Imiona świętych na 2020 rok według miesięcy

Dowiedz się, jakie tajemnice kryje imię osoby, jak wybierać imiona dla chłopców i dziewcząt według świętych oraz jakie imiona oferuje książka na 2020 r. (Pełna lista miesięcy i dat).

Tajemnice nazw

Od najdawniejszych czasów ludzie wierzyli, że imię osoby jest nierozerwalnie związane z jej losem. Nadając dziecku imię, rodzice nie tylko dają mu określony kierunek w życiu, ale także zapewniają ochronę Aniołowi Stróżowi (świętemu, którego imię nadano dziecku).

Ludzie, którzy zostali wyświęceni na tajemnice imion i są w stanie przewidzieć postać według daty urodzenia, zapewniają, że jest to właściwy wybór imienia, który często pozwala pokazać cnoty nadane osobie od urodzenia lub zrównoważyć nie najlepsze strony.

W czasach starożytnych jedynymi dokumentami przechowującymi dane o ludziach były księgi kościelne. W związku z tym imiona nadawane dzieciom podczas chrztu były używane w życiu codziennym. Ale czas dokonuje własnych dostosowań i dziś rozróżnia pojęcia „ziemskiego” i „chrześcijańskiego” imienia.

 • Światowa nazwa zapisane w metrykach i oficjalnych dokumentach, a także wykorzystywane w codziennej komunikacji.
 • Imię chrześcijańskie dać dziecku chrzest (a często nawet utrzymywać go w tajemnicy). Uważa się, że nie znając chrześcijańskiego imienia osoby, „wrogowie” nie będą w stanie jej skrzywdzić.

Biorąc pod uwagę ten fakt, nie zniechęcaj się, jeśli imię, które chcesz nazwać dzieckiem, nie znajduje się w kalendarzu Świętych. Po prostu wybierz najodpowiedniejsze chrześcijańskie imię dla okruchów, przestrzegając prostych zasad.

Wybór nazwy

W chrześcijaństwie przy wyborze imienia zwyczajowo kierują się Święci. Jest to książka, na której stronach gromadzone są wszystkie imiona świętych kanonizowanych i daty, w których czci się ich pamięć.

Niemal każdy dzień 2020 r. Ma swojego patrona (lub nawet kilku), co ułatwia wybieranie imion Świętych dla chłopców i dziewcząt. Wiele osób ma pytanie - co zrobić, jeśli w dniu urodzenia nie ma w ogóle patronów kobiet (lub mężczyzn)? Według kanonów rodzice mają prawo wybierać nazwiska według dat przypadających na:

 • dzień natychmiastowego urodzenia dziecka;
 • 8. dzień od urodzenia (zgodnie ze starożytną tradycją jest to dzień imienia);
 • 40 dzień od urodzenia (wcześniej dzieci zostały ochrzczone czterdziestego dnia);
 • dzień ceremonii chrztu (jeśli odbywa się w innym czasie).

Warto również wziąć pod uwagę, że dla dziewczynki możesz wybrać imię zgodne z obecnością mężczyzny w Świętych, na przykład: „Fedor - Fedora”, „Alexander - Alexander”, „Julian - Juliana” itp.

Jeśli na waszej randce pojawi się kilka imion, powinieneś dowiedzieć się więcej o każdym ze świętych. Wybór zależy od indywidualnych preferencji. Ktoś wybiera najsilniejszego, ktoś kieruje się uczynkami przyszłego patrona, ktoś wybiera świętego, którego ikona znajduje się w Świątyni, abyś mógł się do niego modlić. Jeśli wątpisz w swój wybór lub trudno ci dokonać go sam, poproś o pomoc księdza, który sprawuje sakrament chrztu.

Wszystkie nazwiska według miesięcy

W kalendarzu kościelnym na 2020 r. Istnieje wiele pięknych opcji dla dziewcząt i chłopców - według Świętych można wybrać oryginalne starożytne nazwy słowiańskie, greckie i hebrajskie, a także bardziej nam znane, powszechnie używane dzisiaj.

W sumie na stronach książki znajduje się ponad 1100 różnych imion żeńskich i męskich, wśród których zdecydowanie jest takie, które przyniosą szczęście Twojemu dziecku!

Stycznia

Jeśli Twoje dziecko urodziło się w styczniu 2020 r. (Lub w tym okresie planowana jest ceremonia chrztu), kieruj się wyborem kalendarza styczniowego.

Jeśli dziecko urodziło się 01/07/20, możesz wziąć nazwiska od 15 - Gerasim lub Feogen (dla chłopców) i Ulyana, Juliana, Julia (dla dziewcząt).

Luty

Ostatni miesiąc zimy 2020 jest bogaty w dźwięczne i piękne nazwy. Tak więc, 02.17.20 dla chłopców było 19 na raz, a 02.26.20 dla dziewcząt natychmiast 6, co również jest dość rzadkie.

Spośród najpopularniejszych nazwisk w lutym warto wyróżnić:

 • Valentine jest silna;
 • Walery - silny;
 • Zahar - zapamiętany przez Pana;
 • Inna jest silna;
 • Anastasia odradza się.

Marzec

Pierwszy miesiąc wiosny przynosi pierwsze ciepłe słońce i możliwość wybrania nie mniej jaskrawego imienia dla dziecka. Nawiasem mówiąc, w marcu 2020 r. Istnieją naprawdę piękne nazwiska Świętych, zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców.

Kwietnia

W przypadku dzieci z kwietnia wybór imion, a tym samym silnych Aniołów Stróżów. Nie mniej świetne. Opcje męskie są prezentowane dla wszystkich liczb miesiąca, podczas gdy rodzice dziewcząt powinni pamiętać o współbrzmieniu opcji męskich i żeńskich:

 • Wasilij - Vasilisa;
 • Alexander - Alexandra;
 • Fedor - Fedora;
 • Ivan - Ivanna (Ivanina) itp.

Maj

Ludzie urodzeni w maju mają żelazny charakter i szczególną krnąbrność, dlatego najlepiej wybrać imiona o delikatnym brzmieniu. Zdaniem ekspertów pomoże to złagodzić trudną przyszłość.

Czerwca

Pierwszy miesiąc lata jest niezwykle bogaty w piękne opcje dla niemowląt. Od klasycznego:

 • Lily
 • Anastazja
 • Valeria;
 • Sofia

Modnego dziś słowiańskiego:

 • Melania
 • Ulyana;
 • Juliana.

Lipiec

Lipcowy letni maraton kalendarzowy trwa w lipcu na 2020 rok, który oprócz znanych wyborów dla Świętych przedstawia tak starożytne imiona, jak:

 • Varlaam
 • Judah
 • Damian
 • Lazar i in.

Sierpnia

Ostatni miesiąc lata to doskonały okres na chrzest dziecka. Nawet jeśli nie wybrałeś małego chrześcijańskiego imienia do chrztu i odpowiedniego patrona według daty urodzenia, można to zrobić w sierpniu, planując sakrament na pożądaną datę. Zalecamy zapoznanie się z pełną listą nazwisk na wszystkie dni od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2020 r.

Wrzesień

Jesień to okres narodzin kreatywnych ludzi z bogatym światem wewnętrznym. Spróbuj wybrać opiekuna dla dziecka lub niemowlęcia z proponowanych opcji, kierując się nie tylko dźwiękiem imienia, ale także ucząc się jak najwięcej o tym, czyja pamięć jest czczona w danym dniu miesiąca.

Październik

Pamiętaj, że każde imię ma swoje znaczenie, więc Sophia oznacza - mądrze, a Nikita - zwycięzcę. Zapytaj, jakie znaczenie ma imię, które lubisz, ponieważ może to stać się ważnym czynnikiem kształtującym charakter dziecka.

Listopad

W chłodne dni listopada rodzą się ludzie silni w ciele i duchu, i powinni wybierać imiona nie mniej głośne i dźwięczne: zwycięzcą jest Victor, szlachcic Eugene, a Anastasia odradza się.

Grudnia

Kalendarz na grudzień kończy się maratonem imion na 2020 r., W którym jest niewiele imion żeńskich, a zatem dziewczynka będzie musiała wybrać imię według Świętych albo ze spółgłoskowych męskich, albo przejść do innych dni zgodnie z zasadami.

Obejrzyj wideo: Ślubne Q&A - Kiedy wymarzony planner ? (Październik 2019).