Konkursy wokalne 2019-2020

Konkursy wokalne są okazją dla każdego artysty do wykazania się talentem. W latach 2019-2020 wiele konkursów wokalnych dla dzieci i dorosłych odbędzie się w Rosji i za granicą. Niemal w każdym rosyjskim mieście odbywają się konkursy piosenek na różnych poziomach, w których mogą wziąć udział lokalne talenty i nie mniej utalentowani goście.

Konkursy wokalne w Moskwie

W stolicy zwykle odbywają się najbardziej uderzające wydarzenia, podczas których można zobaczyć wokalistów z całego kraju. Dla wielu artystów stają się doskonałą okazją do „rozświetlenia”, włamania się do świata profesjonalnej muzyki.

XI Międzynarodowy Konkurs Pamięci Eleny Fabianovnej Gnesiny

Konkurs muzyków i kompozytorów „Romantyzm: początki i horyzonty” poświęcony pamięci E. F. Gnesiny ma wysoki poziom akademicki. Został stworzony pod przewodnictwem Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej wraz z RAM. Wydarzenie odbywa się co roku i biorą w nim udział wykonawcy muzyki klasycznej. Konkurs obejmuje kilka sekcji, w których oceniani będą artyści o różnych profilach: muzycy, kompozytorzy, akompaniatorzy i nauczyciele. Wokaliści będą mogli pokazać się w sekcji I w nominacjach „Vocal Solo” i „Vocal Ensemble”.

Uczestnicy są podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Przepisy różnią się dla każdej grupy wiekowej:

 • Do 12 lat. Czas występu dla wokalistów to nie więcej niż 8 minut.
 • 13-17 lat. Czas trwania nie powinien przekraczać 10 minut.
 • 18-25 lat. Uczestnicy muszą dotrzymać terminu 15 minut.
 • 26 i więcej (bez ograniczeń). Rozporządzenie to także 15 minut.

Do konkursu uczestnicy mogą wybierać prace z różnych epok i stylów - od klasycznych i barokowych po nowoczesne kompozycje. Dozwolone jest wyświetlanie kilku prac, jeśli nie przekraczają limitu czasu. Na koniec uczestnicy otrzymują listy i dyplomy oraz zwycięzcę nagrody Grand-Prix w wysokości 50 000 rubli.

Data19-27 czerwca 2019 r.

Miejsce: Moskwa, RAM ich. Gnesins, st. Dom szefa kuchni 30/36.

Składanie wniosków wcześniej: 15 maja 2019 r.

Koszt: dla wykonawców solo - 6000 str., dla zespołów - 4000 str. od każdego uczestnika.

XIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Starry Hour”

Star Hour to jeden z najpopularniejszych i najciekawszych konkursów kreatywnych wśród dzieci i młodzieży. Odbywa się w Royal Concert Hall w budynku Ostankino. W ramach konkursu sztuka dziecięca różnych gatunków i kierunków pokazuje ich sztukę: wokale, granie na instrumentach muzycznych, sztukę teatralną i cyrkową, pokazy designu i mody.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają kreatywną komunikację dzieci i odkrywanie nowych talentów wśród ich głównych celów. Dla każdego zespołu dzieci jest to okazja do wykazania się umiejętnościami w całym kraju.

Wykonawcy wokalni mogą uczestniczyć w następujących nominacjach:

 • ludowy;
 • etap;
 • wokal akademicki.

W pokazie talentów mogą wziąć udział wokaliści solo, duety, „małe formy” (3-4 osoby w zespole), zespoły, chóry i orkiestry. Wiek uczestników wynosi od 6 do 25 lat (członek zespołu, który nie mieści się w zakresie wiekowym, nie może ubiegać się o nagrody specjalne).

Przepisy tymczasowe:

 • dla solistów - maksymalnie 2 utwory, łącznie nie więcej niż 8 minut;
 • dla duetów i „małych form” - ogólna wydajność do 8 minut;
 • na zespoły i chóry - nie więcej niż 12 minut.

Wręczenie nagród odbywa się na zakończenie festiwalu podczas koncertu galowego. Zwycięzcy otrzymują cenne nagrody, dyplomy, dyplomy i puchary.

Data: 08-10 marca 2019 r.

Miejsce: Moskwa, ul. Akademik Korolew, 15.

Koszt: dla wykonawców solo - od 3000 str., dla duetu - od 4000 str., dla grup 3-4 osób - od 5000 str., dla zespołów 5-15 osób - od 1000 str. dla każdego, dla grup powyżej 16 uczestników - od 800 p. dla każdego.

Konkursy piosenek w Petersburgu

To nie przypadek, że północna stolica jest uważana za kulturalne centrum Rosji. Petersburg jest miejscem narodzin i działalności wielu wielkich twórczych osób, których talent znany jest w całym kraju. Lokalne konkursy wokalne pod względem znaczenia i skali nie ustępują Moskwie.

XVII Międzynarodowy Festiwal „Neva Prospects”

Wydarzenie powstało przy wsparciu IPCC. Ma na celu poprawę twórczej interakcji między postaciami kultury, profesjonalistami i amatorami, popularyzację i zachowanie dziedzictwa kulturowego.

W ramach kreatywnego święta nie tylko zespoły muzyczne, ale także artyści, projektanci i projektanci mody, artyści fotograficzni, aktorzy, mistrzowie sztuk pięknych i dekoracyjnych mogą wykazać swój talent.

W 2020 r. Podczas festiwalu nauczyciele będą mogli wziąć udział w zaawansowanych kursach szkoleniowych i otrzymać standardowy dokument państwowy, który można wykorzystać w działaniach zawodowych.

Wokaliści mogą brać udział w nominacjach następujących obszarów:

 • etap;
 • jazz
 • ludowy;
 • śpiew chóralny;
 • wokal akademicki.

Udział mogą wziąć soliści, duety, „małe formy”, zespoły i chóry. Wykonawcy „solo” i „małych form” mogą pokazać tylko jeden spektakl trwający do 4 minut. Grupy mogą zaprezentować 2 przedstawienia o łącznym czasie trwania do 8 minut.

Wydarzenie nie ma ograniczeń wiekowych.

Data: 08-11 listopada 2019 r.

Miejsce: St. Petersburg, nab. Pirogovskaya, zm. 5/2.

Składanie wniosków wcześniej: 15 października 2019 r.

Koszt: od 4980 str. na 2 noce w hotelu. Opłata organizacyjna wynosi 2000 p. Dla wykonawców solo 3000 p. Za duet 5000 p. Za „małe formy” 1000 p. dla każdego.

Festiwal piosenki pop „Take off!”

Wydarzenie powstało, aby wykorzystać potencjał muzyczny młodego pokolenia. Ma on na celu popularyzację pieśni, wspieranie młodych talentów i zwiększenie ogólnego rozwoju kultury wśród młodych ludzi.

Podczas festiwalu młode talenty mogą spotkać wybitnych artystów, przedstawicieli show-biznesu, wykonawców z innych regionów kraju i zagranicy. Będzie to stanowić zachętę do dalszego rozwoju ich umiejętności.

W konkursie prezentowane są następujące nominacje:

 • popowe wokale po rosyjsku;
 • popowe wokale w języku obcym;
 • występ jazzowy;
 • Euro-Hit (wykonanie utworu, który kiedykolwiek zabrzmiał na Konkursie Piosenki Eurowizji).

Wiek uczestników wynosi od 5 do 25 lat. Zgodnie z przepisami w każdej nominacji można wykazać tylko jedną pracę. Jego czas trwania wynosi do 4 minut.

Data: 13-14 kwietnia 2019 r.

Miejsce: St.Petersburg, Bolshoy Prospect V.O., 103, budynek 6.

Składanie wniosków wcześniej: 05 kwietnia 2019 r.

Koszt: „solo” - 3600 str., duet - 4000 str., trio - 4500 str., dla zespołów od 4 osób - 1300 str. dla każdego.

Konkursy wokalne w regionach

Wśród ludności rosyjskiej jest wiele talentów, więc wszelkiego rodzaju wydarzenia muzyczne odbywają się nie tylko w centralnych miastach, ale w całym kraju.

IV Międzynarodowy Festiwal „Inspiracja Syberyjska”

Konkurs Inspiracji Syberyjskiej, który odbędzie się w Krasnojarsku w 2019 r., Jest częścią projektu Talent Salute. Projekt obejmuje serię festiwali kreatywności dzieci i młodzieży w sezonie. Na koniec każdego wydarzenia określani są zwycięzcy, którzy będą mogli wziąć udział w superfinalie Talent Salute. Główna nagroda super finału to 500 000 pkt.

Na festiwalu kreatywności nie tylko artyści wokalni demonstrują swoją sztukę, ale także tancerze, muzycy, aktorzy, artyści itp. Ponadto organizatorzy prowadzą wycieczki, kursy mistrzowskie, wykłady i inne ciekawe wydarzenia.

Przedstawiono następujące nominacje dla przedstawicieli sztuki piosenki:

 • wokale akademickie;
 • ludowy;
 • etap;
 • jazz
 • zespół wokalny i instrumentalny.

Soliści, duety i inne grupy kreatywne (chóry, zespoły, orkiestry) będą mogły zaprezentować swoją sztukę. Wiek nie jest ograniczony.

Zgodnie z przepisami, soliści i „małe formy” mogą reprezentować jeden utwór trwający do 5 minut. Chór musi pokazać co najmniej 2 kompozycje, jedną z nich - a capella. Czas trwania programu ogólnego wynosi od 8 do 15 minut.

Data: 27-30 kwietnia 2019 r.

Miejsce: Krasnojarsk, ul. Polzunova, 13.

Składanie wniosków wcześniej: 01 kwietnia 2019 r.

Koszt: „solo” - 1500 pkt., drużyny - 900 pkt. od uczestnika.

Międzynarodowy konkurs wielu gatunków „Whale”

„Kit” odbywa się w wielu miastach Rosji. W kwietniu 2019 r. Gospodarzem będzie Ufa. To różnorodny festiwal, na którym oceniane są talenty dzieci i młodzieży w różnych kierunkach: wokal, choreografia, aktorstwo, sztuka i plastyka, kino itp. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 15 000 rubli.

Wokaliści będą mogli wziąć udział w nominacjach:

 • wokale akademickie;
 • ludowy;
 • jazz
 • teatr śpiewu;
 • piosenka autora;
 • etap;
 • rock i rap;
 • kompozycja patriotyczna;
 • wydajność odmian w języku rosyjskim;
 • różnorodność występów w języku obcym;
 • kompozycja retro (dzieła autorów radzieckich).

Młode talenty będą mogły wykonać 1-2 piosenki, całkowity czas trwania programu nie powinien przekraczać 8 minut. Prace folklorystyczne nie powinny trwać dłużej niż 10 minut. Występ chóru - do 10 minut.

Nie ma ograniczeń wiekowych.

Data: 19-21 kwietnia 2019 r.

Miejsce: Miasto Ufa, Rosja.

Składanie wniosków wcześniej: 06 kwietnia 2019 r.

Koszt: „solo” - 2200 str., duet - 3000 str., zbiorowy 3-5 osób - 4000 str., zbiorowy do 11 osób - 7500 str., ponad 31 osób - 14 000 str.

Międzynarodowe konkursy wokalne

Uczestnicząc w międzynarodowych konkursach i festiwalach, wokaliści mają okazję nie tylko pokazać się na arenie międzynarodowej, ale także zdobyć ogromne doświadczenie. W takich wydarzeniach biorą udział wybitni wykonawcy z całego świata. To świetna okazja do zapoznania się z wybitnymi osobistościami i zobaczenia różnorodności muzycznego świata na własne oczy.

Głosy Costa Brava

To międzynarodowe wydarzenie wokalne odbywa się co roku w Hiszpanii. W latach 2019-2020 konkurs odbędzie się w grudniu i styczniu. Głosy Costa Brava to wspaniałe kreatywne wakacje, w których biorą udział wykonawcy z Europy Zachodniej i Wschodniej, Azji, Ameryki. Tutaj mogą rywalizować soliści, duety, zespoły wykonujące dzieła różnych gatunków.

Jury składa się z autorytatywnych postaci kulturowych z różnych krajów, w tym z Rosji. Pod koniec festiwalu jury określa zwycięzców i właścicieli Grand-Prix, którzy otrzymają pamiątkowe insygnia (puchar, certyfikaty i dyplomy). Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody od sponsorów i organizatorów wydarzeń.

Nominacje festiwalowe obejmują następujące kategorie:

 1. Wokal akademicki.
 2. Występ jazzowy.
 3. Występ w stylu rocka i rapu.
 4. Piosenka ludowa.
 5. Kompozycje popowe.
 6. Musical.

Wokaliści w różnym wieku mogą brać udział bez ograniczeń. Każda drużyna musi zgłosić nie więcej niż 2 tory trwające maksymalnie 5 minut każda. W przypadku wokalistów solo regulacja wymaga jednego wykonania trwającego nie dłużej niż 4 minuty.

Oprócz głównej imprezy muzycznej festiwal obejmuje ciekawe spotkania, kursy mistrzowskie dla wykonawców i nauczycieli, wycieczki krajoznawcze.

Data: 01-04 grudnia 2019, 05-08 stycznia 2020, 06-09 grudnia 2020.

Miejsce: Lloret de Mar, Costa Brava, Hiszpania.

Składanie wniosków: termin - 30 dni przed rozpoczęciem zawodów.

Koszt: 140 € przy umieszczeniu w pokoju 3-osobowym, 155 € - w pokoju 2-osobowym, 200 € - w pokoju jednoosobowym. Za dodatkową opłatą: soliści - 50 €, dmuchanie - 40 € dla dwóch osób, trio i inne „małe formy” do 5 osób - 30 € dla całego zespołu.

XVIII Międzynarodowy Festiwal Tańca i Piosenki „Plaże Włoch”

Konkurs taneczny i wokalny na wybrzeżu Adriatyku to świetna okazja, aby pokazać swój talent i zrelaksować się w malowniczym miejscu. Rimini należy do kurortów Włoch, gdzie jest wszystko, czego potrzebujesz: przyjemne piaszczyste plaże, ciekawe imprezy, atrakcje kulturalne.

Festiwal jest również objęty ogólnym programem rozrywkowym, w którym każdy może wziąć udział. Nie ma ograniczeń wiekowych ani liczby uczestników. Po wydarzeniu każdy uczestnik otrzyma pamiątkę i honorowy dyplom, a także cenny prezent.

Soliści i grupy mogą wykonywać kompozycje w następujących gatunkach:

 • ludowy;
 • hip hop;
 • jazz
 • grupy wokalne i zespoły różnych stylów.

Oprócz udziału w koncercie podczas festiwalu uczestnicy będą paradować ulicami miasta i spotkać się z burmistrzem.

Koszt waha się od 165 € do 185 €. Obejmuje zakwaterowanie, posiłki, opłaty organizacyjne. Cena zależy od gradacji hotelu i rodzaju „pensjonatu”.

Data: 19-23 września 2019 r.

Miejsce: Rimini (Riccione), Włochy.

Składanie wniosków: 19 sierpnia 2019 r.

Obejrzyj wideo: DJ Mateusz Idzik Dj na wesele Śląsk DEMO 2020 (Październik 2019).