywał się Mavin Sukkat. Gdy chłopiec miał 16 lat, piraci uprowadzili go i sprzedali w niewolę. Więc wylądował w Irlandii, gdzie mieszkał przez kolejne 6 lat. Będąc więźniem, młody człowiek przyjął chrześcijaństwo, które stało się jego zbawieniem w niewoli. Modlił się o wolność i powrót do ojczyzny, a kilka lat później udało mu się wrócić do domu.

Wkrótce jednak postanowił wrócić do Irlandii, ponieważ zobaczył wizję. Pan zwrócił się do niego, aby spróbować nawrócić krnąbrnych mieszkańców Irlandii na chrześcijaństwo. Inspirowany snami misjonarz zakochał się w Irlandczykach, a monoteizm szybko został zaakceptowany. Wiadomo również, że pisanie przyszło do Irlandii dzięki Saint Patrick.

17 marca nie jest przypadkową datą w kalendarzu. Tego dnia Święty odszedł do innego świata. Dlatego każdego roku w tym dniu ludzie szanują czyny tej osoby, które popełnił w ciągu swojego życia.

Symbolami wakacji są:

  • zielona gamma;
  • koniczyna;
  • krasnoludki;
  • piwo i whisky.

Jak wspomniano

Wiadomo, że na wyspie absolutnie nie ma węży. To Patrick uważany jest za osobę, która wydaliła ich z Irlandii. Turyści i pielgrzymi wspinają się na górę, aby odwiedzić miejsce, w którym święty dokonał czynu. Jedną z głównych tradycji w Dzień Świętego Patryka jest noszenie koniczyny na ubraniach. Jest również uważany za symbol chrześcijański. Koniczynki są często suszone i umieszczane na dnie szklanki, która jest następnie napełniana tradycyjnym irlandzkim napojem - whisky.

Na wakacjach zwyczajowo nosi się zielone ubrania, które są symbolem rozkwitu przyrody i nadejścia wiosny. Nic dziwnego, że Irlandia jest często nazywana szmaragdową wyspą - jej wzgórza i doliny mogą zainspirować każdego. Ponadto uczestnicy parady zakładają niezwykłe czapki i zielone odcienie z symbolem koniczyny. W niektórych barach można nawet znaleźć zielone piwo!

17 marca w Irlandii i kilku innych krajach odbywają się parady z narodową muzyką i tańcem. Wielu Irlandczyków zostaje reinkarnowanych jako bohaterowie narodowi i postacie z bajek. Obchody zwykle nie kończą się na 5 dni. W tej chwili wszędzie słychać dźwięki dudy. Organizowane są konkursy, koncerty i świąteczne fajerwerki. Wiele słynnych budynków i obiektów architektonicznych jest wyróżnionych jasnozielonym, symbolizującym święto. Czasami nawet małe stawy zmieniają kolor na zielony.

Ciekawy fakt. Na początku XX wieku władze irlandzkie zakazały otwierania instytucji 17 marca. Za pomocą tego prawa starali się chronić Irlandczyków przed nadużywaniem alkoholu. Dopiero w latach 70. ustawa ta została uchylona.

Jak świętować w Moskwie

W Moskwie w 2020 r. Odbędą się również obchody Dnia Świętego Patryka. Uczestnicy parady zapamiętają tradycje Irlandii, będą pić narodowe napoje i śpiewać irlandzkie piosenki. Zajęty program w różnych pubach i restauracjach obejmie muzykę celtycką, filmy i spektakle. Dzieci mogą również brać udział w uroczystym wydarzeniu, ubierając się w bajkowe postacie, takie jak gnomy i elfy.

Z roku na rok Dzień Świętego Patryka zyskuje coraz więcej fanów. Rosjanie są gotowi do zabawy, inspiracji nowymi doświadczeniami i poznania tradycji innych ludzi. Szczegóły wydarzeń można znaleźć bezpośrednio przed 17 marca.

Parada z okazji Dnia Świętego Patryka w Moskwie: wideo

Obejrzyj wideo: DZEKUJE ZA PASZKE I ŠWIETE ŽECZY (Październik 2019).