Kiedy Moskwa zostanie ozdobiona na Nowy Rok 2020

Kilometrowe girlandy, świąteczne łuki, wiele choinek i inne akcesoria noworoczne co roku powodują zachwyt i nadają atmosferze wakacji. W oczekiwaniu na drżącą euforię Rosjanie zastanawiają się, kiedy udekorują Moskwę do Nowego Roku 2020. Już w grudniu będzie można podziwiać magiczne oświetlenie i bajeczną transformację miasta.

Symbol 2020

Nadchodzący rok upłynie pod znakiem White Metal Rat. Symbol roku docenia uczciwość, uczciwość i szacunek, dlatego pomoże właścicielom tych cech w osiągnięciu ich celów. Najlepiej, jeśli ubrania będą zdominowane przez biały, szary, srebrny. Rok 2020 będzie rokiem przestępnym i wielu się tego boi, oczekując utraty równowagi i różnych problemów życiowych.

Kiedy Moskwa zostanie ozdobiona na Nowy Rok 2020

1 grudnia to dzień, w którym zaczynają dekorować Moskwę na Nowy Rok 2020. Władze stolicy twierdzą, że do połowy grudnia (14-15 dnia) wszystkie prace przygotowawcze nad dekoracją Moskwy zakończą się. W całym mieście planowane jest zainstalowanie co najmniej 4 tysięcy wzorów świątecznych, a także ponad 300 udekorowanych choinek.

Na początku listopada oficjalna strona ratusza opublikuje szczegółowe informacje oraz mapę ekspozycji tematycznych. Zakres zapowiada się jeszcze większy niż w ubiegłym roku. Demontaż struktur wakacyjnych zaplanowano na Stary Nowy Rok - 14 stycznia. Rosjanie mają wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się oświetleniem Moskwy. O tej porze roku centrum miasta jest zwykle przeciążone, ponieważ władze zalecają wybór metra i pieszych wycieczek.

W 2018 r. Na dekorację stolicy wydano około 200 milionów rubli, w 2019 r. Kwota ta będzie jeszcze większa.

Jak ozdobić ulice

  • Jasne światła, wielokolorowe girlandy, niezwykłe postacie i instalacje można zobaczyć w pobliżu Kremla, Gumy, Teatru Bolszoj.
  • Spacerując ulicami Tverskaya i Nikolskaya, można podziwiać postacie bohaterów wakacji i jasne lampy LED. Ścieżki Stoleshnikov i Kamergersky, które również zostaną udekorowane i przyczynią się do nasycenia ducha nadchodzącego Nowego Roku, nie będą wyjątkiem.
  • Głównym „chipem” noworocznej Moskwy będzie ponownie świerk świąteczny. Na placach i ulicach Moskwy i jej dzielnic pojawi się ponad 300 uroczych zielonych symboli świąt noworocznych. Zostaną ozdobione jasnymi girlandami, zabawkami i płatkami śniegu.
  • Ogromna choinka pojawi się w pobliżu słynnego parku Żaryady, obok którego zostaną zainstalowane wspaniałe altany. Świerkowy las zabłyśnie tysiącem świateł na placu Maneżnia. Kompozycje świetlne z liczb 2020 pojawią się na ulicach.
  • Spektakularna kurtyna lekkich konstrukcji pojawi się wzdłuż latarni na Arbat i innych centralnych ulicach. Mieszkańcy Moskwy widzieli już niektóre z nich w zeszłym roku, ale część biżuterii będzie nowa. Ażurowe łuki, ulubione miejsce do sesji zdjęciowych Rosjan, pojawią się w ośmiu punktach miasta. Będą świecić wieczorem i nocą.
  • Ulica Tverskaya będzie tradycyjnie przez kilka dni piesza. Od 29 grudnia do 3 stycznia będzie zamknięty dla uroczystości. Małe sale koncertowe, namioty i stragany ustawiają się wzdłuż chodników.
  • Nie tylko centrum będzie kolorowe i świąteczne w grudniu. Urzędnicy miejscy obiecują zwrócić uwagę na parki znajdujące się na obrzeżach stolicy.
  • Jarmarki bożonarodzeniowe od dawna zakorzeniły się w Moskwie. W tym roku powitają również Moskali i odwiedzających miasto gorącym grzanym winem, kawą i czekoladą, hot dogami i ciastkami, prezentami, pamiątkami i dekoracjami.

Jak ozdobić kawiarnie i sklepy w Moskwie

W przeddzień Nowego Roku restauratorzy i właściciele kawiarni nie tracą okazji do podkreślenia swojej siedziby, przyciągając w ten sposób więcej odwiedzających. Okna zdobią girlandy, choinki i instaluje się instalacje w pomieszczeniach. Z reguły pierwsze dekoracje zaczynają się pojawiać pod koniec listopada i trwają do początku lutego.

Sklepy starają się również, aby ich okna były bardziej żywe i atrakcyjne, tworząc świąteczny nastrój dla gości. Pracownicy będą wieszać dekoracje z symbolem roku i zawierać świąteczne piosenki. W takich miejscach można uciec od zgiełku miasta i pocieszyć się.

Moskwa, jego ulice i place są niesamowicie przekształcone podczas Nowego Roku. Wszędzie panuje świąteczna atmosfera i poczucie bycia w bajce. Liczne iluminacje, girlandy, światła, zabawki i jodły tworzą niepowtarzalną atmosferę i nastrój noworoczny. Planując wizytę w stolicy podczas wakacji, należy wziąć pod uwagę daty, w których ubiera się w strój formalny.

Najpiękniejsze widoki noworocznej Moskwy w 2019 roku: wideo

Obejrzyj wideo: Moja Moskwa - cały film (Październik 2019).