Nowy rok 2020 w regionie Niżny Nowogród

Spędź Nowy Rok 2020 w regionie Niżny Nowogród może być zabawny i niedrogi. Region słynie z wyjątkowej przyrody, wyposażonej w obiekty rekreacyjne, dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną. Miliony ludzi marzą o wakacjach z dala od zgiełku rosyjskich metropolii. Dla wielu region Niżny Nowogród podczas świąt Bożego Narodzenia będzie rajem na ziemi, gdzie w cichej i spokojnej atmosferze problemy zostaną zapomniane, a wartości życiowe nabierają nowego znaczenia.

Funkcje klimatyczne

Pogoda w styczniu w prezentowanym regionie zadowoli umiarkowanym mrozem. Temperatura w ciągu dnia waha się między -5 - -15 ° C, a nocą kolumna termometru często spada do -20 ° C. Mróz do -30 ° C rzadko zdarza się ostatnio, jednak pierwszy miesiąc Nowego Roku jest najzimniejszy, dlatego podczas podróży do regionu zdecydowanie należy zaopatrzyć się w ciepłe ubrania.

Charakterystycznymi cechami opisywanego obszaru są wysoka wilgotność powietrza (minimum 75-80%) i pokrywa śnieżna sięgająca 15-20 cm, często zimą pada deszcz, a średnia miesięczna stawka wynosi 120-150 mm. Przy złej pogodzie porywy wiatru często zwiększają się do 10-15 m / s. W styczniu jest 7-10 słonecznych dni, kiedy zakładanie okularów przeciwsłonecznych nie jest zbyteczne, ponieważ promienie ultrafioletowe odbijają się od błyszczącej powierzchni śniegu i ślepych oczu.

Jak świętować wakacje?

Wypoczynek na wakacje noworoczne w 2020 roku w regionie Niżny Nowogród jest pełen różnych wydarzeń. Wśród najbardziej popularnych opcji rozrywki należy zauważyć:

 • zameldować się w pensjonatach, motelach, ośrodkach rekreacyjnych;
 • odpoczynek na nieruchomościach podmiejskich;
 • zwiedzanie.

Dla tych, którzy chcą głośno i na wielką skalę świętować wakacje, najlepiej wybrać się do stolicy regionu - Niżnego Nowogrodu. Wieczorem 31 grudnia tysiące ludzi zgromadzą się na placu Minin i Pożarskim, którzy będą świętować do rana. Ponadto w nocy 1 stycznia liczne restauracje, bary i kluby nocne otworzą swoje drzwi. Każdy z nich oferuje oryginalne menu, a także program rozrywkowy z piosenkami, ognistymi tańcami i konkursami.

Sanatoria regionu

W regionie Niżny Nowogród znajdują się dziesiątki kempingów i kurortów, w których można się zrelaksować, a także poprawić swoje zdrowie. Wśród najpopularniejszych instytucji zauważamy:

 • „Żywe źródła” (wioska Afanasiewo);
 • „Bay” (w pobliżu miasta Gorodets);
 • „Sunny”;
 • „Pushkino”;
 • „Alsma”.

Wszystkie powyższe sanatoria i ośrodki rekreacyjne wyposażone są w nowoczesną infrastrukturę, w tym gabinety masażu, baseny, wanny, siłownie. Niemal w każdej instytucji znajduje się wypożyczalnia sprzętu sportowego (narty, sanki, łyżwy), która pozwala entuzjastom sportów na świeżym powietrzu uprawiać sporty zimowe na tle malowniczych krajobrazów. Do dyspozycji gości są miejsca parkingowe, sale konferencyjne, tereny spacerowe oraz wycieczki do kultowych miejsc.

Ceny w sanatoriach Obwodu Niżnego Nowogrodu na Nowy Rok 2020 rosną średnio o 20-30%. Z reguły standardowy pokój dwuosobowy ze wszystkimi udogodnieniami - telewizorem, Wi-Fi, klimatyzacją - kosztuje 3,5-5 tysięcy rubli dziennie. Wielu gości woli kupować wycieczki z usługą już uwzględnioną. Na przykład koszt przyjazdu do sanatorium „Solnechny” znajdującego się w dzielnicy Pavlovsky (90 km od Niżnego Nowogrodu), od 30 grudnia do 5 stycznia wyniesie 30 tysięcy rubli. Kwota ta obejmuje już zakwaterowanie, zabiegi medyczne, posiłki i program rozrywkowy.

W każdym sanatorium regionu Niżnego Nowogrodu w sylwestra odbywa się uroczysty koncert lub bankiet. Stół należy zapłacić osobno, a cena biletu wstępu waha się między 1-1,5 tysiąca rubli. Dla gości festiwalu organizowane są oryginalne imprezy rozrywkowe i dania dla smakoszy. Rankiem 1 stycznia w wielu sanatoriach odbędzie się tak zwana „trzeźwa impreza”, pozwalając tym, którzy przesadzą mocnymi napojami, odzyskać zmysły.

Wynajem podmiejskich nieruchomości

Setki turystów marzą o świętowaniu Nowego Roku 2020 w regionie Niżny Nowogród w samotności lub w gronie bliskich osób. W takim przypadku dom wiejski jest idealny, pozwalając w pełni cieszyć się spokojem, ciszą i nietkniętą przyrodą. W kwestii wynajmu mieszkań obowiązuje złota zasada: im dalej od miasta, tym taniej. Następnie przedstawiamy cennik noworoczny dla głównych rodzajów nieruchomości podmiejskich:

 • Rosyjski dom z kuchenką - od 3 tysięcy rubli / dzień;
 • domek jednopoziomowy - od 7 tysięcy rubli / dzień:
 • dwupoziomowy domek - od 15 tysięcy rubli / dzień.

Większość domków ma autonomiczne ogrzewanie, nowoczesne urządzenia, wszystkie udogodnienia zapewniające komfortowy pobyt. Zaleca się rezerwowanie domów z wyprzedzeniem, w przeciwnym razie w przeddzień wakacji niedrogie opcje i opcje infrastruktury nie będą dostępne.

Atrakcje okolicy

Bogate dziedzictwo kulturowe i historyczne regionu Niżny Nowogród pozwala turystom urozmaicić swój wolny czas zwiedzając miejsca kultu. Lista najważniejszych zabytków regionu obejmuje:

 • Klasztor Serafin-Diveevsky (wieś Diveevo);
 • Katedra Przemienienia Pańskiego (miasto Arzamas);
 • Kościół Włodzimierza (miasto Arzamas);
 • Klasztor Makaryevsky;
 • Szyb Gorodetsky itp.

Warto odwiedzić muzeum i centrum turystyczne „Złoty Khokhloma” w miejscowości Semenovo, gdzie znajdują się malowane dzieła sztuki. Muzeum Historii Lokalnej Boru prezentuje ekspozycje z różnych epok rozwoju regionu. Dla wierzących wyjątkowym miejscem pielgrzymek jest Źródło św. Serafina z Sarowa. Według legendy woda z lokalnych kluczy może leczyć wiele chorób. Region ma coś do zobaczenia i gdzie się udać.

Oferty touroperatorów

Cena wycieczki na Nowy Rok 2020 w Niżnym Nowogrodzie zależy od takich czynników, jak długość pobytu, liczba gwiazdek zakwaterowania w apartamentach i nasycenie programu rozrywkowego. Opuszczając Moskwę, trzydniowa wycieczka do regionu będzie kosztować 20-25 tysięcy rubli za osobę. Kwota ta obejmuje już przeprowadzkę, zakwaterowanie w 4 * hotelu, uroczysty bankiet, zwiedzanie kultowych miejsc regionu i Niżnego Nowogrodu. Zasadniczo koszt pozwolenia jest porównywalny z podobnymi ofertami na wizytę, na przykład w regionie Jarosławia lub na terytorium Krasnodaru.

Tak więc ceny na Nowy Rok 2020 w regionie Niżny Nowogród są dostępne dla większości mieszkańców Rosji. Region oferuje podróżującym ciekawe wakacje, rozwiniętą infrastrukturę i wysoki poziom usług.

Informacje na temat zabytków regionu Niżny Nowogród znajdują się poniżej wideo: