Krajarki do okien na Nowy Rok 2020

Kto nie podziwiał wdzięcznych kompozycji papieru, które często zdobią okna sklepowe w przeddzień ferii zimowych. Ale dlaczego nie zrobić sobie takich samych wycinarek do okien na Nowy Rok 2020. Okazuje się, że budżet, ale jest niesamowicie piękny.

Okna noworoczne to na ogół osobny problem. Eleganckie i bogato zdobione, rozweselają nie tylko właścicieli domów, ale także przechodniów, którzy podziwiają wystrój z ulicy. A wakacje z każdym takim oknem stają się jeszcze jaśniejsze i bardziej magiczne.

Jakie przedmioty wybrać

Wycinanie (bardziej poprawne niż wycinanie) lub, jak to się nazywa po ukraińsku, „wystające”, to kompozycje z papieru sylwetkowego. Otrzymuje się je przez usunięcie poszczególnych fragmentów, co sprawia, że ​​wzór jest ażurowy. Pozostają tylko kontury, wewnętrzna część jest usuwana - „wyciągnięta”, stąd nazwa techniki.

Proces jest czasochłonny, wymaga dokładności, uwagi i doświadczenia. Dlatego przy dekorowaniu okien na Nowy Rok nie powinieneś od razu przyjmować złożonych kompozycji z wieloma małymi elementami.

Rozpoczęcie pracy jest lepsze dzięki małym zdjęciom z wyraźnym, zrozumiałym i, co najważniejsze, szerokim konturem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko wykonania niezręcznego ruchu i cięcia produktu w niewłaściwym miejscu.

Zabawki świąteczne

Jeden z najłatwiejszych w obsłudze przecinaków do okien. Piłki lub inne postacie o prostym wzorze mogą być wykonane nawet przez młodszych uczniów, nie mówiąc już o dorosłych. Mimo swojej prostoty ażurowy wystrój w postaci ozdób choinkowych wygląda bardzo imponująco.

Zwykle robią kilka biżuterii w tym samym stylu i tworzą z nich kompozycję. Na przykład zajmują górę szklanki, uzupełniając aplikacje napisem noworocznym. Lub „powiesić” na gałęziach, wspornikach i śnieżnych chmurach, również wyciętych z papieru.

Wzory wycinanek świątecznych „Zabawki na choinkę”:

Dzwony

Dla wielu ludzi dźwięczny „głos” tego instrumentu perkusyjnego jest uważany za talizman odpychający siły zła. Dlaczego papierowe obrazy dzwonów nie mają podobnych właściwości. Najlepiej przykleja się symetrycznie w górnych rogach okna lub dodaje do innych ozdób choinkowych.

Płatki śniegu

Trudno wyobrazić sobie Nowy Rok bez tego uznanego i popularnego atrybutu zimy. Płatki śniegu mogą być używane jako samodzielny wystrój lub stanowić część dużej, wielocyfrowej kompozycji, która całkowicie pokrywa szybę. Z płatków śniegu ułóż imitację zasłon, choinki, zaznacz symboliczną ścieżkę Świętego Mikołaja i tak dalej.

Istnieją dwa sposoby na posiadanie płatków śniegu:

 • ze złożonego papieru w technice origami;
 • szablonem (pobranym lub narysowanym przez Ciebie).

Pierwsza metoda jest tradycyjna, była stosowana przez więcej niż jedno pokolenie miłośników robótek ręcznych. Złożony arkusz pozwala, po wycięciu wzoru tylko na jednej części produktu, mechanicznie przenieść go na wszystkie pozostałe. Płatek śniegu jest symetryczny, nie wymaga wiele czasu i wysiłku.

Wadą tej metody jest niemożność stworzenia ekskluzywnego projektu wnętrza. Ale jeśli chcesz szybko wyciąć dużą liczbę „śnieżnych” dekoracji, lepiej nie znaleźć opcji. Dzieci z przyjemnością dołączą do takich robótek. Ważne jest, aby pomóc im poprawnie złożyć arkusz we wczesnych etapach.

Algorytm działań:

 1. Składamy kwadrat biurowy lub inny cienki papier po przekątnej. Następnie powtarzamy tę samą operację z otrzymanym trójkątem.
 2. Nowa figura musi zostać złożona, w ten sposób zarysowując środkową oś. Następnie otwórz i owiń przeciwne rogi, aby uformowały „uszy”, jak pokazano na rysunku.
 3. Odcinamy wystające elementy i nakładamy pewien wzór na pozostały segment (można go pobrać z Internetu).
 4. Przecinamy przedmiot wzdłuż planowanych linii i otwieramy go.

Do wyjątkowych świątecznych wycięć w oknach wymagane są szablony płatka śniegu. W takim przypadku, ponieważ papier nie musi być złożony, możesz wziąć arkusz papieru whatman lub tektury designerskiej. Girlandy są wykonane z gęstych płatków śniegu i zawieszone na oknie oprócz przyklejonego dekoru, tworząc trójwymiarowy efekt.

Anioły, wróżki

Bajeczne stworzenia ożywi każde szkło okienne i stworzą świąteczny nastrój. W większości takie pryszcze mają prosty wzór, więc są zalecane również dla początkujących. Uzupełnij delikatne i słodkie zdjęcia fruwających dzieci gwiazdkami lub polami śniegowymi.

Główni bohaterowie wakacji

Po opanowaniu techniki marszczenia możesz przystąpić do złożonych, wielopłaszczyznowych fabuł z udziałem Świętego Mikołaja, Snow Maiden i innych wspaniałych postaci noworocznych. Praca z papierem jest niezwykle kreatywna i przyjemna. Jednak zakrywając okna wzorami robótek, należy pamiętać, że nadmierny wystrój zmniejszy oświetlenie pokoju, powodując, że będzie ciemno.

Nie tylko ludzie, ale także rośliny domowe mogą cierpieć z powodu braku światła słonecznego. Jeśli okna skierowane są na północ lub zachód, lepiej pozostawić dolną część otwartą. Obfitość elementów dekoracyjnych powoduje uczucie chaosu i dyskomfortu. Więc lepiej zatrzymać się na czas.

Przed wykonaniem kompozycji za pomocą techniki stempla należy narysować szkic i zobaczyć, jak harmonijnie jest stosunek jego części.

Najbardziej masywne obrazy powinny znajdować się na środku lub u dołu okna, a mniejsze i jaśniejsze u góry.

Należy również przestrzegać proporcji i praw perspektywy. Na przykład Święty Mikołaj latający wysoko na niebie nigdy nie może być niczym więcej niż domami i drzewami, nad którymi się porusza.

Pobierz szablony do wycinarek do okien:

Najważniejsze postacie świąt noworocznych wyróżniają się nie tylko lokalizacją, ale także rozmiarem. Drobne - bałwany, postacie z bajek, zwierzęta, zwykle mniejsze i nie tak starannie zaprojektowane.

Wzory jasnych i oryginalnych maszynek do strzyżenia, które pasują do tematu Nowego Roku 2020. Otwórz galerię Święty Mikołaj i jego główny asystent - Snow Maiden:

Śmieszne bałwany z radością ozdobią okna. Nie można ich usunąć do końca zimy.

Choinka na szkle to kreatywne rozwiązanie. Zielony, a raczej biały papierowy kosmetyk jest umieszczony pośrodku okna lub jakby wyrósł na parapecie.

Symbol 2020 - szczura można również użyć do dekoracji. Przy odpowiednim doborze zdjęć gryzoni zrobią wyjątkowo pozytywne i nie odpychające wrażenie:

Kilka przydatnych wskazówek

Schowki do okien wyglądają z prześwitem, muszą być bardzo dokładne. Każde odkształcenie konturu, czy to nierówne cięcie, pozostawione „zadziory”, czy niezamierzona zmiana grubości wzoru, jest natychmiast widoczne i psuje wrażenie kompozycji jako całości. Dlatego najważniejsza jest twardość ręki, dokładność ruchów i ostrość instrumentów.

Zaleca się początkującym:

 1. W szablonach wieloskładnikowych z dużą liczbą konturów pomaluj ołówkiem miejsca, które należy wyciąć. Prawdopodobieństwo naruszenia integralności tympanonu znacznie się zmniejszy.
 2. Nie rób dużej liczby identycznych elementów jednocześnie. Lepiej, jeśli nie będzie więcej niż 10.
 3. Jeśli nie ma możliwości wydrukowania wycinków noworocznych, są one powiększane do żądanego rozmiaru bezpośrednio w przeglądarce za pomocą opcji „Skaluj”, a następnie na monitor nakładany jest arkusz papieru i rysowany jest kontur.
 4. Najwygodniej jest przykleić produkty do szklanek wodą z mydłem. Niektóre rzemieślniczki zanurzają występy bezpośrednio w misce z płynem, ale jeśli kontury są zbyt cienkie, papier może się rozerwać, więc ta technika nie zawsze jest odpowiednia.
 5. Jeśli produkt utracił swoją integralność, możesz delikatnie przykleić go bezpośrednio do szyby. Tylko podarte części są łączone od końca do końca, a nie docierane, w przeciwnym razie będzie widoczne pogrubienie.

Aby okno nie wychodziło z ogólnego stylu noworocznego wnętrza, wskazane jest, aby ozdobić wanny czymś innym: choinką, meblami, lustrami, lampami lub ścianami.

Obejrzyj wideo: Wnoszenie kanapy przez okno - (Październik 2019).