Nowy Rok 2020 w Turcji

Rozsądne ceny na Nowy Rok 2020 w Turcji sprawiają, że dziesiątki tysięcy turystów świętują wakacje w tym wyjątkowym kraju. Sezon plażowy kończy się tutaj w listopadzie, więc w styczniu w nadmorskich kurortach nie jest tak tłoczno. Pokoje hotelowe, zakupy i wycieczki są znacznie tańsze, a odwiedzający mają zapewnione wszystkie warunki do komfortowego pobytu. Będąc w Turcji na początku roku, możesz doświadczyć wielu niezapomnianych emocji, cieszyć się ciepłym słońcem, bawić się w kręgu rodzinnym lub z przyjaciółmi.

Funkcje klimatyczne

Pogoda w Turcji na Nowy Rok 2020 charakteryzuje się brakiem ciepła i ciepłego morza. Kolumna termometru w ciągu dnia waha się od 15-20 ºС, a nocą spada do 10-12 ºС. Temperatura wody w Morzu Śródziemnym nie przekracza 17 ° C, co sprawia, że ​​pływanie jest prawie niemożliwe. Pomimo zakazów wielu rosyjskim turystom, podgrzewanym napojami alkoholowymi, udaje się pływać w strefie przybrzeżnej, co powoduje burzliwą niespodziankę dla mieszkańców.

Styczeń to pora deszczowa w Turcji, kiedy w południowych regionach kraju spada nawet 200 mm deszczu. W kontynentalnej części stanu jest mniej opadów, ale tutaj nie ma więcej niż 10-12 słonecznych dni w miesiącu. Przy niesprzyjającej pogodzie wiatr staje się przeszywający i rośnie do 10-15 m / s, powodując dyskomfort. Niemniej jednak w styczniu Turcja jest cieplejsza niż w rosyjskich kurortach, na przykład w Soczi, Anapa czy Jałcie.

Jak świętować wakacje?

Nowy rok 2020 w Turcji to urozmaicony wypoczynek, który nie pozostawi obojętnym. Wśród popularnej rozrywki zauważamy:

 • Zakupy
 • odwiedzanie restauracji;
 • narciarstwo;
 • zwiedzanie.

Turcja jest krajem muzułmańskim, w związku z czym obchody Europejskiego Nowego Roku odbywają się tylko w dużych miastach (Istambuł, Ankara, Izmir itp.). Niestety nikt nie ozdabia tutaj choinek, a sztuczne ozdoby można znaleźć tylko w centrach handlowych. Wieczorem 31 grudnia na centralnych placach gromadzi się kilkuset turystów, głównie Rosjan, którzy zachowują się raczej skromnie. Wielkie uroczystości odbywają się tylko w hotelach, a tutaj goście mają bogaty program rozrywkowy z piosenkami, tańcami, konkursami.

Kulturowo Nowy Rok 2020 w Turcji oferuje przytulne restauracje serwujące dania kuchni lokalnej lub europejskiej, różne rodzaje win (na przykład sharap) i wódkę (raki). Warto spróbować kebabu, pilawu, sujuku, dań rybnych. Na deser najczęściej zamawiane są turecka rozkosz, baklava, tulamba i kawa po turecku. Cena uroczystej kolacji będzie wynosić 50-100 USD od stołu, ale większość barów i restauracji jest zamykana o 2 w nocy. Jeśli dusza tego wymaga, kontynuowanie obchodów jest zalecane w nocnych klubach, czynnych do rana.

Ośrodki narciarskie w Turcji

Wielu turystów organizuje wakacje na Nowy Rok 2020 w Turcji w ośrodkach narciarskich. Wśród nich są:

 • Udulag - 150 km od Stambułu;
 • Palandoken - długość tras powyżej 24 km;
 • Sarykamysh - teren narciarski znajduje się na wysokości 2500 m;
 • Kartalkaya - dostępność tras do slalomu, snowboardu, biathlonu.

Główną przewagę tureckich kurortów nad stokami alpejskimi uważa się za doskonały stosunek jakości do ceny. W swoich urządzeniach lokalne ośrodki narciarskie prawie nie ustępują europejskim konkurentom, dlatego na początku stycznia jeździ tu ogromna liczba entuzjastów narciarstwa i snowboardu. Koszt wypożyczenia sprzętu wynosi 30 USD dziennie, lekcje instruktorskie - 10 USD za godzinę, wycieczka windą - 1 USD. W przeciwieństwie do hoteli nadmorskich ceny mieszkań w pobliskich hotelach tylko na Nowy Rok rosną (średnia cena pokoju wynosi 60 USD za dzień). Aby nie przepłacać w sezonie turystycznym, zalecamy skorzystanie z wcześniejszej rezerwacji, która pozwoli wybrać odpowiedni pokój w ulubionym hotelu.

Zabytki kraju

Turcja to kraj o wielowiekowym dziedzictwie, dlatego w każdym mieście znajduje się kilka zabytków architektury z czasów Imperium Osmańskiego. Perłą pod względem miejsc historycznych jest stolica Stambułu. Ta metropolia ma dziesiątki atrakcji, w tym:

 • Bosfor - cieśnina oddzielająca Europę od Azji;
 • Plac Taksim to najgłośniejsze miejsce w stolicy Turcji;
 • Twierdza Rumelihisar - służyła jako obrona przed obcymi najeźdźcami;
 • Błękitny Meczet jest monumentalnym zabytkiem architektury średniowiecznej;
 • Grand Bazaar to kolorowe miejsce, w którym wszystko wydaje się kupowane i sprzedawane;
 • Hagia Sophia - zbudowany w XV wieku, najlepszy przykład architektury bizantyjskiej.

Wiele tureckich miast (Troja, Olympus, Phaselis itp.) Wydaje się zamrożonych w czasie. Zimą nie jest tak zatłoczony, dzięki czemu można spokojnie i niedrogo oglądać dziedzictwo. Na przykład cena wycieczki po Stambule nie przekracza 30 USD za osobę, wycieczka do źródeł termalnych w Pamukkale kosztuje 40 USD, a do doliny Kappakodiya - 25 USD.

Zakupy: najniższe ceny

Wakacji na Nowy Rok 2020 w Turcji nie można sobie wyobrazić bez zakupów. Setki sklepów, centrów handlowych i bazarów obniżają ceny w przeddzień świąt Bożego Narodzenia. Oto styczniowy cennik bieżących produktów:

 • futra - 700-1000 USD;
 • kurtki skórzane - 150-300 USD;
 • złoto - 35-40 USD za gram;
 • słodycze - 10-20 USD za 1 kg;
 • nargile - nie więcej niż 50 USD.

Lunch w zwykłej restauracji kosztuje 20-30 USD, bilet na zawody sportowe - do 50 USD, do parku wodnego - do 90 USD, do zoo - 30 USD. W miarę zbliżania się sezonu turystycznego cena wielu towarów wzrasta 2-3 razy. Tysiące turystów specjalnie przyjeżdża do Turcji podczas świąt Bożego Narodzenia, aby kupić różne rzeczy ze zniżką.

Oferty touroperatorów

Cena wycieczki do Turcji na Nowy Rok 2020 zależy od miejsca i długości pobytu. Najtańsza jest wycieczka na wybrzeże, gdzie w okresie nieświadomości wypadają mieszkania do wynajęcia. Leć przez tydzień do Marmaris, Belek, Antalya z Moskwy kosztuje 350-400 USD za osobę. Pobyt w ośrodkach narciarskich w kraju oraz w Stambule kosztuje od 500 do 600 USD przez 7 dni. Warto zauważyć, że Rosja ma reżim bezwizowy z Turcją i praktycznie nie ma bariery językowej dla Rosjan w tym państwie. Wiele firm sprzedaje tak zwane wycieczki zakupowe w symbolicznej cenie 1 USD. Uważaj: ta podróż ma wiele warunków, na przykład zakup towarów za określoną kwotę (zwykle co najmniej 1000 USD).

Tak więc Nowy Rok 2020 w Turcji jest doskonałą okazją do taniego i przyjemnego spędzenia czasu w ciepłym klimacie. Naprawdę jest coś do zobaczenia i zrobienia. Miliony turystów rocznie opuszczają ten kraj z zachwycającymi cudownymi krajobrazami, łagodnym klimatem i wysokim poziomem usług.

O funkcjach sylwestra w Stambule, zobacz następny wideo:

Obejrzyj wideo: NOWY ROK SZKOLNY - OCZEKIWANIA VS RZECZYWISTOŚĆ. Pusheen Girl (Październik 2019).