Dzień śledztwa karnego w Rosji w 2020 r

W 2020 r. Dzień Śledczy w Rosji będzie tradycyjnie obchodzony przez detektywów, śledczych, kryminologów i przedstawicieli innych zawodów zaangażowanych w dochodzenie w sprawie przestępstw. I chociaż święto zawodowe nie jest oficjalnym dniem wolnym, dla pracowników jednostki jest to dzień szczególny, ponieważ otrzymują gratulacje i prezenty od kolegów, przełożonych i krewnych.

Kiedy będzie

Wszyscy pracownicy UGRO w Rosji wiedzą, jaka jest data Dnia Śledczego w 2020 roku.

Ważne! W 2020 r. Należy pogratulować pracownikom zaangażowanym w rozwiązywanie przestępstw, 5 października.

Data profesjonalnego urlopu nie zmienia się z roku na rok, ponieważ jest zaplanowana na ważne wydarzenie - stworzenie Tsentororozysk. I chociaż w większości przypadków pracownicy muszą iść do pracy (2020 nie będzie wyjątkiem), 5 października oddziały zawsze mają świąteczny nastrój.

Trochę historii

Tsentororoisk rozpoczął pracę w 1918 roku. Inicjatorem jego powstania była Ludowa Komisja Spraw Wewnętrznych. Od tego czasu jednostka jest uważana za jeden z najbardziej prestiżowych sektorów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. I chociaż pracownicy muszą stawić czoła śmiertelnemu niebezpieczeństwu i innym trudnościom, wielu policjantów chce pracować w UGRO. Pracownicy są zawsze traktowani z szacunkiem i czcią.

Historia rosyjskiego śledztwa rozpoczęła się w czasach imperialnych. Po reformie pańszczyźnianych, kiedy poddani stali się wolni, wzrosła liczba przestępstw - rabunki, rabunki, ataki. Aby zmienić sytuację i zapobiec wzrostowi przestępczości, cesarz Aleksander II zaproponował utworzenie policji detektywistycznej. Zaczęła pracować w Petersburgu, a później w Moskwie i innych dużych miastach.

Pomimo faktu, że UGRO pełni ważne funkcje, zajmuje się rozwiązywaniem przestępstw, poszukiwaniem intruzów i zaginionych osób, przez długi czas jednostka nie otrzymywała niezbędnych zasobów. Często pracownicy nawet nie mieli broni, chociaż często musieli radzić sobie z przestępcami na ulicy. Sytuacja zmieniła się dopiero w drugiej połowie ubiegłego wieku, choć nawet teraz często brakuje sprzętu.

Tradycja świętowania

Przez lata wakacji zawodowych powstały pewne tradycje. W Dniu Śledczym często odbywają się koncerty dla pracowników jednostki, a także przedstawienia lub przedstawienia teatralne. Podczas uroczystej części władze gratulują podwładnym i przedstawiają:

  • dzięki;
  • prezenty materialne;
  • nagrody;
  • dyplomy;
  • medale za odwagę itp.

Premia jest często wydawana na wakacje, a najlepsi pracownicy mogą spodziewać się awansu. Detektywi często giną w niebezpiecznej służbie z rąk cyberprzestępców, więc 5 października oficerowie bezpieczeństwa, śledczy i śledczy z pewnością uszanują pamięć zmarłych kolegów, pamiętając ich ciepłymi słowami.

Przełożeni zwykle organizują oficjalne przyjęcia, a zwykli pracownicy organizują imprezy firmowe. Czasami święto obchodzone jest w bliskim gronie rodzinnym. Gratulowanie winowajcom święta jest akceptowane za pomocą słów i pocztówek. Czasami dają symboliczne i niedrogie prezenty, różne pamiątki.

Ciekawe fakty

Dochodzenie karne jest ważnym podziałem wnętrza. Powstało wiele filmów o jego pracy i pracownikach, napisano wiele książek, a często prawdziwymi ludźmi i wydarzeniami są podstawy. W jednym z najbardziej znanych filmów o UGRO „Miejsce spotkania nie można zmienić”, główni bohaterowie mają prawdziwe prototypy. To prawda, że ​​w prawdziwym życiu Arapow (prototyp Szarapowa) bardziej przypominał Zheglova.

Serial „Likwidacja” z Władimirem Mashkovem w roli tytułowej powstał również na podstawie prawdziwych wydarzeń, a mianowicie według wpisów z pamiętnika Davida Kurlanda, który był szefem ukraińskiej państwowej dyrekcji administracyjnej w powojennej Odessie. Detektyw stał się prototypem głównego bohatera filmu - Davida Gotzmana.

Oto kilka interesujących faktów:

  1. Śledczy rocznie ujawniają około 70% wszystkich przestępstw. To ponad 45 tysięcy okrucieństw w całej Rosji. W ciągu roku śledczy rozwiązują ponad 20 tysięcy morderstw w całym kraju.
  2. Pierwsza wzmianka o policji detektywistycznej pochodzi z 1866 r.
  3. W 1913 r. Rosyjska policja detektywistyczna została uznana za najlepszą jednostkę poszukiwawczą na świecie, jak ogłoszono na Międzynarodowym Kongresie Kryminalistów w Szwajcarii.
  4. Głównymi informatorami rosyjskiego śledztwa byli woźny, którzy relacjonowali wszystkie incydenty.
  5. Policja zaczęła być nazywana gliniarzami z powodu odznaki noszonej przez detektywów z moskiewskiego śledztwa karnego. Przedstawiał psa rasy gliniarzy.

Zobacz wideo Informacje o Dniu Śledczym:

Obejrzyj wideo: Nowoczesne uzbrojenie (Październik 2019).