Nowy Rok 2020 w Moskwie

Miasta na całym świecie w okresie Nowego Roku są przekształcane, zdobywając niesamowitą ilość świateł, eleganckich choinek i obszarów tematycznych. Moskwa w Nowy Rok 2020 nie pozostaje w tyle za innymi stolicami świata. Setki tysięcy turystów przyjeżdża co roku do złotej kopuły, aby zobaczyć główną choinkę w kraju, odwiedzić wystawy noworoczne, jarmarki świąteczne, pokazy lodu, muzea, teatry.

Spacerując po Moskwie w Sylwestra 2020

Plan sylwestrowy jest przygotowywany z wyprzedzeniem, najważniejszą rzeczą, na którą należy jednoznacznie zdecydować, jest wydanie go na ulicy lub w pomieszczeniu. Moskiewskie parki, place i place obiecują wiele obiektów do odwiedzenia. Ale próba odwiedzenia wszystkiego i objęcia ogromu jednej nocy lub spaceru jest niepraktyczna. Lepiej jest sporządzić plan działania na kilka świąt i spróbować wybrać do kontroli te obszary, które są najbardziej interesujące dla całej firmy. Ważne jest, aby określić skład grupy, dla której będą prowadzone wycieczki: dorośli, dzieci, firmy mieszane. Na tej podstawie oceniają szczególnie interesujące miejsca do odwiedzenia.

Uwaga! Idąc na długi spacer powinniśmy mieć wygodne buty, przestronne ciepłe ubrania i pełny brzuch.

Square

W sylwestra w Moskwie, oprócz znanego Placu Czerwonego, są również inne, w których odbywają się wydarzenia, które są nie mniej interesujące i mają jednakowy zasięg.

 • Plac Czerwony - tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy z butikami z bali, sklepy, w których można kupić noworoczne towary: malowane kulki, drewniane łyżki, lalki gniazdujące, szaliki, kokoshniki;
 • Plac Manezna jest przekształcony w zimową bajkę z dużą ilością świateł i tematycznych stref fotograficznych;
 • Plac Rewolucji obejmuje udział w przedstawieniach teatralnych z postaciami mechanicznymi;
 • Plac Nowopuszkinski zaskakuje teatrami lodowymi.

Uwaga! Wejście na plac jest bezpłatne, więc wielu ludzi zawsze tu chodzi i zapewnia dobry nastrój. Są bufony, szczekacze, które dodają humoru i entuzjazmu na spacer.

Parki

Parki, a także place stolicy, oferują dużo bezpłatnej rozrywki w Nowy Rok 2020. Każdy park w Moskwie ozdabia własną choinkę. W parkach są kawiarnie, w których można się rozgrzać, zrobić sobie przerwę i zjeść przekąskę. Różnią się od kwadratów dużymi rozmiarami i długością, więc nie trzeba się bać tłumu.

W parkach organizowane są drużyny jeździeckie, sporty i zadania, takie jak Fort Buyer. Możesz pojeździć na łyżwach, nartach lub sankach, zjeżdżalniach. Największym i jednocześnie najczęściej odwiedzanym parkiem stolicy od kilku lat pozostaje TsKPiO im. Gorki. Ale jeśli planuje się odwiedzić inne wydarzenia kulturalne lub obiekty rekreacyjne, mogę w pełni zastąpić je innymi parkami: Izmailovsky, Sokolniki, Filevsky, Kuzminsky, Lianozovsky, Vorontsovsky. Park Zwycięstwa na Wzgórzu Poklonnym rozmieszcza lodowe miasto na swoim terytorium, aby odwiedzać rodziny. Każde centrum kultury stara się przewyższyć resztę pod względem koloru, elegancji, wzornictwa tematycznego i bogactwa programu. Dlatego wybierz ten, który najlepiej pasuje do trasy niż inne.

Na polecenie moskiewskiego ratusza uroczystości rozpoczną się jednocześnie we wszystkich obiektach noworocznych o godzinie 22.00, a zakończą o 3.00 rano 1 stycznia 2021 r. Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach w tym samym czasie nie będzie działać, ale parki wstępnie ustalą rodzaj programu i listę rozrywek. Dlatego możesz wcześniej zaplanować Sylwestra.

Uwaga! Możesz planować spacery w różne dni. Programy będą powtarzane przez kilka dni z rzędu, przynajmniej do 13 stycznia.

Fajerwerki w Moskwie

Centrum Moskwy 31 grudnia 2020 r. Od 22.00 tradycyjnie staje się pieszym. Na scenie można zobaczyć występy rosyjskich gwiazd, o jednej w nocy podziwiać fajerwerki nad nasypem Moskworetskaya. Fajerwerki są uruchamiane nie tylko w centrum stolicy. Jeśli więc bycie w ogromnym tłumie jest nieodpowiednią opcją, wybierane są inne witryny, mniej zatłoczone.

Oficjalnie w Moskwie fajerwerki uruchomią ponad 30 witryn, w tym:

 • Park Zwycięstwa;
 • Poklonnaya Gora;
 • Krasnaya Presnya;
 • Partisan Alley;
 • Kuźminki;
 • Northern Tushino;
 • Town ich. Bauman;
 • Park Woroncowa;
 • VDNH;
 • Park Babci;
 • Aleja Jeziora;
 • Sokolniki;
 • Fili;
 • Liliowy ogród.

Rada! W każdej dzielnicy Moskwy można znaleźć dogodne miejsce do podziwiania fajerwerków na ulicy. Spacerując z dziećmi, wygodniej jest wybrać nie najsłynniejsze i najbardziej popularne miejsce, ale bliżej hotelu lub domu.

Restauracje moskiewskie na Nowy Rok 2020

Restauracja w sylwestra to świetna alternatywa dla siedzenia w mieszkaniu w pobliżu telewizora. Program w takich instytucjach jest zawsze przygotowywany bardzo starannie, więc na pewno nie będziesz się nudzić. Wejście do drogich i modnych restauracji po prostu nie zadziała. Dlatego należy wcześniej ustalić miejsce i zarezerwować stolik dla odpowiedniej liczby osób.

Modne sale bankietowe otwierają rezerwację od połowy roku, mniej popularną jesienią. Ale nawet w niedrogich, ale modnych lokalach, zapisanie się na tydzień przed Nowym Rokiem nie zadziała. Wybierając restaurację, kierują się rodzajem kuchni, stylem lokalu, rodzajem oferowanego programu pokazowego i wielkością firmy. Dla niektórych emerytury radzieckich artystów będą im odpowiadać, podczas gdy inni chcą odpocząć przy nowoczesnej muzyce pop. W restauracjach, kawiarniach lub kompleksach bankietowych, takich jak Roof, Nabat Palace, Banquet Hall Empire, Victoria, Pesci, Marius lub White Hall, dowiedzą się o rezerwacji w ciągu 3-5 miesięcy przed Nowym Rokiem.

Można całkowicie oderwać się od zgiełku miasta i jednocześnie spędzić Sylwestra zarówno w restauracji, jak i na łonie natury w wiejskich salach bankietowych. Kompleksy domków „Sala Biereżka”, „Nowe Gospodarstwo” oferują jednocześnie restaurację, obsługę hotelową i wakacje w parku. Fajerwerki, przejażdżki kolejką górską lub spacery na świeżym powietrzu to dodatkowy plus wyjazd ze stolicy.

Jeśli restauracja wydaje się zbyt pompatyczna, aby świętować Nowy Rok 2020, wybierz bary, kluby lub kawiarnie. Tam możesz potańczyć, cieszyć się muzyką klubową i wziąć udział w programie pokazowym, który spodoba się całej firmie. Kluby modowe, takie jak Solyanka, 16 ton, F-Lounge, Cloud, Mamunia organizują tematyczne i stylizowane imprezy młodzieżowe.

Wycieczki: Nowy Rok 2020 w Moskwie i regionie moskiewskim

Stolica przyciąga turystów o każdej porze roku, ale Nowy Rok jest szczególnym momentem, dlatego wycieczki do Moskwy na wakacje i wakacje są również z góry przemyślane. W tym celu możesz zamówić gotowe, w pełni zaplanowane wycieczki od agencji z noclegiem w hotelu, śniadaniem, lunchem i kolacją. Z codziennych wycieczek, zarezerwowane bilety na festiwale i teatry. Istnieje jednak możliwość zarezerwowania pokoju tylko w hotelu lub hostelu i samodzielnego zorganizowania całego programu kulturalnego.

Wybór zależy od kilku parametrów:

 • wycieczka grupowa lub indywidualna;
 • wiek uczestników i czy w firmie są dzieci;
 • cel podróży: rozrywkowy, kulturalny, zakupowy, religijny lub krajoznawczy;
 • czas trwania wycieczki;
 • koszt

W przypadku Moskali pojawia się kolejne pytanie: jak spędzić wakacje noworoczne, aby na długo je zapamiętać. Biura podróży oferują mnóstwo sposobów na udany weekend w mieście i poza nim. Długie wakacje nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych umożliwiają odwiedzenie całej rodziny muzeów, wystaw, przedstawień teatralnych, przedstawień, baletu, pokazów lodu i drzewek wakacyjnych dowolnego formatu. Szczególnie popularne są wycieczki do rezerwatów muzealnych: Kolomenskoje, Carycyno, Kuskowo. Administracja miejscami kultury zainteresowana jest większą liczbą odwiedzających, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze na wycieczkach grupowych i zobaczyć noworoczne obiekty sztuki w połączeniu z naturalnym pięknem.

Obejrzyj wideo: Nowy Rok w Moskwie - Rosja 2018 (Październik 2019).