Nowy Rok 2020 w Tallinie

Tallin na Nowy Rok 2020 to niesamowity czas w jednym z najstarszych europejskich miast. Setki turystów przyjeżdżają do stolicy Estonii na święta Bożego Narodzenia, marząc o zanurzeniu się w wyjątkowej atmosferze. Oto miejsca kultu, dziesiątki przytulnych restauracji, hałaśliwe targi, nowoczesne centra handlowe. Żaden podróżnik w Tallinie nie będzie miał pytania, jak świętować wakacje, a ze względu na różnorodność rozrywek reszta z pewnością będzie nasycona.

Funkcje klimatyczne

Pogoda w Tallinie na Nowy Rok 2020 zadowoli umiarkowanym mrozem. Styczeń jest najzimniejszym miesiącem ze średnią temperaturą 0–6 ºС. Bardzo rzadko zdarza się, że termometr spada poniżej -10 ° C w nocy, a jeśli tak się stanie, mrozy są krótkotrwałe. Nie powinieneś liczyć na słoneczne dni na początku roku, ponieważ miesięcznie jest ich nie więcej niż 4.

Charakterystyczną cechą klimatyczną Tallina w styczniu jest wysoki poziom wilgotności, sięgający 80–90%. Opady opadają głównie w postaci mokrego śniegu, który szybko się topi. Na ulicach miasta na Nowy Rok 2020 może być wilgotno i wilgotno, więc planując wizytę w stolicy Estonii na święta Bożego Narodzenia, powinieneś zabrać ciepłe ubrania i buty.

Opcje rozrywki

Turyści świętują Nowy Rok w Tallinie w 2008 roku, zarówno w cichym kręgu rodzinnym, jak i w hałaśliwym towarzystwie. Dla każdego stylu relaksu w Estonii istnieje odpowiednia rozrywka. Najczęstsze opcje organizacji zajęć rekreacyjnych to:

 • masowe uroczystości;
 • zwiedzanie;
 • wizyta w miejscach rozrywki;
 • Zakupy na targach lub w centrach handlowych.

Głównym miejscem masowych uroczystości w stolicy jest Plac Ratuszowy. Przez cały tydzień świąteczny po południu będą tu odbywać się targi, a wieczorem będą odbywać się koncerty, występy i konkursy. Tradycja głośnego i wielkiego spotkania 1 stycznia została zachowana wśród lokalnych mieszkańców od czasów radzieckich, w wyniku czego tysiące ludzi zapełniają ulice miasta w Nowy Rok. Dla entuzjastów outdooru znajduje się hala lodowa w pobliżu Placu Ratuszowego, gdzie za jedyne 5 € można jeździć na desce do muzyki zapalającej.

Zabytki

Stolica Estonii, założona w 1248 r., Zachowała dziesiątki zabytków architektury, które zachwycają ich przepychem. Stare Miasto, które od dawna jest centrum życia kulturalnego i religijnego średniowiecznych rycerzy, jest szczególnie bogate w zabytki. Lista zabytków wymaganych do kontroli obejmuje:

 • Katedra Aleksandra Newskiego jest kultowym przykładem architektury prawosławnej;
 • Mur miejski - wzniesiony w XIII wieku, wysokość konstrukcji wynosi 20 metrów;
 • Dom Bractwa Czarnogłowych (ulica Pikk) - zbudowany w XIV wieku, mieszkali w nim kupcy;
 • Zamek Toompea - kamienna forteca z XIII wieku, zbudowana w celu ochrony mieszkańców przed najeźdźcami;
 • Katedra Dome - wzniesiona w XIII wieku, była kilkakrotnie przebudowywana, zachowała wiele zabytków.

Oprócz miejsc historycznych, w Tallinie na Nowy Rok 2020 możesz udać się do zoo (cena biletu wstępu wynosi 10 €), odwiedzić park wodny „Atlantis H2O”, Ogród Króla Danii. Miasto ma dziesiątki różnych muzeów, w szczególności muzeum historii morskiej, architektury i zawodu. Istnieje nawet muzeum dla dzieci w wieku 3-11 lat, które nazywa się „Miia-Milla-Manda”. Wystawy poświęcone są historii miasta i domu, tematyce przyjaźni, szacunku dla lęków, przyrody, różnych zawodów. Zwiedzanie miasta kosztuje 60-80 € za osobę.

Najlepsze restauracje stolicy

Dla tych, którzy nie chcą świętować Nowego Roku 2020 w Tallinie na ulicy, wieczorem 31 grudnia, miejskie miejsca rozrywki otworzą swoje podwoje. W stolicy znajduje się kilka kultowych restauracji, w tym:

 • „NOA” - znajduje się nad brzegiem morza;
 • „Horizont” - panoramiczny widok stolicy Estonii;
 • „Farma” - wnętrze wykonane jest w stylu narodowym;
 • „Mon Repos” - restauracja-willa w Kadriorg (najbardziej malownicze miejsce stolicy);
 • „Rae Meierei” to największa restauracja w kraju, zlokalizowana na Starym Mieście.

Większość miejsc rozrywki w Tallinie specjalizuje się w kuchni europejskiej. Z mocnych drinków goście otrzymają wszelkiego rodzaju wina, koktajle, słynną estońską wódkę. Cena średniego czeku w restauracjach w mieście waha się między 150-200 € za stolik. Rezerwacje miejsc, które lubisz, należy rezerwować z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie nie będą one dostępne w przeddzień świąt nowego roku. Możesz zapoznać się szczegółowo z menu, wnętrzem, programem rozrywkowym restauracji, baru lub klubu nocnego na ich oficjalnych stronach.

Koszt mieszkania w Tallinie

Podczas niezależnej podróży do Tallina głównym wydatkiem będzie wynajęcie mieszkania. W stolicy jest kilka opcji zakwaterowania, w tym te najbardziej budżetowe - w hostelach. Cena łóżka za noc w takich placówkach nie przekroczy 10-15 €, a dla gości jest prysznic, pralka, kuchnia do gotowania. Wśród innych popularnych opcji zakwaterowania zauważamy:

 • wynajem mieszkania - 30-100 €;
 • pokoje hotelowe - 80-130 €;
 • podmiejskie nieruchomości (domki, wille) - 200-500 €.

Cena wynajmu nieruchomości w Tallinie na Nowy Rok 2020 nieznacznie rośnie (średnio o 20-30%). Wielu właścicieli stara się zmaksymalizować zyski z Bożego Narodzenia, ponieważ miasto ma martwy sezon turystyczny od lutego do kwietnia. Zaleca się rezerwację apartamentów i pokoi hotelowych z wyprzedzeniem, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze, a także zapewni szeroki wybór apartamentów.

Oferty touroperatorów

Cena wycieczek do Tallina na Nowy Rok 2020 waha się od 200 do 350 € i jest ogólnie porównywalna z innymi podobnymi wycieczkami do Rygi. Koszt kuponu zależy w dużej mierze od długości pobytu w kraju, liczby gwiazdek w hotelu oraz bogactwa programu rozrywkowego. Podróżując niezależnie do Estonii, nie zapomnij ubiegać się o wizę, która dla obywateli Federacji Rosyjskiej kosztuje 35 € (dokumenty rozpatrywane są w ciągu dwóch tygodni). Możesz wjechać do krajów bałtyckich bezpośrednio z Rosji lub przez Białoruś, z którymi nasze państwo ma system bezwizowy.

Tak więc Tallin na Nowy Rok 2020 będzie odpowiednim miejscem na zabawę. Starożytne miasto ma rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, a większość lokalnych mieszkańców rozumie język rosyjski. Noworoczną stolicę Estonii warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu, ponieważ w tym czasie jest ona szczególnie piękna i romantyczna.

O funkcjach sylwestra w Tallinie, zobacz następny wideo:

Obejrzyj wideo: Przesłania na Nowy Rok Numerologiczny 2020, poszerzanie świadomości. Wybierz obiekt (Styczeń 2020).

Zostaw Swój Komentarz