Widząc zimę w 2020 roku

W 2020 roku pożegnanie z zimą będzie tradycyjnie organizowane w Ostatki. Podczas tego chrześcijańskiego święta zachowało się wiele pogańskich zwyczajów i rytuałów. Zajęty program w większości miast odbywa się w weekendy, chociaż imprezy rozrywkowe są często organizowane przez wszystkie 7 dni.

Geneza wakacji

Tydzień naleśników to specjalne święto przed Wielkim Postem, które trwa tydzień (od poniedziałku do niedzieli). Jego główną tradycją jest przygotowywanie i jedzenie naleśników z różnymi nadzieniami. Na tydzień przed rozpoczęciem najostrzejszego i najdłuższego postu ludzie nie tylko jedzą mnóstwo smakołyków, ale także organizują uroczystości.

Ta tradycja odchodzi w czasach starożytnych. Uważa się, że nawet podczas pogaństwa Wschodni Słowianie organizowali ucztę przez kilka dni, podczas których śpiewali, tańczyli, tańczyli i wykonywali różne obrzędy, aby pożegnać się z zimą i zachęcić do nadejścia wiosny. Zwykle szli przed wiosenną równonocą. Niektórzy historycy twierdzą, że obchodzili Nowy Rok wcześniej, który przyszedł z przebudzeniem ziemi po hibernacji.

Po przyjęciu chrześcijaństwa w Rosji pogańskie obrzędy były trudne do zniesienia. Z tego powodu tradycje religijne i pogańskie są powiązane w wiele świąt. Uderzającym przykładem jest zapusty. Ludzie w ciągu tygodnia przygotowują się do ścisłego postu, a także prowadzą pogańskie obrzędy (na przykład palą stracha na wróble), aby odpędzić zimę, chronić siebie i swoje rodziny przed problemami oraz przynieść szczęście i dobrobyt do domu.

Ponieważ dzień równonocy zwykle przypada na Wielki Post, zaczęli spotykać się z zimą, zanim się zaczęła, chociaż główna istota wakacji nie uległa zmianie.

Data uroczystości

I chociaż święto narodowe jest dość popularne, niewiele osób wie na pewno, jaka będzie zima w 2020 roku. Wynika to z faktu, że data zmienia się co roku, ponieważ jest związana z Wielkim Postem i Wielkanocą.

Ważne! W 2020 r. Seeing off winter odbędzie się od 24 lutego do 1 marca.

Możesz sam obliczyć datę uroczystości, jeśli wiesz, kiedy będzie Wielkanoc. Jasne święto poprzedza Wielki Post, który trwa 7 tygodni, a przed postem żegnają się z zimnem.

Tradycje i zwyczaje

Ponieważ zbiegają się dni zimy i zapusty, tradycje obu świąt są ze sobą powiązane. Przez cały tydzień gospodynie domowe muszą piec naleśniki z różnymi nadzieniami:

 • twarożek;
 • mięso;
 • dżem;
 • wątroba;
 • czekolada
 • Karmel
 • jagody itp.

W wielu miastach organizowane są targi, na których można spróbować naleśników z dowolnym nadzieniem, a także konkursy w przygotowywaniu tego tradycyjnego dania. Na świąteczny stół gospodynie domowe przygotowują ciasta, przekąski i inne smakołyki.

Obchody rosyjskiej zimy w 2020 roku będą obchodzone w małych wioskach i dużych miastach. Tradycyjnie odbędą się następujące wydarzenia:

 • konkursy rzemieślnicze, konkursy jedzenia naleśników;
 • gry sportowe i ludowe;
 • palenie stracha na wróble lub moreny;
 • koncerty z lokalnymi gwiazdami itp.

Dziś zachowała się długa tradycja organizowania głośnych uroczystości. Uważa się, że jest to jedyny sposób na odpędzenie mroźnej zimy. Wcześniej surowo zabroniono siedzieć w domu na Ostatki. Baw się dobrze z innymi ludźmi na ulicy. Niemożliwe i wściekłe na kogoś było urazienie, ponieważ można było wprowadzić nieszczęście i nieszczęście do domu.

Jak świętować w różnych miastach Rosji

W 2020 r. Festiwal Moskiewski Zapusty tradycyjnie odbędzie się w Seeing Off Winter w Moskwie. Wydarzenia odbędą się w VDNH, w Parku Gorkiego, na Tversky Boulevard, Manezhnaya Square, Revolution Square i innych miejscach w całym mieście.

Program wakacyjny obejmuje:

 • spektakle teatralne Tydzień Pancake;
 • tradycyjne zabawy i gry;
 • Słońce jeździ po mieście;
 • palenie wizerunków słomy itp.

Tydzień naleśników w Petersburgu będzie nie mniej intensywny. Towarzyszyć będzie zima masowych uroczystości, które odbędą się w parkach miejskich i domach kultury. Planowane są następujące działania:

 • pokaz ognia;
 • występy grup ludowych;
 • targi rzemieślników;
 • rozrywki na temat starożytnych atrakcji itp.

Jasne wakacje w Jarosławiu, Wielkim i Niżnym Nowogrodzie, Suzdalu i innych rosyjskich miastach. Odwiedzając go, możesz bliżej poznać rosyjskie stare zwyczaje. Każde miasto ma swoje tradycje. Na przykład w Niżnym Nowogrodzie co roku organizuje targi, na których prezentowane są produkty pszczelarzy, gospodarstw i rzemieślników. W Suzdal odbywają się walki gęsi i inne wieloletnie rozrywki, aw Jarosławiu publiczność zawsze bawi się scorchos i cyrkowcami.

Czasami ludzie szukają informacji o tym, ile będzie Widzącej zimy w Syktywkar lub innych północnych miastach w 2020 roku. I chociaż zimno na północy trwa dłużej, data zbiega się z obchodami w regionach południowych i środkowych.

Zobacz wideo o historii Ostatków i Spędzania zimy:

Obejrzyj wideo: Płaszcze na jesień 2019 - Haul Zakupowy z Martą Zalega (Luty 2020).

Zostaw Swój Komentarz