Hermitage Cat Day w 2020 roku

Każdego roku w Petersburgu odbywa się Ermitaż z okazji Dnia Kota, a my proponujemy dowiedzieć się, co jest specjalnego w tym święcie, jaka będzie jego data w 2020 r. I kto decyduje o tym, która będzie.

Dziś „Hermics” (tak zwani puszysti strażnicy muzeum) to jedna z ekskluzywnych atrakcji Ermitażu i rodzaj „marki turystycznej” północnej stolicy. W 2015 r. Brytyjskie media umieściły koty Hermitage wśród najbardziej niezwykłych zabytków na świecie.

Wakacyjna historia

Państwowy Ermitaż to perła wśród najważniejszych światowych kompleksów muzealnych. Ponad 3 miliony eksponatów jest przechowywanych w galeriach Ermitażu, w tym bezcenne dzieła sztuki i starożytne zabytki kultury światowej. Niektóre wartości są eksponowane w galeriach, a niektóre w specjalnych repozytoriach muzealnych. Oprócz zapewnienia optymalnych warunków klimatycznych dla zachowania wartości, bardzo ważna jest skuteczna ochrona pomieszczeń muzealnych przed gryzoniami, które mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia eksponatów. Podobnie jak wiele lat temu, dziś rolę obrońców ze szczurów i myszy przypisano do pułku kotów.

Chociaż Dzień Kota Hermitage był obchodzony nie tak dawno (od 1998 r.), Wąsaci obrońcy mieszkają w murach Pałacu Zimowego od ponad 270 lat. Legenda głosi, że sam Piotr I przywiózł pierwszego kota do pałacu z Holandii, aw 1745 r. Na rozkaz cesarzowej Elżbiety, aby skutecznie poradzić sobie z hordami gryzoni, cała armia łapaczy szczurów z Kazania została przeniesiona na terytorium rezydencji królewskiej. Od tego czasu pułk kotów strzeże samego pałacu i otaczających go terytoriów.

Ciekawy fakt! Nie wszystkie koty są dozwolone (i wcześniej dozwolone) na terenie Ermitażu. Służąc Pied Piper, są one podzielone na „wewnętrzne” i „domowe” w zależności od charakteru i nieodłącznie związane z niektórymi przedstawicielami „shkodlivosti”.

W latach 60. ubiegłego wieku, w wyniku niekontrolowanego wzrostu liczby łapaczy szczurów, sami zostali uznani za zagrożenie dla bezcennych eksponatów, a zarząd muzeum postanowił zastąpić „pułk wąski” nowoczesnymi środkami walki z gryzoniami. Koty zostały złapane i eksmitowane poza kompleksem. Wkrótce jednak wrócili, ponieważ żadne środki nie mogły powstrzymać inwazji szczurów po odejściu kotów. Od tego czasu nikt nigdy nie kwestionował wartości kociej armii muzealników, a sami strażnicy kotów otrzymują wszelkiego rodzaju zaszczyty.

Współczesne życie kota Hermitage

Nie zakładaj, że koty Ermitażu istnieją same. Wielkość armii kota jest ściśle regulowana (nie więcej niż 50 sztuk), a wszystkie zwierzęta w służbie muzealnej mają:

 • dokument urzędowy (paszport weterynaryjny);
 • pełny pakiet opieki medycznej;
 • Łóżka i miski z desek;
 • tace (powinny mieszkać w pomieszczeniach);
 • zabawki, które odwiedzający Ermitaż często przynoszą puszystym;
 • koło jezdne, aby zachować formę.

Oczywiście dzisiaj zwierzęta nie mogą swobodnie poruszać się po korytarzach i galeriach, przydzielono im jedynie piwnicę kompleksu i obszar wokół niego. Chociaż strażnicy twierdzą, że nocą Pied Piper często udają się na wyższe piętra, za co oczywiście nie są karceni, ale po prostu uporczywie odsyłani.

Ważne! Wszystkie drzwi w piwnicy Ermitażu są wyposażone w specjalne „kotopodobne” ruchy, które umożliwiają zwierzętom swobodne poruszanie się nawet w pomieszczeniach zamkniętych dla ludzi.

Wśród „hermików” są prawdziwe gwiazdy. Wasilij został więc najlepiej sfotografowany, a śnieżnobiały przystojny Achilles zasłynął dzięki temu, że przepowiedział zwycięstwo reprezentacji Rosji na Mistrzostwach Świata w 2018 roku.

Wąsaty Pułk Zimowy oczywiście nie głoduje. Lunch jest ściśle zaplanowany o godzinie 14:00. Personel muzeum składa się z trzech kobiet, które zaspokoją potrzeby kotów. Ale dieta Pied Piper została zaprojektowana w taki sposób, aby ich chęć wypełnienia podstawowych obowiązków nie zniknęła - polują na gryzonie. Niemniej jednak goście i pracownicy muzeum nie tracą okazji zadowolenia cipek czymś smacznym. Ale planując odwiedzić najważniejszy punkt Petersburga w Dniu Kota Ermitażu w 2020 r., Nadal lepiej jest dbać o koty, przekazując pewną kwotę na ich zawartość, ponieważ nadmiar jedzenia może nie bardzo dobrze wpływać na zdrowie futrzanych strażników.

Tradycje wakacyjne

Co roku termin, w którym planowany jest Dzień Hermitage Cat, jest ustalany przez kierownictwo muzeum, a kiedy święto odbędzie się w 2020 roku, będzie można dowiedzieć się w najbliższej przyszłości, śledząc nasze wiadomości lub plakaty na oficjalnej stronie internetowej Hermitage.

Z reguły festiwal Hermitage Cat Guard odbywa się pod koniec wiosny, kiedy puchary z wielką przyjemnością wygrzewają się na trawnikach i lubią zabytki ogrzewane przez pierwsze promienie słońca dla relaksu, co powoduje niesamowitą rozkosz wśród odwiedzających.

Przez lata dnia kota w Ermitażu rozwinęły się jego tradycje. Z reguły w tym dniu w muzeum są:

 • wystawa rysunków dzieci na temat kotów;
 • gry i konkursy z animatorami;
 • wystawy poświęcone kotom w sztuce;
 • wyjątkowe wycieczki do piwnic Ermitażu, które pozwalają gościom zobaczyć, jak żyje legendarny Pied Piper;
 • dystrybucja kotów z Ermitażu.

Dystrybucja „hermiki”

Dziś koty Hermitage stały się już marką znanego na całym świecie muzeum, a wielu miłośników „puszystych” interesuje pytanie, czy zwierzęta zostaną wydane w dobrych rękach w 2020 roku i jak zabrać łapacza do muzeum.

Rzeczywiście, gdy liczba zwierząt w Ermitażu przekroczy ustalony limit, zarząd muzeum ogłasza akcję i oferuje mieszkańcom Petersburga zabranie kota, którego lubią, do domu. Warto zauważyć, że takie działania odbywają się nie tylko w dniu uhonorowania „hermiki”. Jest wiele osób, które chcą zostać właścicielem kota Ermitażu, ale nie wszyscy dają zwierzęta.

Ważne! Kocięta w Ermitażu nie są rozdawane, ponieważ wszyscy jego mieszkańcy są sterylizowani.

Potencjalny wnioskodawca powinien jasno zrozumieć, jaką odpowiedzialność bierze na siebie, ponieważ większość Pied Piper nie jest ani rasowa, ani „domowa” w pełnym tego słowa znaczeniu i nie może być po prostu ozdobą drogiego wnętrza. Ponadto wielu wąsatych mieszkańców Pałacu Zimowego ma trudną, a czasem tragiczną historię.

Nie ma znaczenia, czy możesz zabrać jednego z „Hermików” do domu lub ograniczyć się do oryginalnej pamiątki z wizerunkiem tych niesamowitych zwierząt. Poświęć trochę czasu i odwiedź Ermitaż w tym niezwykłym dniu ze swoimi dziećmi, a będziesz mógł odkryć perłę światowego dziedzictwa z zupełnie innej perspektywy. To będzie fascynująca i naprawdę niezapomniana podróż do wyjątkowego świata kota Ermitażu!

A tym, którzy nie będą w tym roku mogli odwiedzić Sankt Petersburga, proponujemy zapoznanie się z Pied Piper z Ermitażu, po prostu oglądając wideo:

Obejrzyj wideo: Most expensive house in the world shrouded in mystery (Październik 2019).