Nowy Rok 2020 w Goa

Jeśli wybierzesz się na obchody Nowego Roku 2020 w Goa, gwarantujesz wiele pozytywnych emocji. Jest to okazja do spędzenia wakacji nad morzem, uzyskania pięknej opalenizny i niezapomnianych wrażeń. Turyści z całego świata przyjeżdżają do tego stanu w południowo-zachodnich Indiach. Podróżujących przyciąga gorący subtropikalny klimat i łagodne ciepłe morze. I chociaż ceny w ośrodku są dość niskie, poziom usług jest wysoki, infrastruktura jest dobrze rozwinięta.

Pogoda i inne ważne niuanse

Styczeń jest świetny na wakacje na plaży. W tym okresie prawie wszystkie dni słońce świeci jasno, ponieważ pora deszczowa zaczyna się dopiero w kwietniu. W ciągu dnia temperatura powietrza wzrasta do 30-33 stopni, więc spędzanie czasu na plaży jest rano i po 15 godzinach. W nocy temperatura powietrza spada do 18-20 stopni. Aby nie odczuwać dyskomfortu z powodu różnicy temperatur, warto wziąć lekką kurtkę lub koszulę z długim rękawem. Morze ogrzewa się do 28 stopni, więc doskonale nadaje się do pływania. Zwykle nie ma silnych wiatrów - nawet małe dzieci mogą pływać.

Goa jest jedynym stanem w Indiach, w którym tradycje hinduistów i katolików są ze sobą ściśle powiązane. Święta noworoczne trwają od katolickich świąt Bożego Narodzenia (25 grudnia) do 6 stycznia, kiedy to miejscowi świętują Dzień Trzech Mędrców. Na plaży lub ulicach miasta możesz spotkać Świętego Mikołaja. Zazwyczaj jest ubrany w czerwony garnitur z lekkich tkanin i ma tradycyjny kapelusz na głowie. Mikołaj czasami nawet bierze udział w programach rozrywkowych ze względu na popularność kurortu wśród Rosjan. W stanie indyjskim nawet udekorowali drzewo na Nowy Rok. To prawda, że ​​girlandy i kule przylegają nie do choinki, ale do palm.

Ważne! Ponieważ duża liczba turystów przyjeżdża na Ocean Indyjski na święta noworoczne, ceny wycieczek, jedzenia i zakwaterowania kilkakrotnie rosną. Kupując wycieczkę do Goa w lutym 2020 r., Możesz zaoszczędzić co najmniej 30%.

Gdzie spędzić sylwestra

Turyści mają kilka możliwości świętowania Nowego Roku w Goa. Każdy podróżnik dokonuje wyboru na podstawie osobistych preferencji, budżetu i innych funkcji.

W hotelu

Wszystkie hotele organizują dla gości bankiet noworoczny z programem rozrywkowym. Może obejmować występy gwiazd show biznesu, konkursy i żarty. Prawie zawsze program kończy się dyskoteką. Wyjaśnia to miłość Indian do tańca. Zwykle bankiet noworoczny jest wliczony w cenę wycieczki, ale są wyjątki. W takim przypadku będziesz musiał zapłacić 200-300 dolarów z góry. Cena zależy od programu i menu.

W placówkach rozrywkowych

Aby uczcić Nowy Rok, możesz wybrać jedną z restauracji lub kawiarni. Podobnie jak w hotelach, miejsca rozrywki zazwyczaj realizują program rozrywkowy z tańcem, grami, konkursami i ognistą muzyką. Gości często zabawia Święty Mikołaj lub Święty Mikołaj. Świąteczne imprezy organizowane są w klubach i barach, ale ta opcja jest bardziej odpowiednia dla młodych ludzi. Opłata za wstęp - od 1000 rubli. W kawiarni lub restauracji można zapoznać się z narodową kuchnią Indii. Turystom podaje się zwykle dostosowane potrawy, czyli mniej pikantne.

Ważne! Musisz wcześniej zarezerwować stolik. W sylwestra zwykle nie ma wolnych miejsc.

Na ulicy lub plaży

Jeśli chcesz zanurzyć się w indyjskim kolorze, ściśle związanym z tradycjami katolickimi, sylwestra należy spędzić na plaży lub na ulicy miasta. Mieszkańcy organizują świąteczne uroczystości z tańcem, muzyką, przedstawieniami teatralnymi i inną rozrywką. Możesz bawić się całą noc z całego serca. Koktajle sprzedają koktajle i przekąski.

W morzu

Fani oryginalności mogą spędzić Sylwestra na morzu. Aby to zrobić, wybierz się na spacer łodzią lub liniowcem lub wynajmij łódź. Koszt - od 5000 rupii. Na statku można zjeść pyszny obiad, degustować potrawy z owocami morza i lokalnymi przyprawami, a następnie oglądać występy artystów i tańczyć z głębi serca.

Rozrywka

Zimowy pobyt w Goa nie ogranicza się do wakacji na plaży. To świetny czas na zapoznanie się z lokalnymi tradycjami, uczestnictwo w festiwalach ludowych, oglądanie przedstawień teatralnych i odwiedzanie festiwali. Inne dostępne rozrywki:

 • jazda skuterem wodnym lub „bananem”;
 • narty wodne;
 • skoki spadochronowe;
 • masaż lub joga
 • surfowanie
 • przejażdżki na słoniach;
 • wędkowanie na pełnym morzu itp.

Styczeń jest dobry do nurkowania. Woda rozgrzewa się wystarczająco, aby wygodnie nurkować na dużych głębokościach. Państwo ma kilka centrów szkoleniowych i wypożyczalni sprzętu. Zanurzenie będzie kosztować od 1500 rubli.

Możesz także zorganizować zakupy w lokalnych sklepach i odebrać prezenty dla rodziny i przyjaciół. Możesz także spędzić czas na wycieczkach. Goa ma wiele atrakcji przyrodniczych:

 • ogród przypraw;
 • Jaskinie Panada;
 • Wodospady Dudhasagar;
 • żywy park motyli itp.

Bardzo popularne są ekstremalne spacery po dżungli. Koneserów architektury zainteresują stare freski, świątynie, starożytne budowle. Koszt wycieczek zaczyna się od 5000 rubli.

Oferty touroperatorów

Zwykle ludzie kupują gotową wycieczkę. Sprawdź u operatora, co jest wliczone w cenę (posiłki, wycieczki, transfery itp.). W takim przypadku możesz uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Ponieważ cena Goa znacznie rośnie w styczniu, planując wakacje w 2020 r., Należy obliczyć budżet z marginesem.

Większość operatorów oferuje 7-dniowe wycieczki po Goa z okazji Nowego Roku 2020. Ich koszt zaczyna się od 100 000 rubli, ale może być znacznie wyższy w zależności od hotelu, jedzenia i rozrywki.

Wycieczka na Goa to okazja do wygrzewania się na słońcu, naładowania się pozytywnymi emocjami i robienia pięknych zdjęć na pamiątkę. W stanie indyjskim możesz niezapomnianie świętować Nowy Rok.

Obejrzyj wideo: 2019 Audi A8 - INTERIOR (Październik 2019).