Podatek od zwierząt domowych w Rosji w 2020 r

W ostatnich latach media aktywnie dyskutują w mediach i wśród miłośników zwierząt domowych: czy w 2020 roku zostanie wprowadzone nowe prawo w Rosji, przewidujące zapłatę podatku za trzymanie zwierząt w domu. W 2019 r. Ta inicjatywa prawodawców jest tylko finalizowana i ulepszana, biorąc pod uwagę opinię zoodefender i ludności.

Jakie zmiany są planowane

Niektórzy deputowani dużych partii w Dumie Państwowej chcą, aby kraj prowadził ścisłą ewidencję zwierząt domowych, wydawał książki weterynaryjne z obowiązkową dokumentacją szczepień i chorób. W przypadku wprowadzenia nowego rachunku właściciele będą musieli nie tylko bezbłędnie chipować swoich ulubionych, ale także płacić za nie określoną kwotę rocznie:

  1. Świnki morskie i szynszyle - 800 rubli.
  2. Małe zwierzęta (myszy, szczury, chomiki itp.) - 1200 rubli.
  3. Dekoracyjne psy - 1200 rubli.
  4. Psy dużych ras - do 15 000 rubli.
  5. Koty - do 5000 rubli.

Prawo nie przewiduje jeszcze płatności za własność ryb i zwierząt gospodarskich (konie, krowy, kurczaki itp.). Obliczenie dodatkowych kosztów w budżecie rodzinnym nie jest trudne, jeśli przynajmniej jeden kot lub pies mieszka w domu i nadal wymaga codziennego karmienia. Co możemy powiedzieć o właścicielach częstych żłobków, a także o osobach, które zabierają zwierzęta bezdomne na czasowe prześwietlenie, dopóki nie znajdą stałego właściciela. Jeden chip kosztuje obecnie około 25 USD.

Zalety i wady innowacji

Według prawodawców takie zmiany zwiększą odpowiedzialność właścicieli zwierząt domowych. Dodatkowe środki w budżecie zostaną przeznaczone na sterylizację bezpańskich psów i kotów, stworzenie dla nich schronisk państwowych i przedawkowanie. Wszczepione mikroczipy pomogą znaleźć zagubionego czworonożnego zwierzaka bez specjalnego wysiłku. Zidentyfikuj i znajdź właściciela odpowiedzialnego za działania zwierzęcia, które spowodowały obrażenia przypadkowego przechodnia.

Z kolei kontrola weterynaryjna i szczepienia zmniejszą ryzyko wybuchu poważnych chorób zakaźnych. Z drugiej strony, oprócz podatku od zwierząt w Rosji w 2020 r., Hodowcy będą musieli zapłacić za paszport weterynaryjny i odpryski z własnych kieszeni. Chociaż niektórzy posłowie twierdzą, że państwo poniesie te koszty. W międzyczasie rozważany jest kontrowersyjny projekt ustawy.

Zgodnie z najbardziej pesymistycznymi prognozami wprowadzenie podatku od zwierząt domowych w 2020 r. W Rosji nie zmusi właścicieli do odpowiedzialnego wypełniania obowiązków związanych z opieką nad zwierzętami. Przeciwnie, dodatkowe koszty mogą doprowadzić biednych do pozbycia się zwierząt i po prostu ich nie rejestrować, ale wypędzić na ulicę z powodu pewnej śmierci. Trudność polega również na organizacji wstępnej rejestracji zwierząt domowych. Zwłaszcza koty i psy kupowane z „rąk”, bez żadnych dokumentów i paszportów.

Eksperci przewidują, że wielu Rosjan po prostu ukryje zwierzęta, aby nie zwiększać wydatków na budżet rodzinny. Równolegle wzrośnie liczba czworonogów bezdomnych, których wychwytywanie i sterylizacja będą wymagały jeszcze więcej pieniędzy, niż trafią do budżetu. Jak władze dowiedzą się o liczbie zwierząt w domu?

Zmiany legislacyjne, które weszły w życie

27 grudnia 2018 r. Duma Państwowa przyjęła ustawę nr 498-ФЗ o odpowiedzialnym postępowaniu ze zwierzętami. Nie przewiduje jeszcze żadnych płatności do budżetu i podatków. Według danych rządu Federacji Rosyjskiej żadne opłaty nie będą przechowywane w okolicach 2019 r. I 2020 r. Zidentyfikowano już główne kierunki polityki podatkowej kraju i źródła finansowania budżetu państwa na kolejne lata.

Główne innowacje dotyczą strzelania do bezpańskich zwierząt - zostało zakazane od 2018 roku. Niedopuszczalne jest łapanie bezdomnych zwierząt w obecności dzieci. Informacje o zwierzętach, które przybyły do ​​schronów z ulicy, należy teraz umieścić w mediach. Jeśli obroża ma adres lub inne informacje o właścicielu kota lub psa, organy nadzoru lub właściciele schronisk muszą zwrócić zwierzę do domu. Z kolei właścicielom zabrania się wyrzucania zwierząt na ulicę. Na tych, którzy znęcają się nad zwierzętami i torturują ich, czeka grzywna, a nawet więzienie.

Chociaż podatek od psów i kotów nie zostanie przyjęty w Rosji w 2020 r., Nakładano karę za chodzenie w nieoczekiwanym miejscu od stycznia. Lokalne władze będą musiały przygotować tereny spacerowe, zidentyfikować strefy i terytoria, w których można odpocząć ze zwierzętami. Opracowano także listę dzikich zwierząt zakazanych do trzymania w warunkach domowych, które wejdą w życie w 2020 r., A te, które już żyją z Rosjanami, pozostaną w areszcie do momentu naturalnej śmierci.

Ustawodawcy planują wprowadzić kontrolę państwa nad schronami, zarówno miejskimi, jak i prywatnymi. Oddziały, które przybyły z ulicy, zostaną zbadane przez weterynarza, zaszczepione i poddane kwarantannie. Zostaną zarejestrowane, wysterylizowane, oznakowane i będą szukać nowych właścicieli. Zabronione jest uśmiercanie zdrowego zwierzęcia zabranego z ulicy, a także poddawanie go nielegalnym eksperymentom medycznym.

Od 2019 r. Zwiększono fundusze na łapanie w pułapkę i nadmierną ekspozycję dla bezpańskich psów i kotów - prawie 2 razy. Właściciele zwierząt są obecnie zobowiązani przez prawo do zapewnienia zwierzętom odpowiedniej kontroli weterynaryjnej i opieki. Odchody zwierząt należy usunąć z miejsc publicznych i ulicy. Zabrania się chodzenia potencjalnie niebezpiecznego psa bez kagańca i smyczy. Lista tych ras jest ustalana przez rząd.

Obejrzyj wideo: ZEITGEIST: MOVING FORWARD. OFFICIAL RELEASE. 2011 (Listopad 2019).